Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Umiejętności | Aatrox | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Aatrox Top Laner

Kolejność rozwoju

Przy rozwijaniu umiejętności Aatroxa Top Lanera dobrze jest zacząć z E, aby móc trzymać przeciwnika na dystans (spowolnienie) i w razie konieczności farmić z bezpiecznej odległości - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Przy rozwijaniu umiejętności Aatrox'a Top Lanera dobrze jest zacząć z E, aby móc trzymać przeciwnika na dystans (spowolnienie) i w razie konieczności farmić z bezpiecznej odległości. Na drugim poziomie najlepiej jest zainwestować w W/Q - w zależności od sytuacji. Jeśli obawiasz się ganku ze strony junglera, zainwestuj punkt w Q, aby w razie konieczności móc spokojnie uciec. Q jest również dobrym wyborem, aby zainicjować gank. W innym wypadku warto wybrać W, aby zwiększyć sustain postaci i zadawane obrażenia w zwarciu. Pierwszą umiejętnością w kolejności do rozwinięcia powinno być E, które ułatwi pracę junglerowi, a także pozwoli na harassowanie przeciwnika i skuteczniejsze czyszczenie fal minionów. Następnie warto skupić się na rozwijaniu W, aby zwiększyć zadawane przez Aatrox'a obrażenia i wysysanie zdrowia. Ostatnią umiejętnością do rozwinięcia zostanie Q. Oczywiście Ulti (R) bohatera powinno być rozwijane na 6/11/16 poziomie.

Umiejętności Przywoływacza/Summoner Spells - opcja 1

Błysk (Flash)

Podpalenie (Ignite)

Opis

1 - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Flash jest standardowym wyborem dla większości Championów więc Aatrox nie jest tutaj wyjątkiem - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Flash jest standardowym wyborem dla większości Championów więc Aatrox nie jest tutaj wyjątkiem. Błysk świetnie sprawdzi się zarówno w sytuacji defensywnej, jak i ofensywnej. Podpalenie z kolei zwiększy możliwość wymiany z przeciwnikiem na linii, a także może zaasekurować zabójstwo.

Umiejętności Przywoływacza/Summoner Spells - opcja 2

Błysk (Flash)

Teleportacja (Teleport)

Opis

2 - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Błysk - wiadomo - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Błysk - wiadomo. Teleportacja z kolei jest dobrą opcją do split pushu. Mając tę umiejętność pod ręką można spokojnie zająć się przepychaniem którejś z linii, a w razie konieczności szybko przenieść się do walczących sojuszników. Teleport zmusza również przeciwników do wysłania kogoś, aby zajął się pushującą postacią, a tym samym osłabia własną drużynę i wystawia ją na możliwość przegrania starcia drużynowego.

Aatrox Jungler

Kolejność rozwoju

Przy dostosowywaniu Aatroxa do roli Junglera najlepiej jest zacząć z W, aby zapewnić postaci dodatkowe obrażenia/kradzież życia w zależności od potrzeb - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Przy dostosowywaniu Aatroxa do roli Junglera najlepiej jest zacząć z W, aby zapewnić postaci dodatkowe obrażenia/kradzież życia w zależności od potrzeb. Przyda się to przy czyszczeniu pierwszego obozowiska w dżungli. Następnie dobrze jest wybrać Q, aby móc za jego pomocą wskoczyć w wybrane obozowisko stworów neutralnych i zadać obrażenia AoE. Od 3 poziomu bohatera należy skupić się na pełnym rozwinięciu E, aby móc skutecznie gankować - dobrze wycelowane Ostrza Udręki mogą zaasekurować zabójstwo. W następnej kolejności dobrze jest rozwijać Q, aby postać dysponowała silnym openerem, czyli rozpoczęciem ganku. Q Aatroxa pozwala mu na bezpośrednie doskoczenie do przeciwnika. W ostatniej kolejności rozwija się W. Oczywiście w Ulti inwestujemy punkt za każdym razem gdy jest to możliwe.

