Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wardowanie | Blitzcrank | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Mapa powyżej pokazuje typowe umiejscowienie wardów na mapie, zakładając, że gramy drużyną niebieskich - Wardowanie | Blitzcrank | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Mapa powyżej pokazuje typowe umiejscowienie wardów na mapie, zakładając, że gramy drużyną niebieskich. Jeśli gramy drużyną purpurowych to zamieniamy miejscami kropki czerwone z niebieskimi. Kolory oznaczają kolejno:

  • Zielony - wardy, które mają chronić daną alejkę przed gankiem.
  • Niebieski - wardy, które mają chronić buffy w waszej dżungli i zapobiec ich wykradnięciu przez wrogiego junglera
  • Czerwony - wardy, które mają ci dać informacje o buffach przeciwnika, co może się przydać do counterjungla, czyli próby wykradnięcia ich wrogowi.
  • Purpurowy - wardy, które mają dać wam wizję na Smoka i Barona. Najlepszym wyjściem byłoby, gdyby to były różowe wardy (czyli Totemy Wizji) by być pewnym, że wróg nie ma tam wizji.
  • Białe - wardy, które mają zapewnić generalną wizję na mapie. Umieszczane <br>w miejscach, w których często poruszacię się wy, bądź wrogowie i dające wizje na kilka przejść naraz.
  • Pomarańczowe - wardy stawiane w późnym etapie gry, gdy alejkę przepychacie wy albo wróg i chcecie mieć w tych miejscach wizje, by wiedzieć, gdzie znajdują się przeciwnicy.

Oczywistym jest, iż support nie da rady wardować całej mapy - z tego powodu każdy w grze powinien je kupować! Ułatwieniem jest niedawne wprowadzenie Talizmanów, dających darmowe wardy.

Na wczesnym etapie gry (early game) koncentrujesz się tylko na zielonych kropkach, oczywiście tylko na waszej alejce (nie lataj po całej mapie, rozrzucając wszędzie wardy!), pamiętając, by trzymać wizje na Smoku. Jeśli wasz jungler ma problemy z utrzymaniem bezpieczeństwa <br>w swojej dżungli możesz umieścić ward na miejscu niebieskiej kropki, koło waszej alejki, zwracając jednocześnie uwagę, by ktoś umieścił kolejny bliżej górnej.

Gdy zniszczone zostaną pierwsze wieże i wszyscy zaczynają biegać po mapie (mid game) koncentrujecie się na tym, by utrzymać wizję na Smoku i Baronie (w miarę możliwości poprzez Totemy Wizji), pamiętając, by cały czas trzymać waszą linie bezpieczną. <br>W miarę postępów na mapie staraj się umieszczać wardy na białych kropkach, by móc przewidzieć, gdzie znajduje się wróg.

Na późnym etapie gry (late game) powinniście za wszelką cenę posiadać wizję przynajmniej na białych i purpurowych kropkach, by móc walczyć o Smoka czy przede wszystkim Barona <br>i monitorować ruch przeciwnika. W razie potrzeby rozrzucaj wardy w miejsce pomarańczowych kropek.