Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tahm Kench support - sposób gry | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Support

Early Game

Początek gry Tahm Kenchem jako bohaterem skupiającym się na wsparciu to przede wszystkim ochrona własnego ADC i ciągłe nękanie wroga za pomocą Smagnięcia Językiem - jeśli uda ci się nałożyć na niego 3 ładunki, postaraj się go pożreć, co da wam olbrzymią przewagę nad przeciwnikami i, jeśli tylko nie jesteście w tyle, pozwoli wam zabić wroga, bądź wymusi u niego wykorzystanie Błysku.

Twoim nadrzędnym celem, prócz ochrony ADC, jest trzymanie wizji na dolnej alejce, oraz w zatoczce smoka - pierwsze kilkanaście minut rozgrywki to przygotowania do walki o smoka, a drużyna która zdobędzie go jako pierwsza będzie mieć sporą przewagę nad przeciwną. Staraj się czyścić wrogą wizję na alejce, tak by twój jungler mógł wam pomóc, a jednocześnie nie dopuść do sytuacji, w której ty i twój sojusznik nie wiecie co dzieje się w krzakach dookoła was. Jeśli nie jesteście w stanie wygrać starcia 2 na 2, zajmijcie się spokojnym farmieniem pod wieżą i czekajcie na pomoc sojuszników.

Mid Game

W mid game wszyscy powoli zaczynają schodzić z alejek i dochodzić zaczyna do pierwszych starć drużynowych. To tutaj Tahm Kench najbardzie błyszczy - możliwość Pożarcia wroga, by oddzielić go od reszty drużyny, czy uratowanie sojusznika może zmienić los każdej potyczki. Pamiętaj też o umiejętnym korzystaniu z ultmate'a - jeśli zbiera się na walkę przy smoku, wykorzystaj ja, by, wraz z sojusznikiem, wlecieć w sam środek zamieszania.

Pamiętaj także o ciągłym trzymaniu wizji na dolnej części mapy, szczególnie w zatoczce smoka i, jeśli to możliwe, w części wrogiej dżungli - przewidując ruchy przeciwnika będziecie w stanie odpowiednio się przygotować i zaskoczyć nic nie spodziewającego się nieszczęśnika.

Late Game

Twoim zadaniem w late game jest inicjacja walk, do czego idealnie nadają się twoje umiejętności Q i W. Jeśli uda ci się pożreć wroga, nie zależnie od tego, jaką pełni rolę (najlepiej rzecz jasna jest pożreć wrogiego ADC / APC), możesz wciągnąć go w resztę swojej drużyny, by szybko go wyeliminować, bądź odciągnąć go od całej walki, by twoja drużyna mogła spokojnie wykończyć resztę wrogich bohaterów. Pamiętaj też, by pilnować swojego własnego ADC / APC, na którego z pewnością rzucą się wrodzy zabójcy - Pożarcie sojusznika da mu kilka sekund wytchnienia, podczas których wspominany zabójca będzie już gryzł ziemie.

Jeśli walka o Barona / Smoka w late game nie ma szans na powodzenie, bo wróg jest silniejszy od was, możecie spróbować ukraść Smoka (jeśli wróg jest na Baronie - i odwrotnie), lub po prostu spróbować zniszczyć wieżę, czy Inhibitor(y). W ten sposób nie oddacie bez walki Barona, a bezsensowna śmierć podczas próby kradzieży go może kosztować was całą grę.