Umiejętności Przywoływacza/Summoner Spells

Błysk (Flash)

Porażenie (Smite)

Opis

3 - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Porażenie jest standardowym wyborem dla każdego junglera - znacznie ułatwia czyszczenie poszczególnych campów, a w szczególności największych potworów - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Porażenie jest standardowym wyborem dla każdego junglera - znacznie ułatwia czyszczenie poszczególnych campów, a w szczególności największych potworów. Smite jest również konieczny do wygrywania starć o Smoka/Barona.

Umiejętności postaci

Studnia Krwi/Blood Well

Używając umiejętności, która kosztuje zdrowie, Aatrox przechowuje zadane sobie obrażenia w Studni Krwi - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Używając umiejętności, która kosztuje zdrowie, Aatrox przechowuje zadane sobie obrażenia w Studni Krwi. Po otrzymaniu śmiertelnych obrażeń używa krwi ze studni i regeneruje swoje zdrowie, a tym samym przywraca się do życia. Ponadto, Aatrox zyskuje 1% prędkości ataku za każde 2% wypełnienia studni.

Zaawansowane:

Za sprawą tej umiejętności pasywnej, Aatrox może być typowym agresorem i rzucić się do walki, aby zabić przeciwnika nawet pod jego wieżą bo za pomocą Studni Krwi i tak powróci zaraz do życia. Umiejętność ta świetnie sprawdza się również do podjudzania przeciwnika do ataku pod własnym Turretem - przeciwnik może zaatakować, ale otrzyma sporo ciosów od wieży, a Aatrox po chwili wstanie z martwych i może dalej prowadzić wymianę. Poza tym, napełnianie Studni zapewnia Aatroxowi dodatkową szybkość ataku.

Mroczny Lot/Dark Flight

Koszt: Kosztuje 10% aktualnego zdrowia - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: Kosztuje 10% aktualnego zdrowia

Zasięg: 600

Aatrox unosi się w powietrze i ląduje w wybranym miejscu, zadając obrażenia i podrzucając wrogów w epicentrum uderzenia.

Aatrox wyskakuje w powietrze i ląduje w wybranym miejscu, zadając 70/115/160/205/250 (+60% dodatkowych obrażeń od ataku) pkt. obrażeń pobliskim wrogom i podrzucając tych, którzy znajdą się w epicentrum na 1 sek.

Zaawansowane:

Świetna umiejętność za pomocą której można zadać nie małe obrażenia, a poza tym zmniejszyć odległość dzielącą Aatrox'a od przeciwnika i dodatkowo go podrzucić co znacznie utrudni mu ucieczkę. Mroczny Lot może być również użyty w defensywny sposób. Pamiętaj, aby nie spamować tej umiejętności lecz mądrze z niej korzystać, bo kosztuje ona bohatera 10% aktualnego zdrowia. Za pomocą Q można również przeskakiwać przez przeszkody. Wystarczy jedynie kliknąć w wybrany obszar np. za ścianką, a postać natychmiast przeskoczy na drugą stronę. Umiejętność tą można uznać za swego rodzaju dodatkowego Flasha.

4 - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Żądza Krwi/Blood Thirst/Blood Price

Koszt: Umiejętność darmowa - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: Umiejętność darmowa

Po włączeniu umiejętności, Aatrox zadaje dodatkowe obrażenia co trzeci atak, tracąc przy tym zdrowie. Po wyłączeniu umiejętności, Aatrox przywraca sobie zdrowie co trzeci atak. Co więcej, kiedy zdrowie Aatrox'a spadnie poniżej pułapu 50%, uzdrawianie jest trzykrotnie większe.

Kiedy umiejętność jest wyłączona, Aatrox korzysta z Żądzy Krwi, a po włączeniu jej aktywuje się Cena Krwi, anulując Żądzę Krwi.

