Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

10. Zachowaj spokój | League of Legends League of Legends poradnik, porady

10. Zachowaj spokój

League of Legends to gra, której nieodłącznym elementem jest rywalizacja. Każdym zmaganiom towarzyszą emocje. Zawsze znajda się osoby gotowe narzekać i złorzeczyć na wszystkie elementy gry od konturów mapy do braku skórki dla ulubionego bohatera. Najprościej mówiąc, nie bądź jednym z nich.

Staraj się grac tylko wtedy gdy masz dobry nastrój, jesteś wypoczęty i masz absolutną pewność, że nie ogranicza cię czas albo problemy związane ze sprzętem. Tylko w ten sposób masz gwarancję, że szybko nie dołączysz do tego niechlubnego grona graczy. W tej grze wygrywa drużyna, która w czasie rozgrywki popełni mniej błędów, zarówno jako zespół oraz jako pojedyncze osoby. Kiedy dochodzi do porażki, jako uczestnik gry też masz na nią wpływ, też się do niej przyczyniłeś. Osiąganie wyższej ligi przypomina granie samemu na dziewięć osób, gwarantuje ci, że nie zawsze dasz radę temu sprostać. Zachowaj jednak spokój i przeanalizuj popełnione błędy. Czasami możesz dojść do wniosku, że jedynym błędem było dołączenie do kolejki, ale zwróć uwagę, że szansa na spotkanie tych samych osób w kolejnej grze jest niewielka.

Niektórych meczy zwyczajnie nie da się wygrać - 10. Zachowaj spokój | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Niektórych meczy zwyczajnie nie da się wygrać

Osoby, które są za słabe dla danej ligi i nie przywiązują wagi do gry będą masowo przegrywać mecze i po krótkim czasie będą daleko poza twoich rankingiem MMR. Oznacza to, że nie ma szans, żebyś dwa razy przegrał grę przez te same błędy. Oczywiście zawsze możesz pechowo trafić na równie słabych sojuszników, ale pewnym jest, że nikt nie wchodzi do gry tylko po to żeby ją przegrać (wyjątkiem są gracze którzy ulegli syndromowi "jeszcze jedna gra"). Jeśli czujesz że nie masz ochoty na nic innego jak tylko ubliżać innym - odpocznij, odpuść. Nie ma sensu, żebyś przez kiepski nastrój oddalał się od zamierzonego celu.

Kontrola nad emocjami i hart ducha to czynniki niezbędne przy rozgrywaniu dużej ilości gier w kolejce solowej. Oczywiste jest, że na dzień dzisiejszy możesz wejść do gry nawet z czterema znajomymi. Weź jednak pod uwagę, że jest prawie pewne, że traficie na pięciu przeciwników którzy mogą grac ze sobą o wiele dłużej, być lepiej zgrani a nawet być lepsi jako pojedynczy gracze. Optymalną ilością graczy na jeden mecz jest trzech znajomych a dwóch losowych. Macie wtedy szansę, że wylosowaniu sojusznicy również będą się znali i będą potrafili ze sobą współpracować.

W każdej grze rankingowej jest co najmniej jeden "premade", miej to na uwadze i postaraj się uzyskać od sojuszników informację, którzy z nich znali się już przed meczem. Może to być przydatne z punktu przewidywania zachowań poszczególnych graczy. Gracze w kolejce solowej którzy komunikują się ze sobą głosowo, będą częściej planować wspólne akcje a rzadziej oznaczać obiekty na mapie. Pamiętaj, że czat w grze służy lepszej komunikacji więc nie zaśmiecaj go zbędnymi komentarzami bądź informacjami. Bądź tą lepszą częścią drużyny a osiągniesz więcej.