Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

5. Korzystaj z oznaczeń | League of Legends League of Legends poradnik, porady

5. Korzystaj z oznaczeń

Jeden z podstawowych nawyków, który będzie miał duży wpływ na odnoszone przez ciebie sukcesy to korzystanie z dostępnej w grze mini-mapy. To z niej dowiesz się wszelkich informacji które są niezbędne, żeby odpowiednio planować działania w grze. Staraj się obserwować sytuację na całej mapie, używaj oznaczeń kiedy zobaczysz wrogiego junglera lub odnotujesz fakt, że przeciwnik opuścił swoją linię. Umiejętne zarządzanie wizją na mapie i realizowanie jej założeń za pomocą mapy sprawi, że nic nie zaskoczy cię podczas gry.

Bardzo często pojedyncze oznaczenie jakiegoś obiektu na mapie może sprawić, że jeden z sojuszników nie wpadnie w zasadzkę bądź zdąży wycofać się w porę. Pamiętaj, że w ferworze walki większość graczy nie zwraca uwagi na sytuacje wokół nich. Jeśli wracasz z bazy, masz spokojną linię albo któryś z przeciwników zginął to masz dużo czasu, żeby obserwować mapę. Zwróć uwagę podczas oglądania meczy ligowych na najwyższym poziomie, jak często podczas gry zawodnicy oznaczają coś na mapie. Warto to przemyśleć, tym bardziej, że zawodnicy są połączeni za pośrednictwem komunikatora głosowego a podczas standardowego meczu w kolejce solowej nie jest to możliwe.

Oznaczenia możesz robić na mini-mapie i na ekranie gry - 5. Korzystaj z oznaczeń | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Oznaczenia możesz robić na mini-mapie i na ekranie gry

Oznaczaj nie tylko pozycje przeciwników ale też własne poczynania. Pamiętaj, że jeśli chcesz pokazać sojusznikowi, że przychodzisz mu z pomocą zrób to kiedy będziesz w bliskiej odległości. Gracz skupiony na toczonym starciu nie zwróci uwagi na to jak daleko od niego jesteś na mini-mapie. Obserwuj mapę i staraj się odczytywać ruchy przeciwników, żeby odpowiednio informować sojuszników i budować przewagę od pierwszych minut gry.

Na tym etapie ważnym elementem jest zrozumienie mechaniki mapy i podążanie za prowadzącym grę. W każdej grze znajdzie się prowadzący, możesz to być ty albo inny gracz. Pamiętaj, żeby zawsze pomagać sojusznikom kiedy będą planować przejecie obiektu lub zorganizowanie zasadzki. Najważniejsze sytuacje w których ważne są decyzje prowadzącego zaczynają się w środkowej fazie gry. Jeśli drużyna decyduje się na zabicie smoka zamiast niszczenia budynków to musisz im w tym pomóc. Twoja pomoc przyspieszy całe przedsięwzięcie i pozwoli wszystkim graczom bezpiecznie się przegrupować.