Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Messmer Palownik (Messmer the Impaler)? Elden Ring poradnik, solucja

Messmer Palownik (Messmer the Impaler) jest jednym z głównych bossów w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak z nim walczyć i jakie nagrody otrzymacie za jego pokonanie.

Ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2024

Messmer Palownik (Messmer the Impaler) jest jednym z bossów w dodatku Shadow of the Erdtree. Stawicie mu czoła na końcu Donżona Cienia (Shadow Keep), drugiego głównego dungeonu dodanego w DLC. Jest to jeden z głównych, obowiązkowych bossów dodatku - musicie go pokonać by kontynuować główny wątek fabularny. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak walczyć z bossem i jakie nagrody otrzymacie za jego pokonanie.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie bossa otrzymacie 400,000 run, Podpałkę Messmera (Messmer's Kindling) oraz Wizerunek Palownika (Remembrance of the Impaler), który wymienicie na:

 1. Włócznia Palownika (Spear of the Impaler) - wielka włócznia, zadaje częściowe obrażenia ogniste, zaś ciężki atak rzuca włócznią pozwalając walczyć na dystans,
 2. Kula Messmera (Orb of Messmer) - inkantacja, tworzy wokół siebie ognistą kulę która eksploduje po uderzeniu w ziemię.

Messmer w pigułce

 1. Walka z Messmerem ma dwie fazy - faza druga rozpoczyna się, gdy boss straci połowę zdrowia.
 2. Messmer jest bardzo agresywny, jego ataki wręcz mają duży zasięg a ataki dystansowe zadają ogromne obrażenia i trudno ich uniknąć - trzymajcie się blisko bossa, atakując i lecząc się po jego kombinacjach ataków.
 3. Zwykłe ciosy włócznią można łatwo blokować - ciosów ognistą włócznią lepiej unikać.
 4. Messmer najczęściej kończy kombinacje ataków szerokim wymachem włócznią lub wbiciem włócznią w ziemię - macie wtedy chwilę by zaatakować.
 5. Strzeżcie się chwytu - zadaje olbrzymie obrażenia i prawdopodobnie zabije was od razu.
 6. Ataku ognistą kulą ominiecie unikiem gdy Messmer uderza w ziemię i drugim unikiem z drobnym opóźnieniem gdy kula eksploduje.
 7. Najgroźniejsze combo Messmera rozpoznacie po wzniesieniu się w powietrze kręcąc ognistą włócznią - zróbcie unik w stronę bossa, wycofajcie się by uniknąć szybkich dźgnięć, zróbcie kolejny unik przed ciosem w ziemię i jeden ostatni unik przed włóczniami wystrzeliwującymi z ziemi.
 8. W fazie drugiej Messmer staje się niezwykle mobilny - zawsze miejcie go na oku namierzając na nim kamerę.
 9. Wiele kombinacji ciosów Messmera zostaje przedłużone o dodatkowe dźgnięcie pod koniec.
 10. Węże atakujące wprost można zablokować, węży atakujących z góry trzeba unikać.
 11. Gdy Messmer wtopi się w podłogę, róbcie uniki od środka kałuży mazi na ziemi by ominąć ogromnego węża, który za kilka sekund z niej wystrzeli.
 12. Po uniknięciu ataków transformacyjnych, postarajcie się zaatakować Messmera zanim ten ponownie zmieni się w człowieka - da wam to dodatkową chwilę na zadanie większych obrażeń.

Jak walczyć z Messmerem?

Messmer z początku może wydawać się bardzo przytłaczający - ma mnóstwo zdrowia, jego ataki zadają ogromne obrażenia i jest niezmiernie agresywny, nacierając na was niemal cały czas - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Messmer Palownik (Messmer the Impaler)? - Elden Ring - poradnik do gry

Messmer z początku może wydawać się bardzo przytłaczający - ma mnóstwo zdrowia, jego ataki zadają ogromne obrażenia i jest niezmiernie agresywny, nacierając na was niemal cały czas. Jego ataki są dość przewidywalne, lecz każda pomyłka może okazać się katastroficzna - włócznia Messmera daje jego atakom daleki zasięg, przez który trudno bezpiecznie się uleczyć, zniechęcając do trzymania się na dystans. By go pokonać musicie być tak samo agresywni - trzymajcie się blisko bossa, atakujcie i leczcie się wyłącznie w przerwach po jego atakach. Stojąc blisko Messmera unikniecie rozprysków płomienia, które wywołują jego ciosy i będziecie mieli sporo okazji do ataku.