Żądza Krwi: Co trzeci atak Aatrox'a przywraca mu 20/25/30/35/40 (+25% dodatkowych obrażeń od ataku) pkt. zdrowia, a o 200% więcej jeśli ma poniżej połowy zdrowia.

Cena Krwi: Co trzeci atak Aatrox'a zadaje 60/95/130/165/200 (+100% dodatkowych obrażeń od ataku) dodatkowych pkt. obrażeń fizycznych i sprawia, że traci on pkt. zdrowia.

Zaawansowane:

Żądza Krwi to umiejętność, która w zależności od potrzeb, zagwarantuje Aatrox'owi dodatkowe obrażenia lub wysysanie życia. Świetnie sprawdza się w połączeniu z Obliczem Ducha, które dodatkowo wzmacnia efekt działania tej umiejętności. W sprawdza się świetnie zarówno do farmy na Topie, jak i do podleczenia się w trakcie czyszczenia obozów w dżungli, szczególnie poniżej 50% zdrowia Aatrox'a, kiedy leczenie się za sprawą tej umiejętności wzrasta trzykrotnie.

Ostrza Udręki/Blades of Torment

Koszt: Kosztuje 5% aktualnego zdrowia - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: Kosztuje 5% aktualnego zdrowia

Zasięg: 1000

Aatrox uwalnia moc swojego ostrza, zadając obrażenia wszystkim trafionym wrogom i spowalniając ich.

Aatrox uwalnia moc swojego ostrza, zadając 75/110/145/180/215 (+60% mocy umiejętności) (+60% dodatkowych obrażeń od ataku) pkt. obrażeń magicznych wszystkim trafionym wrogom i spowalniając ich o 40% na 1.75/2/2.25/2.5/2.75 sek.

Zaawansowane:

Umiejętność ta sprawdza się świetnie do harassowania przeciwnika z dystansu, a także jako CC w postaci spowolnienia, jednak dobre wycelowanie Ostrzami Udręki może na początku okazać się nieco trudne. Po dojściu do wprawy E staje świetnym narzędziem do inicjowania walk lub do trzymania przeciwników na dystans w trakcie odwrotu. Jako, że Ostrza Udręki mają spory zasięg działania, można również za ich pomocą zaasekurować zabójstwo pod wrogą wieżą jeśli przeciwnik ucieka ze skrawkiem życia.

Masakra/Massacre

Koszt: Umiejętność darmowa - Umiejętności | Aatrox | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: Umiejętność darmowa

Zasięg: 550

Aatrox wysysa krew swoich wrogów, zadając obrażenia wszystkim wrogim bohaterom w pobliżu i zyskując premię do prędkości i zasięgu ataku.

Aatrox wysysa krew przeciwników, zadając 200/300/400 (+100% mocy umiejętności) pkt. obrażenia magiczne wrogim bohaterom dookoła, zwiększając swoją prędkość ataku o 40/50/60% oraz zasięg ataku o 175 na 12 sekund. Dodatkowo, Masakra daje 20% maksymalnej wartości Studni Krwi za każdego trafionego przeciwnika.

Zaawansowane:

Masakrę należy aktywować przy wybranym przeciwniku, aby otrzymał magiczne obrażenia. W innym wypadku, gdy wybrany cel będzie poza zasięgiem działania umiejętności, Aatrox jedynie zwiększy swoją prędkość ataku oraz jego zasięg zadając obrażenia z Ulti tym, którzy znajdą się najbliżej. W trakcie starć drużynowych należy o tym pamiętać i jeśli chce się użyć R na np. ADC przeciwnika, należy znaleźć się w jego pobliżu - przykładowo używając Q. Po wykorzystaniu Masakry, Aatrox dysponuje bardzo dużą szybkością ataku (bonus z pasywa, ulti, przedmioty) więc po aktywacji W może bardzo szybko odzyskać zdrowie lub/i zadawać poważne obrażenia fizyczne w walce wręcz. Ulti jest również dobrym sposobem do wykończenia uciekającego przeciwnika, któremu zostało już mało zdrowia.