Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób Gry | Renekton | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Early Game

W początkowej fazie gry Renekton powinien przede wszystkim skupić się na farmieniu i jak największemu harassowaniu przeciwnika. Renekton jest na prawdę jednym z nielicznych jak nie jedynym bohaterem, który posiada niesamowity burst już na drugim poziomie. Jeżeli jesteś pewien, że będziesz wstanie szybko wyeliminować przeciwnika to postaraj się szybko naładować chociażby 50 pkt furii, aby móc zlikwidować oponenta. Jeżeli chcesz wykonać taką sztuczkę, to jako drugą umiejętność rozwiń W. Staraj sie go najpierw trochę obić używając Q. Kiedy już zostanie mu około połowy zdrowia wtedy tylko podchodzisz do wroga, ogłuszasz go, autoatakujesz I błyskawicznie używasz Q. Przeciwnik zostanie bardzo mocno zraniony, a użycie Podpalenia po prostu go wykończy.

Zanim jednak spróbujesz zaatakować( nie posiadając E, co jest Twoją jedyną formą ucieczki) zastanów się:

  • Czy mogę zadać wystarczające obrażenia?
  • Czy posiadam wystarczającą ilość życia, aby przeżyć?
  • Czy przeciwnik posiada umiejętności typu ucieczka oraz czary przywoływacza (Błysk)?
  • Gdzie jest wrogi dżungler?
  • Gdzie jest sojuszniczy dżungler?

Mid Game

W tej fazie gry zaczynają się dziać walki drużyn w różnych częściach mapy oraz chęć zniszczenia wrogich wież czy pewnych celów typu Smok/Baron. Niestety jednak Renekton jest bardzo wolnym czempionem i nie jest łatwo zdążyć, aby pomóc swoim sojusznikom. Poza tym Twoja rola jako gracza na górnej alei (top) polega przede wszystkim na farmieniu i przepychaniu linii, a co za czym idzie niszczeniu wież. Dopiero jak jesteś wstanie szybko przepchnąć linie, a pierwsza wieża przeciwnika została już zniszczona, to wtedy powinieneś schodzić na inne linię, aby pomóc swojej drużynie.

Skup się jednak przede wszystkim na farmie I zdobądź bardzo dużo złota. Warto też od czasu do czasu jeżeli jesteś po stronie fioletowych zabić neutralne stwory t.j. golemy. Dadzą Ci sporo złota i przeciwnik przepchnie linię w twoją stronę dzięki czemu będziesz w bezpieczniejszej pozycji.

Oczywiście jeżeli posiadasz Teleportację to możesz od czasu do czasu szybko wspomóc swoich sojuszników, a to przy ganku, a to przy zabiciu Smoka.

Late Game

Jeśli dojdzie do tej części gry, wszyscy powinni posiadać już pełne wyposażenie. Zaczyna się walka o każdą możliwa wieżę i bardzo ważne - walka o buff Barona Nashora. Twoim celem nadal będzie split pushowanie i eliminowanie wrogich AP/AD Carry podczas walk drużynowych oraz bronieniu sojuszniczych Ap/AD carry za wszelką cenę!. Nawet jeżeli umrzesz, ratując przy tym swoich sojuszników, którzy już dokończą sprawę i wygrają potyczkę, to nic się nie stanie. Taka jest Twoja rola. Jednak oczywiście staraj się pozostać przy życiu, gdyż czas odrodzenia jest bardzo długi w późniejszej fazie gry i oscyluje między 50-70 sekund. Graj ze swoją drużyną i nie zapominaj o komunikacji, a wygrasz grę!