Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Jak grać przeciwko Xin Zhao?

  • Pamiętaj, że co 3 atak, Xin Zhao (jeśli ma włączone Q - świecąca włócznia) może wyrzucić przeciwnika w powietrze więc lepiej nie stać wtedy w pobliżu.
  • Xin Zhao korzysta z many więc gdy jest ona na niskim poziomie masz większą szansę na wygranie wymiany.
  • Z użyciem Flasha poczekaj, aż Xin podskoczy do Ciebie za pomocą E (Szarża), w innym wypadku zrobi to zaraz po aktywowaniu Błysku przez przeciwnika.
  • Zainwestuj w pancerz, aby zmniejszyć zadawane przez Xina obrażenia. Omen Randuina i Mroźne Serce mogą być bardzo przydatne w takim starciu.
  • Xin może być łatwo zatrzymany poprzez Hard CC, jak np. Stun lub Root. Jeśli Support dysponuje którąś z tych umiejętności to może pozbawić przeciwnika możliwości wskoczenia na własnego Carry.

Przeciwnicy na linii

Przeciwnik

Ikona

Poziom trudności

Opis

Renekton

Wysoki - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Renekton dysponuje bardzo silnym early game'em więc należy być szczególnie ostrożnym na samym początku rozgrywki. Należy szczególnie uważać gdy Renekton nabił powyżej 50 furii (pasek pod jego życiem stał się czerwony) ponieważ wtedy dysponuje większymi obrażeniami i mocniejszą kradzieżą życia. Nie daj się podpuścić do walki gdy włączył ulti (odzyskuje wtedy natychmiast pewną ilość życia i zadaje obrażenia AoE poprzez samo przebywanie przy przeciwniku). W tym starciu trzeba będzie zainwestować w defensywę i Ostrze Zniszczonego Króla, które ułatwi wymianę z przeciwnikiem. Gdy będzie już dysponować Kordelasem z Bilgewater, pamiętaj aby aktywować przedmiot dopiero w momencie, gdy spowolnienie z E przeminie - w taki sposób zmaksymalizujesz spowolnienie na przeciwniku. Zawsze ruszaj do walki, gdy Renekton zużył swoich umiejętności Q/W na minionach bo wtedy nie będzie w stanie prowadzić równej wymiany, a odsuń się od przeciwnika, gdy skorzystał z E i włączył ulti.

Kha'Zix

Średni - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Kha'Zix może być irytującym przeciwnikiem ze względu na swoje mocne combo, znikanie i dodatkowe obrażenia na odizolowanych celach (szczególnie możesz to odczuć gdy walczysz z nim sam na sam na górnej alejce). Dobrą opcją będzie zainwestowanie złota we wczesne Tabi Ninja, aby ograniczyć obrażenia zadawane przez przeciwnika. W ten sposób Xin będzie mógł iść na wymianę. Kha'Zix niezbyt dobrze radzi sobie z przeciwnikami, którzy po prostu na niego wskakują i starają się zabić - wykorzystaj to i graj agresywnie. Jeśli przeciwnik użyje skoku (i nie jest on ewoluowany) możesz na nowo doskoczyć do niego przy pomocy Szarży. Dobrym pomysłem jest zakupienie Widmowego Ostrza Youmuu. Pamiętaj, że Kha'Zix po osiągnięciu 6 poziomu może znikać więc staraj się orientować na mapie i zlokalizować przeciwnika.

Lee Sin

Średni - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Na początku rozgrywki najlepiej jest trzymać się za linią własnych minionów. Większość Lee Sin'ów staruje z Q, a tym samym nie będzie mógł nas trafić. Najważniejszą rzeczą jest unikać jego Q, jeśli nie będzie trafiał - traci większą część swoich obrażeń. Pamiętaj, że jeśli odsuwasz się od przeciwnika, a ten użyje Q, możesz przyjąć je na własnego klona. Jeśli zjawi się blisko nas (np. używając W na miniona, którego chcemy zabić) na pewno użyje E, aby nas spowolnić i ograniczyć szybkość ataku (na 5 poziomie nawet o 60%!) dlatego nie warto walczyć z nim w trakcie trwania tego negatywnego efektu - zniweluje to całkowicie efekt W. Jeśli przeciwnik użyje W do miniona lub warda aby odskoczyć można podążyć za nim używając E.

