Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kilka słów o runach i specjalizacjach w LoL | Na początek o podstawach League of Legends poradnik, porady

Kilka słów o runach i specjalizacjach

Runy i specjalizacje zapewniają Twojemu bohaterowi różnorakie premie i teoretycznie pozwalają Ci na dostosowanie go do Twojego stylu gry. W końcu to Ty decydujesz o tym, czy chcesz np. zacząć grę z większą ilością ataku/mocy umiejętności/prędkości ruchu etc. Z pozoru nic przecież nie stoi na przeszkodzie by takiej Sorace dać premię do zadawanych obrażeń fizycznych, a w trakcie gry zaopatrzyć ją jeszcze w przedmioty takie jak Ostrze Nieskończoności (Infinity Edge), czy Ostatni Szept (Last Whisper). Problem jednak w tym, że większość graczy trzyma się metarozgrywki - rozwiązań, które się po prostu sprawdzają. Zatem o ile AD Soraka może być świetnym sposobem na irytowanie przeciwników (jeśli oczywiście umiemy nią dobrze grać), to raczej niewiele uda Ci się nią osiągnąć w bardziej wymagających rozgrywkach rankingowych.

Samodzielne ustawienie run i specjalizacji pod konkretną postać wymaga czasu, a jeśli jeszcze nie znamy jej przeliczników i mechaniki - wówczas zadanie to staje się niemal niemożliwe do poprawnego wykonania. Na szczęście istnieją strony internetowe, na których publikowane są poradniki dla konkretnych bohaterów, a w nich znajdziesz informację o tym, jakie premie ustawić przed rozpoczęciem meczu. Poradniki dla różnych postaci znajdziesz również na naszym portalu (www.gry-online.pl). Jeśli zatem nie znasz się zbytnio na runach i specjalizacjach bardzo polecam Ci skorzystanie z wiedzy tam zawartej.

Jeśli jesteś stosunkowo nowym graczem, zapewne zauważyłeś, że o ile stron ze spacjalizacjami możesz tworzyć ile tylko zapragniesz, stron na runy masz tylko dwie. Jeśli chcesz mieć ich więcej, musisz kupić je za niemałą sumę 6300 Punktów Zasług lub 590 Riot Points za sztukę. Oczywiście posiadając tylko dwie strony na runy można z powodzeniem grać (chociaż na dłuższą metę jest to dość uciążliwe).

Jeśli w temacie run jesteś stosunkowo nowy, oto kilka najważniejszych informacji, które mogą Ci się przydać:

1. Każda runa występuje w trzech odmianach (tzw. kręgach). Dostęp do tych najsilniejszych otrzymasz dopiero po uzyskaniu 20 poziomu doświadczenia - do tego czasu warto wstrzymać się z ich kupowaniem, gdyż jest to po prostu strata Punktów Zasług.

2. Wiele postaci korzysta z bardzo podobnych zestawów run i specjalizacji. Jeśli nie wiesz czym wypełnić posiadane przez siebie strony na runy, zacznij od kompletowania tych, które przeznaczone są dla czempiona, którym grasz najczęściej oraz tych dla strzelców (w obecnej mecie do większości z nich stosuje się taki sam zestaw run).

3. Niektóre runy występują w dwóch postaciach: płaskie (flat) i skalujące się. Te pierwsze zapewniają taką samą premię do statystyk przez całą rozgrywkę. Drugie natomiast dają Ci na początku stosunkowo niewielkie wzmocnienie, ale ich moc wzrasta wraz ze zdobywanymi kolejnymi poziomami doświadczenia przez Twojego czempiona. W ogólnym rozrachunku to one zapewniają większą premię do statystyk.

4. Wyróżniamy cztery rodzaje run: Znaki, Glify, Pieczęcie oraz Esencje. W obrębie pierwszych trzech niektóre z nich dzielą się na dwa typy: główne i drugorzędne. Różni je od siebie wielkość przyznawanej przez nie premii. Na początku kupuj tylko runy główne.

5. Strony na runy zazwyczaj komponuje się tak, by umieścić każdy ich rodzaj odpowiadał jednej premii do statystyk (tak jak na przykładzie poniżej). O wiele lepiej jest kupić 9 run zwiększających pancerz, niż tyle samo run zapewniających różne premie.

Przykładowa strona na runy dla przeznaczona dla strzelca - Kilka słów o runach i specjalizacjach w LoL | Na początek o podstawach - League of Legends - poradnik do gry
Przykładowa strona na runy dla przeznaczona dla strzelca