Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Twisted Treeline w League of Legends | Rodzaje i opis map League of Legends poradnik, porady

Twisted Treeline - Twisted Treeline w League of Legends | Rodzaje i opis map - League of Legends - poradnik do gry
Twisted Treeline

Dżungla na mapie Twisted Treeline, podobnie jak w przypadku Summoner's Rift, jest również lustrzanym odbiciem dla obydwu stron. Na mapie zostały oznaczone potwory neutralne jedynie dla strony niebieskiej, aby zwiększyć jej przejrzystość.

1. Platforma startowa na której rozpoczyna się rozgrywka. Jest to miejsce w którym kupuje się przedmioty, a także uzupełnia zdrowię/manę. Z platformy można wyjść dopiero po paru sekundach więc warto poświęcić ten czas na zrobienie pierwszych zakupów.

2. Nexus z którego wychodzą Miniony. Jest to budynek, który należy chronić ponieważ gdy zostanie zniszczony, rozgrywka kończy się.

3. Inhibitor, którego zniszczenie powoduje pojawianie się na mapie Super Minionów.

4. Wieża strażnicza

5. Legowisko Vilemawa

6. Środek mapy gdzie znajduje się pateczka

7. Zachodni ołtarz

8. Wschodni ołtarz

9. Obóz Duchów

10. Obóz Golemów

11. Obóz Wilków

12. Górna Alejka

13. Dolna Alejka

14. Nexus przeciwnika, którego należy zniszczyć, aby wygrać rozgrywkę

Twisted Treeline to druga z podstawowych map. Bohaterowie mają do dyspozycji tylko dwie, a nie trzy alejki. Cała rozgrywka toczy się znacznie szybciej niż na Summoner's Rift. Mapa ta jest ustawiona w orientacji poziomej, a obszar dżungli jest znacznie mniejszy niż w przypadku pierwszej z map. Alejki chronione są przez trzy Wieże, jeden Inhibitor, a Nexus chroniony jest tylko przez jednego dodatkowego Turreta. Drużyna składa się z trzech bohaterów, a niewielki rozmiar mapy skłania do częstych prób zaskoczenia przeciwnika. W środku dżungli można znaleźć dwa ołtarze, które należy przejmować poprzez stanie w ich centrum, aby uzyskać przydatne bonusy: dodatkowe złoto za zabijane stwory lub premię do obrażeń fizycznych i magicznych. W samym centrum dżungli, na osobnym ołtarzu, znajduje się czerwony krzyżyk, który gwarantuje zwrócenie odrobiny zdrowia i zapewnia bohaterowi bonus do szybkości ruchu. Najmocniejszym stworem na Twisted Treeline jest pajęczy odpowiednik Barona - Vilemaw. Znajduje się on w osobnej zatoczce w północnej części mapy. Po jego zabiciu drużyna zyskuje 194 złota i pozytywną aurę, która zwiększa mobilność postaci, regenerację zdrowia i many/energii, a także zapewnia obniżenie czasów schłodzenia umiejętności. Rozgrywka kończy się po zniszczeniu wrogiego Nexusa lub poddanie gry przez przeciwnika.