Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak grać przeciwko Jannie? | Janna | League of Legends League of Legends poradnik, porady

  • Janna zawsze będzie starała się osłonić ADC lub siebie samą za pomocą tarczy. Podpuść takiego gracza do użycia umiejętności przedwcześnie i wstrzymaj się z użyciem własnej kombinacji skilli. W ten sposób Janna będzie bezustannie marnować manę i nie będzie dostatecznie dobrze osłaniać sojuszników. Zamarkuj atak i poczekaj na efekt, przeciwnik może zareagować intuicyjnie i od razu skorzystać z tarczy. Jeśli Janna ma dobry timing i potrafi wyczuć Twoje intencje, ta taktyka się nie uda dlatego jak użyje na jedną z postaci tarczy, wykonaj atak na drugi cel.
  • Wyłącz muzykę (jeśli grasz z włączonym odtwarzaczem) ponieważ dzięki temu będziesz mógł usłyszeć kiedy Janna zacznie tworzyć tornado. Obserwuj również bardzo uważnie krzaki bo może zacznie rosnąć w nich trąba powietrzna. Skup się, a nie zostaniesz nieprzyjemnie zaskoczony.
  • Miej na uwadze, że jeśli Janna użyła swoich umiejętności Q (tornado) i W (spowolnienie), a jej R (Monsun) jest w trakcie odnawiania się, nie dysponuje już żadnymi przydatnymi umiejętnościami i daje to trochę czasu, aby ją spokojnie zlikwidować.
  • Przy wyborze Supporta przeciwko Jannie weź pod uwagę to, że Janna może totalnie zniwelować użyteczność postaci z gap closer (jak np. Leona, Alistar) ponieważ jej Q może podrzucić ich w trakcie doskoku do przeciwnika lub odepchnąć ich całkowicie za pomocą R. Dobrą opcją są takie postaci jak Sona lub Lulu, które mają możliwość atakowania z dystansu.