Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

3. Obserwuj najlepszych | League of Legends League of Legends poradnik, porady

3. Obserwuj najlepszych

... ale nie bądź jak oni

Może się wydawać, że jako początkujący gracz masz o wiele mniejsze szanse na osiągnięcie sukcesu niż kilka sezonów wcześniej. Nic bardziej mylnego. Rosnąca popularność League of Legends sprawiła, że masz dostęp do wielu informacji o których weterani mogli tylko pomarzyć. Za pośrednictwem internetowych źródeł możesz oglądać rozgrywki graczy na najwyższym poziomie i czerpać z nich informacje i inspirację dla swoich zmagań w trybie rankingowym. Większość profesjonalnych graczy streamuje swoje rozgrywki w solo que, dodatkowo komentując na bieżąco decyzje podejmowane w grze. Wiele przydatnych materiałów znajdziesz również za pośrednictwem youtube, między innymi powtórki z całych meczy danego gracza widziane z trybu obserwatora. Na oficjalnych kanałach League of Legends oraz poszczególnych regionów znajdziesz powtórki z rozgrywek ligowych danego regionu, najczęściej z komentarzem i analizą wybranych fragmentów meczu.

Wszystkie te elementy sprawiają, że jako początkujący gracz masz bardzo dużą bazę wiedzy z której możesz skorzystać w każdej chwili. Istotą poszerzania wiedzy jest jednak odpowiednia selekcja odbieranych informacji i analiza przedstawionych materiałów dla własnych potrzeb. Najlepszym sposobem na zrozumienie zachowania profesjonalnego gracza jest oglądanie jego streamów, zazwyczaj na bieżąco dowiesz się dlaczego podjął konkretne decyzje. Jednakże są tutaj elementy o wiele ważniejsze. Widzisz to co on, wiesz jakimi informacjami dysponował podejmując konkretną decyzję oraz w jakich sytuacjach oznacza obiekty na mapie.

Odpowiednie korzystanie z tych informacji pozwoli ci uniknąć wielu błędów i zmniejszyć szansę na nabycie niekorzystnych nawyków już na początku gry. Warto jest również oglądać powtórki z meczów ligowych, żeby dokładnie zobaczyć jak wygląda konstrukcja drużyny. Jakie decyzje są podejmowane już w fazie wybierania i blokowania bohaterów. Kiedy gracze wybrali odpowiednie postacie, w odpowiedzi na których bohaterów, po której stronie mapy byli i jaki jest sens budowania odpowiedniego zestawienia.

Popularne serwisy multimedialne dają niemalże nieograniczoną bazę wiedzy - 3. Obserwuj najlepszych | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Popularne serwisy multimedialne dają niemalże nieograniczoną bazę wiedzy

Pamiętaj, że decydując się na rozgrywkę rankingową masz szansę spotkać w swojej drużynie graczy, którzy dysponują podobną wiedzą. Może się również zdarzyć, że cześć graczy w pewnych aspektach gry nie orientuje się najlepiej. Musisz być gotowy na dopasowanie swojej gry do drużyny z którą przyjdzie ci współpracować. Oczywiście nabyta wiedza i umiejętności znacznie pomogą ci w złapaniu odpowiedniego rytmu gry, ale nie możesz oczekiwać, że każdy z twoich kompanów będzie rozumiał co dokładnie robisz. Staraj się wyjaśniać swoje poczynania i oznaczać odpowiednie rzeczy na mapie. Najlepiej na początku gry napisz innym graczom jaki styl gry będziesz prezentował, żeby dać im do zrozumienia w jakich sytuacjach pójdziesz za ciosem a kiedy będziesz starał się unikać walki. Komunikacja to aspekt o którym wielu początkujących graczy zupełnie zapomina. Nawet kilka zdawkowych informacji przed rozpoczęciem gry może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść twojej drużyny. Pracuj też nad własnym stylem gry, żeby być pewnym swoich umiejętności i nie ryzykuj. Jeśli potrzebujesz pomocy to o nią poproś, jeśli jesteś w stanie pomóc drugiemu graczowi - zrób to. Nawet zwykłe postawienie warda w kluczowym miejscu może przynieść sukces całej drużynie. League of Legends to gra drużynowa i zawsze musisz o tym pamiętać.