Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób gry | Lux | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Early game

W początkowej fazie gry najlepiej jest zachowywać się pasywnie i skupić się na last hitowaniu za pomocą podstawowego ataku i nękać przeciwnika kombinacją E->AA. Warto poczekać na własnego junglera i na 3 poziomie (gdy ma się już 3 umiejętności) spróbować wycelować w przeciwnika Q i ułatwić junglerowi pracę. W taki sposób można łatwo zdobyć zabójstwo lub sprowokować przeciwnika do zużycia Flasha przez co stanie się jeszcze łatwiejszym celem przy następnym ganku. Należy również bacznie obserwować sytuację na mapie i uważać na ataki ze strony wrogiego junglera. Lux nie jest wytrzymała, a tym samym łatwo jest ją zabić, gdy nie jest wystarczająco uważna. Nie można dopuścić do sytuacji w której postać jest całkowicie pozbawiona many ponieważ jest wtedy całkowicie bezbronna. Zawsze miej to na uwadze!

Mid Game

To jest najlepszy czas dla Lux. W tej fazie gry bohater powinien być już uzbrojony w najpotrzebniejszy przedmiot (Graala), co znacznie ułatwi dalszą farmę i wymianę z przeciwnikiem. Przy dobrym użyciu burst combo Q->E->r->E->AA->Ignite możesz całkowicie skasować przeciwnika. Mid Game jest dobrym momentem, aby wspomóc sojuszników na innych alejkach (Top, Bottom). W tym celu można przepchnąć linię własnych minionów pod wrogą wieżę i wyruszyć na łowy. Wystarczy jedno celne Q na przeciwniku i przeważnie kończy się to zabójstwem dla dobra drużyny. Nie bój się używać R, jeśli nie trafisz w cel to za parędziesiąt sekund umiejętność ta będzie znowu dostępna, a jeśli uda się dobrze wycelować to na pewno wywrze to dodatkową presję na przeciwniku.

Late Game

W czasie trwania team fightów zawsze powinieneś skupić się na zadaniu jak największych obrażeń AoE za pomocą standardowego combo. Najlepiej złapać w Q AD/AP Carry przeciwnika i natychmiast zetrzeć ich z powierzchni ziemi. Tak osłabiony przeciwnik nie będzie miał zbyt wielu argumentów w walce i zostanie zmuszony do odwrotu lub całkowicie polegnie. Równie ważna kwestią jest nie dać się złapać przeciwnikom w pułapkę ponieważ Lux zapewne będzie brana na pierwszy ogień. Właśnie w takich przypadkach bardzo pomocna będzie Zhonyia dzięki której można zdezorientować wroga i sprawić, że skupią się na kimś innym. Dobrym nawykiem jest umiejętne korzystanie z tarczy (W) w taki sposób, aby osłoniła całą drużynę (jeśli jest to możliwe). Niedopuszczalne jest wracanie do walki lub zaczynanie jej bez many lub jeśli umiejętności wciąż są w stanie schłodzenia - Lux używająca jedynie podstawowych ataków jest bezużyteczna.