Jeśli natomiast grasz w dżungli i przeciwnicy mają Lee Sina, postaraj się kraść jego Red Buffa, a znacznie go to osłabi. Staraj się kontrować jego ganki, a żeby to zrobić musisz zadbać o wizję na mapie. Pamiętaj, że gdy Lee trafi Cię Q i właśnie do Ciebie leci, możesz użyć ulti, aby odbić przeciwnika i nie otrzymać obrażeń.

Olaf

Średni - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Olaf przeważnie buduje się na Tanka więc Xin będzie potrzebował dodatkowego źródła penetracji zbroi bo sama pasywka na pewno nie wystarczy. Jeśli widzisz, że przeciwnik stara się użyć na Tobie E (nieuchronne obrażenia) to możesz odbiec, ale w końcu i tak Cię to nie ominie. Jeśli otrzymasz obrażenia, postaraj się pójść na krótką wymianę z przeciwnikiem W->AA->Q etc. i odejść do tyłu. Pamiętaj, że Olaf zadaje bardzo duże obrażenia w bezpośrednim starciu, a już szczególnie gdy ma mało zdrowia ponieważ wzrasta jego szybkość ataku. Gdy włączy ulti nie będziesz mógł podrzucić go za pomocą Q lub odepchnąć przy pomocy R.

Wukong

Średni - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Wukong dysponuje bardzo podobnym zestawem skilli do Xin Zhao, jednakże Xin jest w stanie zadać większe obrażenia ze względu na Cios Trzech Szponów. Poza tym, Xin dysponuje sustainem z W, a przeciwnik nie ma jak odnawiać sobie zdrowia. Wukong jest szczególnie silny w początkowej fazie rozgrywki więc staraj się nie iść na wymianę z przeciwnikiem do osiągnięcia 6 poziomu - chyba, że masz pewność, że wygrasz. Pamiętaj, że przeciwnik może skorzystać z klona i odbiec niezauważonym w którymś kierunku. Wukong może obniżyć pancerz przeciwnika więc warto zainwestować w defensywę. Widmowe Ostrze Yoummu może być tutaj przydatnym przedmiotem, gdy dojdzie do bezpośredniej wymiany.

Pantheon

Średni - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Pantheon w większości przypadków zaczyna z Q, aby móc nękać przeciwnika włóczniami. Nie musi nimi ręcznie celować więc jeśli znajdzie się w pobliżu to na 100% trafi. Pamiętaj, że w bezpośrednim starciu może bardzo szybko odświeżyć swój blok (jego W resetuje CD na pasywie od razu) i zminimalizować przez to otrzymane obrażenia. Jeśli uda mu się zbić życie przeciwnika do poziomu 30% na pewno zaatakuje all in: Q + W + E + AA/Q. Istotna sprawa: Pantheon ma 100% szansę na krytyczne uderzenie z AA/Q jeśli życie przeciwnika spadnie do >15%. To bardzo ważne, żeby wtedy nie znaleźć się w jego zasięgu. Jeśli masz mało zdrowia i wiesz, że następna włócznia Pantheona będzie zabójcza - skorzystaj z Klona. Cały czas pilnuj tarczy Pantheona i staraj się ją rozbić przy pomocy AA i dopiero aktywować skilla. Gdy będziesz wskakiwać na przeciwnika to ten zapewne Cię zestunuje, odbiegnie i rzuci w Ciebie włócznią więc może być ciężko dopóki przeciwnik dysponuje maną. Gdy ta mu się skończy, będziesz mieć przewagę nad przeciwnikiem. Zainwestuj w pancerz i życie, aby przetrwać poke ze strony Pantheona.

Malphite

Średni - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

W tym pojedynku Xin będzie miał ciężki orzech, a raczej kamień do zgryzienia. Malphite stackuje pancerz, a do tego dysponuje tarczą z pasywki, a na dodatek ma możliwość obniżenia prędkości ataku. Xin zadając obrażenia fizyczne i bazując na szybkości ataku naprawdę może czuć się na przegranej pozycji. Najważniejszą kwestią jest skutecznie farmić, nawet pod własną wieżą gdy jest taka potrzeba. W takim starciu przyda się teleport, aby szybko dokupić przedmioty i trunki i natychmiast wrócić na linię. W starciu tym będziesz musiał/a zainwestować złoto w Oblicze Ducha, aby zniwelować otrzymywane obrażenia z Q/R/E przeciwnika. Dobrą opcją jest również zakup Ostrza Zniszczonego Króla, które znacznie ułatwi prowadzenie wymiany z przeciwnikiem. Pamiętaj, że na 6 poziomie przeciwnik będzie miał do dyspozycji ulti za pomocą którego może podbić wszystkie cele do góry i zadać spore obrażenia - nie nurkuj pod wrogą wieżę, gdy Malphite ma pod ręką ulti. Przeciwnik może również skorzystać z R, aby uciec, a w takim wypadku będziesz zmuszony/a zużyć Flasha+E, aby się do niego dostać.

