Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób gry | Shen | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Early game

W początkowej fazie gry możemy spokojnie last hitować, oraz powoli osłabiać naszego oponenta za pomocą Q. Gdy jego punkty zdrowia spadną w okolice 50% możemy przymierzyć z naszego taunta i dzięki Combo (Q + Passive + Ignite + 2/3 ataki) nasz przeciwnik powinien paść. Musimy uważać na nasz stan energii, gdy jest on pełen, jesteśmy praktycznie niegankowalni, gdyż zawsze zdołamy odskoczyć za pomocą naszego E. Warto poinformować nasz zespół, gdy zdobędziemy 6 level. Dzięki naszemu R jesteśmy w stanie przesądzić walkę na bocie/o smoka na naszą korzyść. Dużą wadą R jest to, że zostawiamy linie bez opieki. Dlatego najpierw powinniśmy ją spushować, w innym przypadku korzyści wynikające z pomocy naszemu zespołowi mogą okazać się nie warte utraty np. 2 wieży na topie.

Mid Game

Najważniejszą sprawą w tej fazie gry jest wiedza gdzie znajdują się wrogowie. Jeżeli przykładowo widzimy 5 graczy przeciwnej drużyny na bocie, a mamy R, naszym celem jest wywarcie na przeciwnikach presji, pchając linię tak mocno jak to możliwe. Wówczas musimy zwrócić uwagę na paski HP naszych sojuszników (które znajdują się po lewej stronie naszego ekranu), gdy zauważymy, że rozpoczęła się walka natychmiast przesuwamy kursorem na jej miejsce i wybieramy odpowiedni cel dla naszej umiejętności specjalnej. Starajmy się ochronić naszych AP i AD Carry, i to głównie ich powinniśmy targetować.

Late Game

Podobnie jak w Mid Game, z tym że jeżeli nie mamy pełnego ekwipunku powinniśmy zakupić 1-2 wardy i ustawić je w okolicach linii na której chcemy splitpushować. Gdy już jesteśmy pewni, że przeciwnicy idą w naszym kierunku, a nie mamy jak się wycofać, bądź wrócić do bazy, warto wtedy rzucić ulta na jakiegokolwiek sojusznika i liczyć na to, że przeciwnicy nie będą w stanie go nam przerwać na czas.