Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób Gry | Morgana | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Morgana Support

Early Game

Na początku rozgrywki staraj się straszyć przeciwników zamiarem użycia Q, a na pewno będą tracić trochę czasu, aby unikać potencjalnego ataku. Cały czas próbuj wywierać presję i atakować przeciwników z krzaków przy pomocy AA. Po zdobyciu 2 poziomu możesz zacząć grać bardziej agresywnie bo będziesz już dysponować Mroczną Tarczą. Cały czas miej na uwadze dobro ADC i staraj się asystować mu we wszystkim, co robi lub inicjować okazje do tego, aby mógł zadawać obrażenia.

Mid Game

Środkowa faza rozgrywki to przede wszystkim dbanie o wizję na mapie (zdecydowanie dobrze jest posiadać wyłączność na wizję przy Smoku) i próby szturmowania pozostałych Turretów z pierwszej linii. Jeśli jest taka potrzeba, a Twój ADC radzi sobie dobrze, spróbuj zdziałać coś na midzie - dzięki Butom Ruchliwości i W możesz szybko przemieszczać się pomiędzy liniami. Pamiętaj żeby nie zostawiać ADC na zbyt długo bo przeciwny jungler może to wychwycić i zgankować właśnie tę linię, a ADC będzie trudno poradzić sobie z 3 przeciwnikami na raz, nawet pod własną wieżą. Staraj się uczestniczyć w starciach drużynowych i wspierać sojuszników przy pomocy swoich umiejętności. Odpowiednio dobieraj cel, który chcesz ochronić Mroczną Tarczą. Staraj się objąć działaniem ulti jak najwięcej przeciwników.

Late Game

Na tym etapie gry drużyny trzymają się razem więc najlepiej jest asystować sojusznikom <br>i wspierać ich w trakcie walki. Nie zapominaj o stawianiu Wardów i czyszczeniu wrogich za pomocą pinków lub Soczewki Wyroczni. Bardzo ważną kwestią jest dbanie o wizję przy Baronie więc warto postawić tam Totem Wizji i zareagować w razie potrzeby. Jeśli drużyna chce zainicjować upewnij się, że dysponujesz Kajdanami Duszy i Błyskiem. Pamiętaj o używaniu Mrocznej Tarczy, która może być kluczem do sukcesu. Jeśli nie dysponujesz Zhonyi'ą i wiesz, że szybko zginiesz możesz pokusić się o użycie E na sobie i wskoczeniu w środek starcia drużynowego, aby utrzymać R do końca. W innym wypadku lepiej jest ochronić któregoś z sojuszników, który jest np. podstawowym źródłem zadawania obrażeń.

Morgana APC

Early Game

Morgana jest słabą postacią na początku rozgrywki, a do tego jej umiejętności kosztują bardzo dużo many dlatego najlepiej jest skupić się na farmieniu. Gdy będziesz już dysponować Mroczną Tarczą (E) możesz starać się rzucać W na jak największą ilość minionów - musisz wtedy podejść na pewną odległość i wystawić się na potencjalny atak i właśnie z tego względu Tarcza będzie bardzo przydatna. Jeśli masz możliwość trafienia Q w przeciwnika możesz to zrobić, ale uważaj, aby nie tracić zbyt dużo many, która może przydać się w trakcie ganku Twojego junglera. Staraj się przetrwać do 6 poziomu.

Mid Game

Na tym etapie gry Morgana radzi sobie znacznie lepiej i jej potencjał ofensywny znacznie wzrasta. Staraj się przepychać linię minionów pod wrogiego Turreta i poszukać okazji do ganku na innych alejkach. Jeśli trafisz z Q możesz pójść za ciosem i rzucić pod nogi przeciwnika W i pokusić się o zakończenie sprawy użyciem R i Podpalenia. Po zakupie Klepsydry Zhonyi możesz wskakiwać w środek Team Fightów. Pamiętaj o umiejętnym korzystaniu z E i odpowiednim doborze celu, który należy ochronić.

Late Game

Na tym etapie gry jedno starcie drużynowe może przesądzić o wyniku całego meczu dlatego należy być bardzo uważnym i nie narażać się na niebezpieczeństwo (szczególnie samotnie). Jeśli widzisz, że nie ma przy Tobie sojuszników to nie wskakuj w sam środek zgrai przeciwników bo możesz w ten sposób osłabić własną drużynę. Staraj się jak najlepiej dobierać cele i łapać je w klatkę (Q). Jeśli uda Ci się trafić w ADC lub APC przeciwnika to możesz w ten sposób uzyskać ogromna przewagę dla własnej drużyny. Przed rozpoczęciem Team Fightu staraj się poczekać na Błysk, aby móc skutecznie skorzystać z ulti. Cały czas pamiętaj o odpowiednim wykorzystaniu Mrocznej Tarczy. Czasem lepiej jest ochronić sojusznika i samemu zginąć, aby wygrać mecz niż postąpić samolubnie i przegrać wszystko.