Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób Gry | Lulu | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Lulu Support

Early Game

W początkowej fazie gry należy skupić się przede wszystkim na ochranianiu ADC, utrzymaniu wizji w kluczowych miejscach na mapie i harassowaniu przeciwnika. Można to robić na kilka sposobów: chować się w krzakach i wychodzić w momencie kiedy przeciwnik chce zdobyć CS i użyć wtedy AA->wycofać się w krzaki. Można również użyć kombinacji Q->AA i wycofać się na bezpieczną odległość. Warto również mieć na uwadze CD przeciwnika i jeśli zauważysz, że użył jakiejś kluczowej umiejętności możesz wtedy również ruszyć do ataku i poczęstować przeciwnika którąś z umiejętności.

Mid Game

Środkowa faza rozgrywki to przede wszystkim dbanie o wizję na mapie (zdecydowanie dobrze jest posiadać wyłączność na wizję przy Smoku) i próby szturmowania pozostałych Turretów z pierwszej linii. Jeśli jest taka potrzeba, a Twój ADC radzi sobie dobrze, spróbuj zdziałać coś na midzie - dzięki Butom Ruchliwości i W możesz szybko przemieszczać się pomiędzy liniami. Pamiętaj żeby nie zostawiać ADC na zbyt długo bo przeciwny jungler może to wychwycić i zgankować właśnie tę linię, a ADC będzie trudno poradzić sobie z 3 przeciwnikami na raz, nawet pod własną wieżą. Staraj się uczestniczyć w starciach drużynowych i wspierać sojuszników przy pomocy swoich umiejętności. Jeśli zajdzie taka potrzeba użyj R, aby uratować sojusznika.

Late Game

Na tym etapie gry drużyny trzymają się razem więc najlepiej jest asystować sojusznikom <br>i wspierać ich w trakcie walki. Nie zapominaj o stawianiu Wardów i czyszczeniu wrogich za pomocą pinków lub Soczewki Wyroczni. Bardzo ważną kwestią jest dbanie o wizję przy Baronie więc warto postawić tam Totem Wizji i zareagować w razie potrzeby. Jeśli drużyna chce zainicjować walkę możesz wysłać Pixa na wybranego sojusznika (przeważnie Tanka, który rozpocznie walkę) aby go przyśpieszyć lub skorzystaj z Talizmanu Wstąpienia. Postaraj się spowolnić jak najwięcej przeciwników przy pomocy Q. E można wykorzystać na 2 sposoby: aby zadać obrażenia lub wysłać Pixa do ADC, aby zadawał dodatkowe obrażenia wraz z jego AA. Pamiętaj, aby użyć R gdy zajdzie taka potrzeba!

Lulu APC

Early Game

Tak, jak w przypadku każdego APC, początkowa faza rozgrywki to przede wszystkim farma. Dlatego też zacznij z umiejętnością Q, aby w razie potrzeby móc użyć tej umiejętności do zdobywania CS lub harassowania przeciwnika. Przy pomocy Lśniącej Lancy można zadać naprawdę spore obrażenia, a do tego przechodzi ona przez wszystkie cele więc można nękać przeciwnika, który stoi za własnymi minionami.

Mid Game

Po zakupie pierwszych dużych przedmiotów Lulu staje się znacznie skuteczniejsza (szczególnie po zdobyciu Zmory Licza). Twoje combo Q+E/E+Q wyrządza naprawdę spore szkody. Jeśli dysponujesz już Liczem pamiętaj, aby po użyciu umiejętności skorzystać z AA co zmaksymalizuje zadawane obrażenia i w pełni wykorzysta przedmiot. Staraj się sprawnie przepychać miniony co przy pomocy Q nie powinno być trudne i zdobyć Turreta. Pamiętaj, że pasywna umiejętność Zmory Licza może być wykorzystana przy niszczeniu wież. Jeśli radzisz sobie dobrze na linii może spróbować zgankować górną lub dolną alejkę.

Late Game

Końcowa faza rozgrywki w wykonaniu Lulu APC jest bardzo solidna, jeśli dobrze korzysta się z umiejętności. Za pomocą Q można od razu zlikwidować całą falę minionów więc można sprawnie pushować. Pamiętaj tylko żeby nie dać się złapać, bo jak każdy APC, Lulu jest strasznie podatna na obrażenia. Jeśli dojdzie do starcia drużynowego staraj się jak najczęściej korzystać z Q/E i użyć R jeśli zajdzie taka potrzeba.