Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Końcowe porady; Jak grać przeciwko Jaxowi? | Jax | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Jak grać przeciwko Jaxowi?

 • Unikaj atakowania go, kiedy ma włączony swój skill spod E, czyli Kontratak
 • Staraj się atakować go krótkimi seriami, dlatego, że Jax dzięki swojej umiejętności pasywnej i ulti znakomicie sprawdza się w długich wymianach (wzrasta jego szybkość ataku oraz zwiększa sobie na 8 sekund wytrzymałość tj. Armor i magic resist)
 • Jax jest bardzo "Mano żerny", co znaczy, że jego mana szybko znika, na niższych levelach jest to szczególnie dotkliwe, więc gdy widzisz, że Jax ma mało many, jesteś w stanie zrobić mu naprawdę dużo (zostaje odcięty od stuna, od skoku - Jax bez skilli i bez itemów jest naprawdę bezużyteczny)
 • Kupuj itemy zwiększające punkty życia
 • Jeżeli Jax jest junglerem, spróbuj kontrować jego dżungle (kradnij buffy itp.)

Porady

Na koniec kilka krótkich rad, które być może pojawiły się już, powyżej ale warto byłoby je zebrać w jednym miejscu. Oto i one:

Nigdy nie goń przeciwnika z niskim stanem życia - na ogół kończy się to albo twoją śmiercią albo wyrżnięciem do nogi reszty twojej drużyny, która pozostawiona bez opieki tanka padła w kilka sekund.

Staraj się niszczyć wardy wrogów, by odciąć go od wizji. Gdy wróg rozstawia pułapki, które mogą mu dać szansę zniwelowania ganku twojej drużyny lub zaszkodzić <br>w jakikolwiek inny sposób to staraj się w nie wchodzić, by je rozbroić - wybieraj taki moment, by wróg nie był w stanie tego wykorzystać przeciw tobie!

Nie bądź chciwy! Jeśli wróg ma mało życia i jest pod wieżą i wydaje ci się, że masz przewagę - przemyśl to! Nie mając wizji na resztę wrogów nigdy nie wiesz, kto może nagle wyskoczyć zza rogu, zmieniając pewną wygraną w bolesną porażkę.

Potyczka nie musi skończyć się zabójstwem z waszej strony - samo wypchnięcie przeciwnika z alejki i odcięcie go od doświadczenia i złota lub zmuszenie go do użycia czarów przywoływacza jest dużym osiągnięciem!

Dodatkowo jeszcze kilka trików zebranych w jednym miejscu, dotyczących grania Jaxem.

 1. Zawsze noś warda ze sobą, ponieważ Q Jaxa możesz użyć także, aby doskoczyć do sprzymierzeńca i właśnie warda. Pozwoli ci to w razie potrzeby na użycie tego, jako kolejnego mechanizmu do ucieczki. Warda można postawić za ścianą a następnie użyć Q, aby skoczyć do warda, zostawiając przeciwnika za sobą. Lub goniąc go wtedy, gdy on się przez tą ścianę z fleszował (użył umiejętności Błysk)
 2. Dużo HP świetnie spisuje się u Jaxa, szczególnie z pasywem na jego ulti.
 3. Używaj swojego Ostrza Zrujnowanego Króla, aby spowolnić uciekających przed tobą przeciwników, lub też goniących cię rywali
 4. Jeżeli uciekasz i widzisz, że rywale cię doganiają, włącz swoje E i zatrzymaj się na chwilkę, aby ich zestunować i móc dalej uciekać zostawiając ich w tyle
 5. Pamiętaj, że skakać z Q możesz do latarni thresha, flagi jarvana, minionów itp.
 6. Możesz resetować swój auto atak za pomocą W, uderz z Auto Ataku, gdy animacja dobiega końca wciśnij W, i znowu uderz z Auto Ataku.
 7. Gdy wbijesz level 6 uderz dwa razy a trzeci cios będzie miał dodatkową moc. Wykorzystaj to w ten sposób, że nabijasz dwa last hity na minionach, wciskasz E, skaczesz do wroga na linii, uderzasz go z podwójną mocą, stunujesz z E i ponownie uderzasz tym razem wykorzystując swój reset auto ataku, który opisałem w punkcie wyżej. W ten sposób możesz go nawet zabić, a przynajmniej zabrać horrendalną ilość życia.
 8. Jak farmić pod wieżą? Jest bardzo prosta zasada która znacznie Ci to ułatwi. Dwa uderzenia przez wieżę w miniona który atakuje cię z bliska i auto atak z twojej strony i jeden strzał wieży w miniona atakującego z dystansu magią za którym używasz auto ataku by zdobyć golda.