Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Opis bohatera | Ezreal | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Podstawowe informacje - Opis bohatera | Ezreal | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Podstawowe informacje

Zalety

Wady

Poziom trudności: Wysoki

Mobilność: Duża

CC: Jedynie z przedmiotów

Obrażenia: Wysokie

Wytrzymałość: Niska

Typ obrażeń: AD/AP

Preferowane role: ADC

+ Duży zasięg umiejętności

+ Bardzo duża mobilność

+ Globalne ulti

+ Spore obrażenia fizyczne

+ Dobry burst (AP)

- Podatność na obrażenia

- Skillshoty, którymi po prostu trzeba trafiać aby postać była efektywna

- Bardzo duża zależność od przedmiotów

Ezreal jest jednym z przedstawicieli Casters ADC, którzy bazują na zadawaniu obrażeń poprzez używanie umiejętności. Dzięki nim, Ezreal może skutecznie farmić, a także harassować przeciwnika z dużej odległości. Ezreal jest na tyle elastyczną postacią, że można nim grać przy zastosowaniu wielu buildów. Dla ADC najpopularniejszymi z nich są: Trinity Ezreal, ze względu na wykorzystanie przedmioty Moc Trójcy, a także Blue Ezreal, którego nazwa pochodzi od niebieskich przedmiotów z których korzysta. Ezreal to również solidny wybór na środkową linie ponieważ dobrze spisuje się w roli Maga.

Ezreal posiada bardzo ciekawe umiejętności, których opanowanie zajmie trochę czasu ponieważ większość z nich wymaga manualnego wycelowania. Ezreal, za sprawą umiejętności pasywnej, zyskuje spory bonus do szybkości ataku, za każdą umiejętność, która trafi we wroga. Po użyciu Mistycznego Strzału (Q), Ezreal wypuszcza z rękawicy wiązkę energii, która leci na bardzo dużą odległość i zadaje spore obrażenia - opanowanie tej umiejętności jest kluczem do sukcesu. Strumień Esencji (W) przydaje się w starciach 1 na 1, team fightach lub przy zdobywaniu ważnych celów wraz z drużyną, ponieważ dodaje bonus do szybkości ataku również sojusznikom. Po użyciu E (Magiczne Przejście), Ezreal teleportuje się na bliską odległość i natychmiast atakuje naprowadzanym pociskiem. Świetna i jedyna umiejętność zapewniająca Ezrealowi sprawną ucieczkę. Uciekających wrogów można zawsze ustrzelić za pomocą ulti (R), które ma zasięg globalny i przelatuje przez całą mapę.

Grając tą postacią, w zależności od pełnionej funkcji, zdobyte złoto inwestuje się przede wszystkim w przedmioty, które zwiększają obrażenia fizyczne lub moc umiejętności, szybkość ataku, kradzież życia, a także pulę many i cdr (cooldown reduction).