Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

6. Kontroluj statystyki | League of Legends League of Legends poradnik, porady

6. Kontroluj statystyki

Czas bycia martwym

Większość graczy skupia się wokół trzech elementów gry: KDA, zadanych obrażeń wrogim bohaterom i ilości złota poszczególnych bohaterów przez cały mecz. Nie są to jednak najważniejsze ze statystyk, nie w dosłownym znaczeniu. KDA czyli zabójstwa, śmierci i asysty są mocnym wyznacznikiem naszej gry. Najważniejszym z nich jest jak najmniejsza ilość śmierci podczas meczu. W czasie kiedy się odradzamy nie możemy zdobywać złota, doświadczenia, nie pomagamy swojej drużynie i nie mamy wpływu na wynik gry. Jeśli giniemy więcej jak pięć razy w trakcie pojedynczego meczu to przez około 10% czasu gry jesteśmy poza grą. W perspektywie średniej gry to nawet 4 minuty kiedy możemy jedynie wpatrywać się w ekran.

Wszystkie niezbędne statystyki znajdziemy na stronie League of Legends - 6. Kontroluj statystyki | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Wszystkie niezbędne statystyki znajdziemy na stronie League of Legends

Udział w zabójstwach

Kolejnym ważnym aspektem statystyk są asysty i zabójstwa. Suma tych dwóch liczb tworzy drugi składnik KDA i jednocześnie oznacza twój udział we wszystkich zabójstwach drużyny. Kontrola tej liczby w wymierny sposób poprawi twoją umiejętność gry zespołowej. Jeśli masz statystyki 2-0-2 a cała drużyna na koniec gry ma łącznie 20 zabójstw to z punktu widzenia pracy zespołowej w tej grze cie nie było. Oczywistym jest, że niektóre postacie lepiej radzą sobie np. z przepychaniem konkretnej linii albo któryś z kompanów ma taką przewagę, że biega po mapie sam i zabija dwoma uderzeniami. Pomijając takie sytuacje, twój udział w zabójstwach drużynowych powinien przekraczać 60% łącznej sumy. Obliczaj ten wskaźnik po każdym meczu i pomyśl, który z elementów twojej gry ma na to bezpośredni wpływ.

Totemy

Ważnym elementem gry jest też liczba stawianych w grze totemów. Powszechnie wiadomo, że każda informacja, która dociera do twojej drużyny daje przewagę. Nie pozwalaj, żeby twój darmowy talizman czekał bezczynnie. Staraj się zawsze wykorzystywać wszelką sposobność do zdobycia informacji, najlepiej w taki sposób, żeby przeciwnicy nie wiedzieli, że są obserwowani. Używaj totemów wizyjnych, potrzeba pięciu uderzeń żeby je zniszczyć a te kilka cennych sekund może pozwolić ci dobić smoka lub barona. Pamiętaj również o niszczeniu totemów. Jeśli nie grasz prowadzącym, to już po pierwszym powrocie z bazy możesz wymienić żółty trinket na czerwony. Ograniczanie wizji przeciwnikom ma duży wpływ na sukces działań twojej drużyny. Optymalna baza wyjściowa dla gry średniej długości to 20 totemów. Statystykę tą możesz sprawdzić w historii gier na stronie League of Legends.