Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ligi i Dywizje w League of Legends League of Legends poradnik, porady

System Rankingowy w League of Legends składa się z 9 lig, a te dzielią się na 4 dywizje (IV - najsłabsza, I - najsilniejsza) - Ligi i Dywizje w League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

System Rankingowy w League of Legends składa się z 9 lig, a te dzielią się na 4 dywizje (IV - najsłabsza, I - najsilniejsza). Rodzaj ligi, jak i dywizje reprezentują grupy graczy o podobnym poziomie umiejętności. Za wygrane mecze gracze zyskują punkty rankingowe, a za przegrane tracą je. Jeśli zawodnik w danej dywizji zdobędzie 100 punktów to zostanie dopuszczony do meczów, które mogą wypromować go do wyższej dywizji. Aby uzyskać promocję pomiędzy dywizjami trzeba będzie wygrać 2 z 3 kolejnych potyczek. W przypadku gdy gracz walczy o uzyskanie promocji do wyższej ligi, to będzie musiał wygrać 3 z 5 rozgrywek. Dla ułatwienia gracze którzy przegrali swoją promocję do wyższej dywizji, przy następnej zaczną z jedną wygraną. Reguła ta działa tylko i wyłącznie poniżej ligi Złotej I.

Liga Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta rządzi się własnymi prawami - Ligi i Dywizje w League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Liga Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta rządzi się własnymi prawami. Nie ma tam dywizji, są tylko punkty rankingowe. Im więcej punktów, tym wyższa pozycja w tabeli. Gracze nie awansują poprzez system promocji - w każdej z dywizji ustalona jest maksymalna pula przywoływaczy, a dostanie się do niej wymaga osiągnięcia pewnego progu punktów.

Zasady ogólne

Niezależnie od Ligi, w systemie rankingowym obowiązuje kilka wspólnych reguły:

  1. Jeśli na etapie Wyboru Bohatera gracz Uniknie kolejki (tzw. Dodge) to oprócz kary czasowej straci on również kilka punktów rankingowych. Im więcej gracz unika kolejek, tym większa staje się kara.
  2. Dodge w trakcie promocji przyzna graczowi jedną przegraną w serii.
  3. W sytuacji gdy gracz zacznie przegrywać mając 0 punktów rankingowych, to po pewnym czasie spadnie do niższej Dywizji, a nawet Ligi.
  4. W przypadku gdy przywoływacz przestał uczestniczyć w rozgrywkach rankingowych, to po upływie około miesiąca zacznie on co tydzień tracić znaczną ilość punktów rankingowych
  5. Im dłużej gracz utrzymuje się w konkretnej dywizji, a jego współczynnik wygranych do przegranych (Win ratio) zbliża się do 50%, tym mniej punktów dostaje za wygraną bądź przegraną. Oznacza to, że przywoływacz osiągnął swój limit umiejętności, i musi wygrać sporą ilość gier, żeby gra uznała to za progres.
  6. Jeśli gracz naprawdę dobrze sobie radzi w rozgrywkach rankingowych, a jego Win ratio jest wystarczająco wysokie, to system pozwala na omijanie promocji, a nawet całych Dywizji. Taki przeskok możliwy jest tylko do poziomu Platyny I.