Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Fazy gry | Pantheon TOP / MID | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Fazy gry

Early Game

W początkowej fazie gry bądź szczególnie uważny względem ganków ze strony junglera. Pantheon ma bardzo mocny początek gry, w związku z czym niejednokrotnie przeciwnicy będą próbowali ci przeszkodzić. Staraj się w pierwszych minutach używać AA na stworach, żeby szybciej osiągnąć drugi poziom. Za każdym razem kiedy przeciwnik się do ciebie zbliży nękaj go Rzutem Włócznią. Pamiętaj, że użycie umiejętności na przeciwniku zwróci na ciebie uwagę jego minionów więc po rzucie cofnij się lekko, żeby wyjść z ich zasięgu. Nękaj przeciwnika nieustannie jednocześnie zabijając miniony jednym ciosem, żeby utrzymać miniony na środku alei. Przeciwnik będzie starał się przenieść stwory pod swoją wieżę, żeby utrudnić ci nękanie go i wystawić cię na gank. Jeśli pozostałe linie radzą sobie dobrze i masz przewagę nad przeciwnikiem, możesz odłożyć odblokowanie ulta na 7 poziom wzmacniając inną umiejętność, która przyda się bardziej w starciu 1v1. Pamiętaj o najważniejszej zasadzie: jeśli wrogi jungler wychodzi zza twoich pleców, biegnij w jego stronę, skocz na niego Egidą i biegnij dalej pod wieżę.

Mid Game

W zależności od sytuacji w grze, możesz fazę środkową rozegrać na dwa sposoby. Jeśli mecz jest wyrównany kontroluj obszar wokół mida dbając o wizję i próbując zrobić zasadzkę na nieuważnych przeciwników. Wyłączenie z gry jednego z przeciwników może umożliwić zajęcie jednej z wież, bądź zabicie smoka. W środkowej fazie gry, zawsze powinieneś skupiać się na wyłączeniu z gry przeciwnego junglera. Bez niego przeciwna drużyna ma znikome szanse aby przejąć smoka, więc zazwyczaj nawet nie podejmą walki. Jeśli macie przewagę stój z drużyną na środkowej linii. Używaj Egidy Zeonii na nieuważnych przeciwnikach, żeby zmusić ich do ucieczki. Jeśli twoja drużyna będzie wystarczająco szybka, powinniście wyłączać z gry pojedyncze cele i spychać środkową linię aż do wieży przy Inhibitorze. Dbaj o to, żeby linie były zepchnięte na przeciwników, używaj ulti jeśli twoja drużyna potrzebuje pomocy. Skup się na zepchnięciu drugiej wieży na midzie by zyskać kontrolę nad większym obszarem na mapie.

Late Game

Na tym etapie zdecydowanie spada twoja skuteczność do zabijania osamotnionych celów. Bądź zawsze blisko swojej drużyny, inicjuj walki drużynowe swoim ultimatem, bądź używaj go dla podtrzymania inicjacji. Skupiaj się na wrogich prowadzących bądź chroń swoich sojuszników. Pamiętaj, że przeciwnicy będą widzieli krąg gdzie spadniesz używając Wielkiego Skoku, staraj się wyczuć ich zamiary, żeby zmusić ich do odwrotu lub odciąć drogę ucieczki. Możesz dbać o spychanie linii, aczkolwiek staraj się nie odłączać od swojej drużyny. Jeśli znajdziesz się na terenie przeciwnika i zostaniesz otoczony, jak najszybciej użyj swojego ulti żeby uciec w bezpieczny obszar. Mimo solidnych obrażeń nie będziesz miał szans walczyć przeciwko całej drużynie, więc staraj się na tym etapie umożliwiać zabijanie swojemu ADC i dbaj o to, żeby z walk drużynowych zawsze wychodził bez szwanku. Główne wysiłki kieruj ku wyłączeniu z gry kilku przeciwnych graczy, co umożliwi przejęcie Barona i zniszczenie bazy wroga.