Riven

Wysoki - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Riven dysponuje bardzo wysoką mobilnością, a to sprawia, że może zacząć i przerwać atak w dowolnym momencie. Riven w swoim wachlarzu umiejętności może podrzucić przeciwnika za sprawą 3 użycia Q, zestunować, a do tego dysponuje krótkim Dashem, który gwarantuje jej tarczę na 1,5 sekundy. Właśnie za pomocą E może absorbować część otrzymanych obrażeń. Niech idź z nią na wczesną wymianę, staraj się farmić i uprzykrzać jej życie za pomocą E. Miej na uwadze, że po aktywacji ulti (jej miecz staje się kompletny) zyskuje znaczny bonus do AD - najlepiej jest wtedy odbiec i nie walczyć w zwarciu. Po drugiej aktywacji R, Riven może strzelić energią Ki w stożku na pewną odległość także nie możesz czuć się w pełni bezpiecznie nawet pod własną wieżą. Nie idź z przeciwnikiem na bezpośrednią wymianę, gdy dysponuje wszystkimi umiejętnościami. Swojej szansy szukaj w momencie, gdy przeciwnik skorzystał 3 krotnie z Q na minionach lub w innym celu. Pamiętaj, że zawsze możesz być zestunowany, a przeciwnik wtedy może odbiec - w takim wypadku możesz skorzystać z E, aby ponownie do niego doskoczyć.

Shyvana

Średni - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Shyvana zapewne zacznie z W czyli będzie zadawać spore obrażenia AoE dlatego nie ma co zbytnio się do niej zbliżać. Na drugim poziomie Shyvana będzie dysponować naprawdę sporymi obrażeniami więc należy być bardzo uważnym i unikać jej skill shota z E. Najważniejszą sprawą jest unikać bezpośredniego starcia gdy Shyvana gdy ma włączone W. Z tym przeciwnikiem należy walczyć z rozmysłem - przeczekać jej W, zaatakować i odsunąć się. Farm pod Turretem i staraj się przetrwać nie korzystając za bardzo z many - pamiętaj, że przeciwnik nie potrzebuje żadnego zasobu do korzystania ze swoich umiejętności co jest dodatkowym utrudnieniem. Postaraj się kupić Kordelas z Bilgewater, a później Ostrze Zniszczonego Króla. Dzięki temu przedmiotowi bezpośrednia wymiana ciosów będzie znacznie łatwiejsza.

Trundle

Średni - Jak grać na linii i przeciwko Xin Zhao? | Xin Zhao | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Troll jest wytrzymałym przeciwnikiem i potrafi bardzo szybko zregenerować własne zdrowie za sprawą pasywa (otrzymuje punkty zdrowia za każdą zabitą jednostkę w jego pobliżu). Nie ma co iść z nim na wczesną wymianę ponieważ za sprawą ugryzienia z Q potrafi zadać spore obrażenia, zwiększyć własny AD, a przeciwnika osłabić. Uważaj na jego filar, który może naglę wyrosnąć przed Tobą i odciąć drogę ucieczki. Właśnie dlatego staraj się unikać bliskości ścian. Nie bij się z Trundlem w jego Zamarzniętym Terytorium ponieważ w obrębie działania tej umiejętności zyskuje bardzo dużą premię do szybkości biegu, szybkości ataku, a także ogranicza czas działa na sobie umiejętności ograniczających kontrolę ruchu. Z Turndlem trzeba wygrać ZANIM zbuduje Ostrze Zniszczonego Króla bo później będzie to po prostu niemożliwe. Ty również będziesz potrzebować tego przedmiotu ponieważ bez dodatkowych obrażeń, które można dzięki niemu zyskać trudno będzie cokolwiek zdziałać. Poproś junglera o częste ganki, aby przystopować rozwój przeciwnika.