Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Opis Bohatera | Twisted Fate | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Podstawowe informacje - Opis Bohatera | Twisted Fate | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Podstawowe informacje

Zalety

Wady

Poziom trudności: Wysoki

Mobilność: Niska

CC: Średnie

Obrażenia: Zależne od przedmiotów

Wytrzymałość: Niska

Typ obrażeń: AP

Preferowane role: Mid

+ Świetny farmer

+ Ultimate, które wytwarza presję na innych liniach

+ Może szybko zmieniać losy walk z 2 na 2 -> 3 na 2

+ Ogromne obrażenia w późnej fazie gry

+ Umiejętność ogłuszająca z krótkim czasem odnowienia

+ Umiejętność odnawiająca manę

- Mało wytrzymały

- Wymaga dużego doświadczenia

- Stosunkowo łatwo go skontrować w fazie walk w alejce

- Brak mobilności, przez co bardzo łatwo go zgankować

- Słaby we wczesnej fazie gry (przed 6 poziomem)

Twisted Fate jest jedną z najstarszych postaci w Lidze. Przez lata swojej obecności był grany zarówno na ADC (tak!) jak i oczywiście na środkowej alejce. W chwili obecnej dolna aleja odpada ze względu na jego mały zasięg i jedną umiejętność z przelicznikiem AD, natomiast na midzie znowu przeżywa lata świetności. Znowu, ponieważ jeszcze w sezonie pierwszym był ze swoim globalnym zasięgiem ultimate, uważany za postać nie do skontrowania. Ponadto posiadał pasyw zwiększający ilość złota wszystkim sojusznikom w drużynie. Obecny Twisted Fate został trochę zmodyfikowany, co nie znaczy, że stał się słabszy, ponieważ jego siła leży w mechanice, a obrażenia, jakie zadaje wynikają głównie z przedmiotów, jakie się na nim zbuduje.

Podstawową umiejętnością Twisted Fate'a jest jego W, które wzmacnia następny atak i dodaje do niego jedno z trzech możliwych ulepszeń. Dodatkowo ta umiejętność, posiada unikalną mechanikę - po wybraniu jej, mamy kilka sekund na ponowne wybranie karty, którą chcemy aktualnie rzucić i wzmocnienie, jakie chcemy wykorzystać. Poprawne opanowanie tej umiejętności jest najtrudniejszym, a zaraz niestety podstawowym elementem gry TF-em. Ale bez obaw, gafy z kartami zdarzają się nawet profesjonalnym graczom (Reginald). Szerzej mechanikę tej umiejętności opisałem później. Drugą umiejętnością, który służy nam do zadawania obrażeń i szybkiego czyszczenia fali, jest nasze Q - Dzikie Karty. Wymaga ona trochę wprawy, ponieważ karty lecą dość wolno, ale w fazie walk w alejce i tak nie będziemy jej używać do zadawania obrażeń przeciwnikowi - to strata many. Chyba, że uda nam się rywala wcześniej ogłuszyć, albo biedaczek wejdzie w nie sam, kiedy będziemy dobijać minionki. Następnie nasze E, miły przyrost prędkości ataku i wzmocniony, co 4 atak (z przelicznikiem w AP). Nic porywającego, ale przy odpowiednich wyliczeniach możemy zwiększyć nasze obrażenia od W. Wisienką na torcie jest nasz ultimate. To umiejętność, która zmienia losy gry. Odsłania całą mapę na pewien czas i pozwala nam teleportować się na sporą odległość w przeciągu 1,5s. We wczesnej fazie gry nie do przecenienia. Zresztą wyobraźcie sobie czy maphack na kilka sekund w grze, jaką jest LoL może być słaby? Jeszcze dodajcie do tego swobodną teleportację i ogłuszenie w umiejętności.

Rolą Twisted Fate'a, jest wywieranie presji na innych liniach. Jego zestaw umiejętności jest stworzony do szybkiego czyszczenia potworków, spychania przeciwnika pod jego wieżę i natychmiastowej teleportacji na inne linie. Po zbudowaniu kilku przedmiotów, nasza moc wzrasta, a w późnej fazie gry posiadamy ogłuszenie, co kilka sekund, które na dodatek zadaje niemałe obrażenia. Potrafimy ściągnąć wrogich prowadzących na combo a nasz ultimate nie tylko zapewnia dobrą inicjację, ale także pozwala nam uchronić się przed utratą ważnych obiektów na mapie.