Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób gry | Malzahar | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Early Game

Początki gry u Malzahara polegają na używaniu Złowieszczej Wizji (E) i atakowaniu jednostek nią zarażonych, by mogła przeskoczyć dalej. Zawsze atakuj zarażone jednostki, ponieważ może się zdążyć że Wizja nie była w stanie zabić swojego celu i na nim umiejętność się skończy. Staramy się by przy użyciu Wizji towarzyszyło jej Pusklę, które ma priorytet w atakowani zarażonego celu, dzięki czemu łatwiej dobija się miniony. Od 2 poziomu staramy się używać tricku nr.1 by nasz przeciwnik jak najwięcej razy oberwał Złowieszczą Wizją. Gdy przeciwnik ma około 50% życia lub mniej, zabijasz go używając kolejno Błysku, Strefa Nicości (W), Uścisk Piekieł (R) i na koniec Podpalenie. Przypominam jeszcze raz, nigdy za wiele: Upewnij się, że jesteś w zasięgu podpalenia inaczej przerwiesz sobie ulti.

Mid Game

Mid Game to czas gdy Twój przeciwnik ratuje się szukaniem fragów na innych liniach. W tym czasie gdy on idzie na TOPa Lub BOTa zapinguj to wszystkim, napisz na chacie i wykorzystaj łatwość pushowania tej postaci do zniszczenia przeciwnikom wieży lub kilku. Jeśli Twój przeciwnik nie jest chętny do opuszczania linii trzymaj go pod wieżą, a gdy wyjdzie rzuć mu wszystko co masz. Nie powinien Cie zbyt łatwo zabić bo w tym czasie powinieneś mieć już Różdżkę Wieków. Dodatkowo nigdy nie odmawiaj pomocy przy robieniu Dragona lub Barona, Malzahar wraz z % obrażeniami od maksymalnego życia swojego celu potrafi znacząco przyspieszyć i ułatwić życie junglerowi.

Late Game

Late Game to etap gry, gdzie jeden team fight może zadecydować o zwycięstwie. Pomimo małego CC, Malzahar jest bardzo użyteczną postacią w walkach drużynowych. W czasie trwania takiej potyczki staraj się aby Zew Pustki (Q) trafił jak największą liczbę przeciwników. Pamiętaj, Wyciszasz ich wtedy na 3 sekundy. Kiedy większość Twojej drużyny wpadła w przeciwników i kotłują się cały czas w 1 miejscu użyj Strefy Nicości (W). Zwykle podczas zgiełku i całej masy użytych umiejętności niewielu jest w stanie zauważyć, że pod nimi jest Twoje zaklęcie, a to właśnie ono w późniejszym etapie gry sieje spustoszenie na wrogich bohaterach z dużą ilością życia. Osobiście nie jestem zwolennikiem szybkiego używania ulti podczas takich walk, gdyż takie postacie jak Alistar, Jax, Wukong, Malphite łatwo mogą Ci je przerwać. Wyczekaj na dobry moment, aż przeciwnicy wystrzelają się z umiejętności i rusz do kontrataku.