Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
League Of Legends - Interfejs
League Of Legends - Interfejs
Powiększ mapę

Interfejs gry w League of Legends | Podstawy rozgrywki League of Legends poradnik, porady

Statystyki bohatera

Portret bohatera

Przyciski zwiększania poziomu umiejętności

Umiejętności bohatera

Pasek zdrowia i many

Czary przywoływacza

Okno przedmiotów

Ustawienia i blokada kamery

Minimapa

Licznik zabójstw w grze

Tablica wyniku gracza

Poziom FPSów i Pingu

Na powyższym obrazku przedstawiony jest interfejs do jednej z postaci League of Legends. Sam układ interfejsu jest taki sam dla wszystkich pozostałych championów, zmieniają się jedynie ikonki umiejętności i oczywiście statystyki. W opcjach gry warto dostosować wielkość interfejsu do własnych potrzeb, jako że zmniejszenie go zwiększa pole widzenia w grze. W górnym rogu ekranu wyświetlane są osiągnięcia gracza, jak i czas gry. Można tu również zobaczyć ilość FPSów i ping. U dołu, z prawej strony, znajduje się minimapa na której widać wszystko, co aktualnie dzieje się na całym obszarze. Można na niej użyć sygnału ostrzegawczego, bez przybliżania kamery na konkretną linię. Zaciemniony obszar oznacza, że w tym miejscu unosi się Mgła Wojny. Umiejętności bohatera, jak i czary przywoływacza umiejscowione są w centrum ekranu, na samym dole. Poziom umiejętności podnosi się poprzez kliknięcie małego plusika znajdującego się nad jedną z nich. Zaraz obok znajduje się ikonka championa, jego aktualny poziom, pasek postępu w zdobywaniu doświadczenia, oraz aktualne statystyki. Kolor żółty oznacza, że zostały one zmodyfikowane przez przedmioty czy runy. Tuż obok portretu znajdują się dwa przyciski, którymi można przełączyć wyświetlanie statystyk na wybrane runy. Po prawej stronie od umiejętności znajduje się lista przedmiotów zakupionych w grze. Oprócz tego można tam znaleźć licznik zebranego złota, który jest również przyciskiem pozwalającym wejść do sklepu.

Tablica wyników

Tablica wyników wyświetla się po wciśnięciu przycisku TAB - Interfejs gry w League of Legends | Podstawy rozgrywki - League of Legends - poradnik do gry

Tablica wyników wyświetla się po wciśnięciu przycisku TAB. Na niej prezentują się wszystkie najważniejsze informacje o danej potyczce. Na górze tablicy znajdują się liczniki zdobytych smoków, wież i zabójstw. Pod nimi zaprezentowani są uczestnicy meczu. Kolejność wyświetlanych bohaterów można modyfikować, przeciągając ich lewym przyciskiem myszy. Każdy heros pokazuje na tablicy szereg informacji, poczynając od Czarów przywoływacza i kluczowych run. Dla sojuszników zużyte czary wyświetlą swój odpowiedni czas odnowienia. Po prawej stronie od portretu wyświetla się licznik zabitych stworów. Pozwala to na oszacowanie uzyskanego złota przez konkretnego gracza. Dalej można odczytać KDA, czyli stosunek uzyskanych zabójstw i asyst do ilości śmierci. Jest to równie ważna informacja co licznik stworów, lecz niektórzy gracze przykładają do niej zbyt dużo uwagi. Następną informacją po KDA jest lista zakupionych przedmiotów. Gracze kupują niektóre przedmioty sytuacyjnie, dlatego warto mieć je na uwadze, żeby nie zdziwić się w trakcie walki. Ostatnią informacją jest wynik wizji. Wypływają na niego wszelkie działania związane z widocznością na mapie, takie jak stawianie totemów, oraz usuwanie przeciwniczych.

Sklep z przedmiotami

Jak już wiadomo, w czasie trwania rozgrywki gracz zdobywa złoto, które warto zainwestować w dodatkowe przedmioty, aby bohater mógł stawać się coraz silniejszy - Interfejs gry w League of Legends | Podstawy rozgrywki - League of Legends - poradnik do gry

Jak już wiadomo, w czasie trwania rozgrywki gracz zdobywa złoto, które warto zainwestować w dodatkowe przedmioty, aby bohater mógł stawać się coraz silniejszy. Sklepik z przedmiotami został podzielony na różne kategorie, a w poszczególnych z nich znajdują się przedmioty: startowe (np. trunki, wardy), obronne (np. pancerz, odporność magiczna), ofensywne (np. szybkość ataku, obrażenia fizyczne), magiczne (np. moc umiejętności, regeneracja many) i te odpowiedzialne za szybkość ruchu (np. buty i niektóre przedmioty ofensywne). Dodatkowo, każdy z bohaterów ma własną zakładkę z polecanymi (recommended) przedmiotami, która została specjalnie przygotowana i uporządkowana, aby ułatwić graczowi dostęp do niezbędnych przedmiotów dla danego bohatera. Po prawej stronie sklepu pokazuje się ścieżka budowania danego przedmiotu. Po rozwinięciu zakładki rekomendowanych przedmiotów można ją zastąpić jedną z uprzednio przygotowanych kart z własną listą zakupów (item sets). Zakupione przedmioty pojawią się w jednym z 6 małych kwadracików na dole skąd można je również sprzedać za pomocą przycisku "sprzedaj" (sell), aby odzyskać część wydanego wcześniej złota.