Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar)? Elden Ring poradnik, solucja

Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar) jest głównym, lecz także opcjonalnym bossem w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak z nim walczyć i jakie nagrody otrzymacie za jego pokonanie.

Ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2024

Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar) jest jednym z bossów w dodatku Shadow of the Erdtree. Stawicie mu czoła w lokacji Scadutree Base - dostaniecie się tam wchodząc do Shadow Keep od wschodu by dotrzeć do zalanego dystryktu kościelnego, znajdując w dystrykcie mechanizm osuszający ulice, a następnie schodząc do tuneli pod twierdzą. Jest to jeden z głównych bossów dodatku, ale walka z nim jest opcjonalna - nie musicie go pokonać by kontynuować DLC. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak walczyć z bossem i jakie nagrody otrzymacie za jego pokonanie.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie bossa otrzymacie 240,000 run, Miquella's Great Rune i Wizerunek cienistego słonecznika (Remembrance of the Shadow Sunflower), który wymienicie na:

 1. Kwiat cienistego słonecznika (Shadow Sunflower Blossom) - ogromna broń, zadaje częściowe obrażenia święte,
 2. Kraina Cienia (Land of Shadow) - inkantacja, strzela wieloma złotymi pociskami naraz.

Awatar ostrodrzewa w pigułce

 1. Walka z awatarem ostrodrzewa ma trzy fazy - boss dwukrotnie odradza się po śmierci.
 2. Słabym punktem bossa jest głowa, którą opuszcza często po wykonaniu swoich ataków.
 3. Ataków dystansowych bossa unikniecie wykonując unik po sprincie w bok.
 4. Pamiętajcie o uderzeniu z góry po ataku podwójnym obrotem oraz po szerokim wymachu lewym pnączem - cios ten zdaje się przechodzić przez blok.
 5. Uważajcie na chwyt głową z góry - nie zablokujecie go, ale uniknięty odsłania bossa na krótką chwilę.
 6. Cierni nie da się w pełni zablokować - lepiej ich unikać.
 7. Po kombinacji czterech ciosów boss opuszcza głowę na prawo - blokujcie lub unikajcie ciosów, następnie zróbcie unik w prawo by uniknąć cierni i znaleźć się tuż obok głowy bossa.
 8. Nowy atak w drugiej fazie, potrójna szarża, może zostać zablokowany - opuszczajcie blok pomiędzy szarżami by odnowić swoją wytrzymałość.
 9. Nowy atak w trzeciej fazie, eksplozja światła, jest niezwykle niebezpieczny - samo oddalenie się od bossa nic nie da, ponieważ eksplozji towarzyszy skierowany w was laser. Musicie oddalić się od bossa i zrobić unik tuż po eksplozji.

Jak walczyć z Awatarem ostrodrzewa?

Awatar ostrodrzewa z początku może wydawać się bardzo prostym bossem, ponieważ ma dość mało zdrowia - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar)? - Elden Ring - poradnik do gry

Awatar ostrodrzewa z początku może wydawać się bardzo prostym bossem, ponieważ ma dość mało zdrowia. Szybko okaże się jednak, że przeciwnik jest znacznie bardziej wymagający - gdy opróżnicie jego pasek zdrowia będziecie musieli zadać mu cios krytyczny by go powalić. Wróg dwukrotnie wstanie z martwych - musicie zabić go trzy razy by zwyciężyć.

Słabym punktem bossa jest kwiat słonecznika, który służy jako jego głowa - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar)? - Elden Ring - poradnik do gry

Słabym punktem bossa jest kwiat słonecznika, który służy jako jego głowa. Większość walki jest ona poza waszym zasięgiem (chyba że walczycie na dystans), lecz boss opuszcza ją na chwilę po swoich atakach. Jeśli jesteście blisko, opiera się on na wymachach pnączami i ciosach głową. Większość jego ataków można zablokować - niektóre ciosy zostawiają jednak za sobą ciernie, które po chwili wystrzeliwują z ziemi. Tych w pełni zablokować się nie da, bądźcie więc gotowi na uniki.

