Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

1. Graj w Osu! | League of Legends League of Legends poradnik, porady

1. Graj w Osu!

Kilka słów o programie

Rejestracja i korzystanie z programu jest bezpłatne - 1. Graj w Osu! | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Rejestracja i korzystanie z programu jest bezpłatne

Osu! To bezpłatna gra rytmiczna przeznaczona na platformę PC. Początki gry sięgają roku 2007, od tego czasu program został mocno rozbudowany, posiada wiele trybów i opcji dostosowania rozgrywki do własnych preferencji. Istotą gry jest uruchamianie wybranych utworów muzycznych za pomocą zaprojektowanych w tym celu map (beatmap). Mapy utworzone są za pomocą różnego rodzaju punktów, które są oznaczone kolorami i odpowiednio ponumerowane. Istotą gry jest kliknięcie w odpowiedni punkt na mapie w czasie kiedy pojawia się wokół niego osobny okrąg. Brzmi banalnie?

Gra przewiduje 5 osobnych poziomów trudności z których każdy ma dwa stopnie. W zależności od wybranego poziomu, na mapie będzie więcej punktów, które musimy oznaczyć, a czas w którym będzie to wymagane będzie coraz krótszy. Żeby ukończyć pojedynczy utwór musimy utrzymać skuteczność na określonym poziomie, który dla każdego poziomu trudności jest coraz wyższy. Warto dodać, że za każdym razem kiedy skuteczność kliknięć spadnie na kilka sekund poniżej wymaganego poziomu gra przerwie muzykę i całą mapę musimy powtarzać.

Docelowo gra przewiduje, że kliknięcia będą wykonywane za pośrednictwem myszy. Możemy również ustawić mapy w taki sposób, że oznaczenie punktu będzie wymagało najechania kursorem myszy na odpowiedni punkt i naciśnięcie wybranego przez nas klawisza. Dodatkowo całe zadanie możemy sobie utrudnić na wiele sposobów np. zaciemniając ekran. W bazie programu znajdziemy wiele utworów, które możemy pobrać, żeby zmagania z programem uczynić przyjemniejszymi.

Warto również zaznaczyć, że gra posiada swoisty system punktacji za wykonane działanie. Im lepiej wpasujemy się w wymagany moment kliknięcia, tym więcej punktów zostanie nam przyznane. Swoje wyniki możemy na bieżąco porównywać z rankingiem najlepszych graczy w trybie online, który jest osobny dla każdego utworu a nawet mapy.

Osu! a League of Legends

Praktyka czyni mistrza - 1. Graj w Osu! | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Praktyka czyni mistrza

Technicznie rzecz ujmując obie gry mają ze sobą więcej wspólnego, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Rozgrywka sprowadza się do najechania kursorem na odpowiednie miejsce i naciśnięcie klawisza bądź przycisku myszy w odpowiednim momencie. Jest to ważne w każdym aspekcie gry i zapewnia wymagana kontrolę nad działaniami bohatera. Przechodzimy więc do bardzo istotnego elementu, który określa poziom naszej gry - koordynacji. Jeśli nie nadążamy zmieniać położenia kursora myszy w stosunku do tego co widzimy w grze na starcie jesteśmy w gorszej pozycji.

Osu! pozwala na poprawę koordynacji pomiędzy sygnałami odpieranymi wzrokowo i słuchowo a działaniem naszych dłoni na urządzeniach wejściowych komputera. Najważniejszym elementem jest tempo w jakim jesteśmy w stanie zareagować na wydarzenia widoczne na ekranie, więc warto sprawdzać różne mapy na poszczególnych poziomach trudności, żeby po uzyskaniu perfekcji w danym obszarze rozwijać refleks na innych polach. Warto zaznaczyć, że mapy są tworzone przez społeczność. Za każdym razem kiedy mapa przeznaczona dla jednego utworu przestaje stanowić wyzwanie, możemy pobrać jej inną wersję.

Korzystając z osu! Możesz poprawić swoją skuteczność w grze w takich polach jak odpowiednia ilość farmy, używanie smite'a w starciach o smoka lub barona czy też zwykłe korzystanie z umiejętności mierzonych. Oczywistym jest, że każdy z elementów rozgrywki musi być podparty odpowiednią wiedzą wynikającą z gry jak np. czas animacji poszczególnych umiejętności, ale regularne korzystanie z osu! ułatwi fizykę gry.

Z programu korzysta wielu graczy z poziomu Challenger'a prezentując swoje umiejętności za pośrednictwem streamów i kanałów na youtube. Wystarczy nawet dziesięciominutowa sesja przed serią gier rankingowych, żeby zauważyć znaczną poprawę skuteczności poszczególnego gracza w korzystaniu z umiejętności mierzonych. Każdej z map musimy się nauczyć, w taki sam sposób jak znamy położenie bohatera na ekranie lub miejsce w alei w którym zatrzymują się miniony. Najlepiej przygodę z osu! Zacząć od najniższego poziomu trudności, jeśli okaże się po pewnym czasie zbyt łatwy możemy uruchomić trudniejszą wersję i próbować ją opanować. Każda minuta gry uczyni cię lepszym graczem, więc nie zawahaj się włączyć osu! nawet dla pojedynczego utworu.