Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

O systemie karania graczy i Trybunale Przywoływaczy | Na początek o podstawach League of Legends poradnik, porady

Firma Riot Games opracowała zbiór zasad postępowania dla graczy zwany Kodeksem Przywoływacza. Każdą osobę, która go złamie można zgłosić ("report"), co może dla niej skutkować ostrzeżeniem lub czasowym, a w skrajnych przypadkach nawet permanentnym zawieszeniem konta.

Ekran zgłaszania gracza - O systemie karania graczy i Trybunale Przywoływaczy | Na początek o podstawach - League of Legends - poradnik do gry
Ekran zgłaszania gracza

Przy wnoszeniu skargi należy wybrać powód, dla którego zgłaszamy danego gracza Można również zostawić dodatkową uwagę. Oto kompletna lista przewinień, o którą możemy oskarżyć innego przywoływacza:

  1. Negatywne nastawienie - to zachowanie polegające na ciągłym narzekaniu, obwinianiu innych graczy za niepowodzenia
  1. Nieprzyzwoita nazwa - jeśli nazwa przywoływacza jest obraźliwa bądź wulgarna
  2. Nękanie: Obelga - to zachowanie polegające na grożeniu bądź w jakikolwiek inny sposób obrażaniu innego gracza
  3. Nękanie: Wulgarny język - jeśli gracz używa wulgarnego słownictwa, a także takiego, które obraża inne narodowości, rasy, grupy osób
  4. Odmowa komunikacji z drużyną - jeśli gracz nie stosuje się do ustaleń drużyny, nie uczestniczy w rozmowie na chacie, nie używa pingów. Nie należy mylić tego z ignorowaniem zaczepek ze strony innych graczy
  5. Spamowanie - jeśli gracz narusza ciągłość dyskusji poprzez wielokrotne pisanie tych samych treści na chacie. Kwalifikują się pod to także osoby, które handlują punktami honoru (oferują przyznanie innym graczom honoru jeśli oni zrobią to samo w stosunku do nich)
  6. Słaby gracz - jeśli gracz wyraźnie odbiega poziomem swoich umiejętności (w negatywnym tego sformułowaniu znaczenia) od reszty graczy (znacznie gorzej idzie mu last-hitowanie, regularnie ginie, popełnia mnóstwo błędów)
  7. Wychodzenie z gry/AFK - jeśli gracz wychodzi z gry, bądź w ogóle nie bierze w niej udziału
  8. Złośliwa gra: Celowe umieranie - jeśli gracz celowo daje się zabić, by popsuć grę swojej drużynie
  9. Złośliwa gra: Pomaganie drużynie przeciwnej - jeśli gracz w jakikolwiek inny sposób pomaga drużynie przeciwnej (np. informuje przeciwników o tym co robi jego drużyna)
0/33 Nunu z Wskrzeszeniem, Duchem i buildem na prędkość ruchu i szybkość ataku... - O systemie karania graczy i Trybunale Przywoływaczy | Na początek o podstawach - League of Legends - poradnik do gry
0/33 Nunu z Wskrzeszeniem, Duchem i buildem na prędkość ruchu i szybkość ataku...
Pomyśl o nim za każdym razem, gdy będziesz chciał zgłosić za pomaganie drużynie przeciwnej kogoś, komu po prostu nie poszła gra - O systemie karania graczy i Trybunale Przywoływaczy | Na początek o podstawach - League of Legends - poradnik do gry
Pomyśl o nim za każdym razem, gdy będziesz chciał zgłosić za pomaganie drużynie przeciwnej kogoś, komu po prostu nie poszła gra

Przeciw tym, którzy regularnie łamią Kodeks Przywoływacza zakładana jest sprawa w Trybunale Przywoływaczy - systemie, który można porównać do sądu, w którym sędziami są inni gracze. W obradach możesz wziąć udział wchodząc na oficjalną stronę League of Legends, następnie klikając pozycję "Trybunał" w menu "Społeczność. Warunkiem jest posiadanie przez Ciebie co najmniej 20-tego poziomu doświadczenia.

W każdej przeglądanej przez Ciebie sprawie masz wgląd w materiał dowodowy - możesz przejrzeć pięć losowo wybranych meczy rozegranych przez oskarżonego (w których został on zgłoszony) - O systemie karania graczy i Trybunale Przywoływaczy | Na początek o podstawach - League of Legends - poradnik do gry

W każdej przeglądanej przez Ciebie sprawie masz wgląd w materiał dowodowy - możesz przejrzeć pięć losowo wybranych meczy rozegranych przez oskarżonego (w których został on zgłoszony). Do każdej z gier dołączono informacje takie jak: ilość zgłoszeń i ich powody, czas gry, jej typ oraz wynik, zapis rozmów na chacie oraz listę graczy w drużynie zgłoszonego wraz z ich buildami i statystykami jakie uzyskali. Nie masz jednak wglądu w imiona Przywoływaczy. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym możesz wydać werdykt ("Ukarz" albo "Ułaskaw), lub pominąć tę sprawę i przejść do następnej (nie będziesz miał jednak możliwości do niej wrócić). Werdykt jest wydawany w zależności od tego jak zagłosuje większość graczy. Dodatkowo jeśli Twój osąd będzie taki sam jak osąd większości, otrzymasz nagrodę w ilości kilku Punktów Zasług, wzrośnie też Twoja ocena osądu.

Wiele osób jednak błędnie interpretuje Kodeks Przywoływacza i działanie Trybunału. Oto garść informacji, które pomogą rozwiać większość wątpliwości:

1. Za słabą grę nie można dostać bana - nie jest to bowiem naruszenie Kodeksu Przywoływacza. Istnieje oczywiście różnica pomiędzy osobami, którym brakuje umiejętności, a tymi, które celowo działają na szkodę drużyny (np. kupując niewłaściwe przedmioty, umyślnie oddając fragi przeciwnikowi), ale o wiele trudniej jest znaleźć na to dowody niż na np. negatywne zachowanie (tu wystarczy przeczytać zapis rozmów). Zatem gróźb typu "report for feed/unskilled" nie należy brać do siebie.

2. Zgłaszanie innej osoby jako "słabego gracza" nie powoduje założenia sprawy w Trybunale. Jeśli inni gracze będą regularnie kierować przeciw niej tego typu skargi, jej MMR zostanie nieco obniżony. Nie wpłynie to jednak na jej poziom LP, czy sposób dobierania przeciwników i sojuszników w trybie meczów rankingowych.

3. Jeśli często zgłaszasz graczy, którzy nie łamią Kodeksu Przywoływacza, Twoje zgłoszenia z czasem przestaną być brane pod uwagę przy tworzeniu spraw w Trybunale (nie zostaniesz o tym poinformowany), czyli tak naprawdę stracisz możliwość wnoszenia skarg na innych.

4. Pojedyncze zgłoszenia na konkretnego gracza nie sprawią, że zostanie mu założona sprawa w Trybunale. Trafi tam dopiero wówczas, gdy skargi na niego będą wnoszone dostatecznie często.

5. Bany permanentne nie są nakładane bezpośrednio przez Trybunał. Gdy konkretny gracz zgromadzi określoną liczbę zawieszeń konta, sprawą zajmie się pracownik Riot Games i to do niego należy ostateczna decyzja.

6. Niska skuteczność osądu może skutkować zablokowaniem dostępu do Trybunału Przywoływaczy, gdyż zakłada się, że taki gracz nie zapoznaje się z materiałem dowodowym.