Najlepsze okazje do ataku mają miejsce tuż po ciosie głową (można go zablokować), chwycie głową (kwiat słonecznika świeci się na złoto i jest skierowany w dół - musicie zrobić unik) oraz po kombinacji czterech uderzeń pnączami (boss opuszcza po niej głowę na prawo - po czwartym ciosie zróbcie unik w - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar)? - Elden Ring - poradnik do gry

Najlepsze okazje do ataku mają miejsce tuż po ciosie głową (można go zablokować), chwycie głową (kwiat słonecznika świeci się na złoto i jest skierowany w dół - musicie zrobić unik) oraz po kombinacji czterech uderzeń pnączami (boss opuszcza po niej głowę na prawo - po czwartym ciosie zróbcie unik w prawo by wyminąć ciernie, a znajdziecie się tuż obok głowy bossa).

Zwracajcie szczególną uwagę na dwie kombinacje ataków - podwójny obrotowy wymach pnączami i pojedynczy, szeroki wymach lewym pnączem - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar)? - Elden Ring - poradnik do gry

Zwracajcie szczególną uwagę na dwie kombinacje ataków - podwójny obrotowy wymach pnączami i pojedynczy, szeroki wymach lewym pnączem. Choć boss wydaje się po nich podatny na atak, czasami jest to zmyłka - może za chwilę zadać wam cios z góry, który wydaje się przechodzić przez blok, i którego musicie uniknąć.

Będąc oddalonymi od awatara musicie strzec się dwóch ataków dystansowych - fali cierni i złotych pocisków - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar)? - Elden Ring - poradnik do gry

Będąc oddalonymi od awatara musicie strzec się dwóch ataków dystansowych - fali cierni i złotych pocisków. Falę cierni rozpoznacie po machnięciu pnączem - biegnijcie sprintem na bok i zróbcie unik zanim ciernie was trafią. Złote pociski boss przyzywa unosząc głowę w stronę nieba i otaczając się światłem. Może wystrzelić w waszą stronę jedną serię pocisków lub trzy. Unika się ich tak samo, sprintem na bok i unikiem - trzecia seria pocisków jest dłuższa i wymaga dwóch uników jeden po drugim.

W drugiej fazie walki boss zyskuje atak potrójnej szarży, którego używa gdy jest od was nieco oddalony - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar)? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej fazie walki boss zyskuje atak potrójnej szarży, którego używa gdy jest od was nieco oddalony. Łapie on pnączami o ziemię i wychyla się do tyłu, po czym wystrzeliwuje się w waszą stronę - robi to trzy razy pod rząd. Trzymajcie kamerę na bossie - atak zadaje wyłącznie obrażenia fizyczne i można go zablokować lub uniknąć.

W trzeciej fazie walki boss zyskuje atak świetlistej eksplozji - wygina się na ukos i zaczyna świecić na złoto, po czym eksploduje na znacznym obszarze wokół siebie - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Awatar ostrodrzewa (Scadutree Avatar)? - Elden Ring - poradnik do gry

W trzeciej fazie walki boss zyskuje atak świetlistej eksplozji - wygina się na ukos i zaczyna świecić na złoto, po czym eksploduje na znacznym obszarze wokół siebie. Samo oddalenie się nie wystarczy, ponieważ boss przy eksplozji wystrzeliwuje również złoty laser w waszym kierunku. Musicie oddalić się od bossa i wykonać precyzyjny unik tuż po eksplozji by przetoczyć się pod laserem. Po pierwszym użyciu tego ataku, następne użycia składają się z trzech eksplozji - zróbcie unik, odczekajcie chwilę, po czym zróbcie dwa uniki pod rząd by uniknąć ostatnich dwóch laserów.