Kombinacje ciosów Messmera zazwyczaj kończą się szerokim wymachem włócznią lub wbiciem włóczni w ziemię - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Messmer Palownik (Messmer the Impaler)? - Elden Ring - poradnik do gry

Kombinacje ciosów Messmera zazwyczaj kończą się szerokim wymachem włócznią lub wbiciem włóczni w ziemię. Boss może także rozpalać swoją broń w środku kombinacji - zwykłe ataki można bezpiecznie zablokować, lecz ognistych ataków lepiej uniknąć, ponieważ część obrażeń przejdzie przez wasz blok.

Strzeżcie się chwytu Messmera - boss biegnie w waszą stronę z uniesioną, płonącą ręką - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Messmer Palownik (Messmer the Impaler)? - Elden Ring - poradnik do gry

Strzeżcie się chwytu Messmera - boss biegnie w waszą stronę z uniesioną, płonącą ręką. Musicie zrobić unik w odpowiednim momencie, nieco później, niż można się tego spodziewać - chwyt zadaje gigantyczne obrażenia i zabije was od razu, chyba że zainwestowaliście w bardzo wysoki poziom zdrowia i zebraliście wiele fragmentów ostrodrzewa.

Musicie uważać także na atak ognistą kulą, którą Messmer stworzyć może po wzniesieniu się w powietrze - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Messmer Palownik (Messmer the Impaler)? - Elden Ring - poradnik do gry

Musicie uważać także na atak ognistą kulą, którą Messmer stworzyć może po wzniesieniu się w powietrze. Boss uderzy w ziemię, zmuszając was do uniku - musicie wtedy zrobić ponowny unik z drobnym opóźnieniem by ominąć eksplozję. Najgroźniejsze combo Messmera zaczyna się wzniesieniem w powietrze kręcąc ognistą włócznią - Messmer zaszarżuje w waszą stronę (zróbcie unik w jego stronę), wykona kilka szybkich dźgnięć tuż przed siebie (wycofajcie się lub blokujcie), uderzy w ziemię (unik) i przyzwie wiele włóczni, które wystrzelą z ziemi (unik z drobnym opóźnieniem).

W drugiej fazie walki Messmer staje się niezwykle mobilny - wiele jego kombinacji ciosów zostaje przedłużone o dodatkowe dźgnięcie pod koniec, podczas którego boss ślizga się po podłodze - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Messmer Palownik (Messmer the Impaler)? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej fazie walki Messmer staje się niezwykle mobilny - wiele jego kombinacji ciosów zostaje przedłużone o dodatkowe dźgnięcie pod koniec, podczas którego boss ślizga się po podłodze. Zyskuje również umiejętność przyzywania węży i przemieniania się w ogromnego węża - ataki węży na wprost lub z boku można zablokować, ataków z góry lepiej unikać. Messmer zachowuje atak ognistą kulą, którego unika się tak samo - używa go jednak tylko w formie węża. Przemieniony Messmer niezwykle szybko porusza się po arenie - namierzajcie go kamerą cały czas by nie stracić go z oczu.

Jednym z nowych ataków bossa jest wtopienie się w podłogę - na ziemi pojawi się ogromna kałuża mrocznej mazi - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Messmer Palownik (Messmer the Impaler)? - Elden Ring - poradnik do gry

Jednym z nowych ataków bossa jest wtopienie się w podłogę - na ziemi pojawi się ogromna kałuża mrocznej mazi. Róbcie uniki od środka kałuży by uniknąć Messmera, który za chwilę wystrzeli z ziemi. Faza druga ponownie promuje agresję. Gdy Messmer uderzy w ziemię w formie węża jest przez krótką chwilę podatny na wasze ataki - zadanie mu ciosu zanim zmieni się ponownie w człowieka wytrąci go z postaci węża i uczyni go podatnego na ataki na dłużej, niż w fazie pierwszej.