Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Lulu Support

Lulu jest agresywnym Supportem dlatego pierwszą umiejętnością, którą należy rozwinąć na maxa (5 punktów) jest Q - Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Lulu jest agresywnym Supportem dlatego pierwszą umiejętnością, którą należy rozwinąć na maxa (5 punktów) jest Q. Zapewni to dobry poke i harras na linii, a poza tym świetnie spowalnia trafione cele. Następnie warto skupić się na rozwijaniu W co zapewni dodatkowe CC na linii. Dzięki polimorfii można zupełnie wyłączyć jednego z przeciwników w trakcie walki co często może przesądzić o wygranej. Na sam koniec zostaje E. Ulti oczywiście bezwzględnie powinno być rozwijane na 6/11 i 16 poziomie bohatera.

Lulu APC

Q będzie podstawowym źródłem obrażeń Lulu więc powinno być rozwinięte w pierwszej kolejności - Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Q będzie podstawowym źródłem obrażeń Lulu więc powinno być rozwinięte w pierwszej kolejności. Następnie najkorzystniej jest rozwijać E - zwiększy to zadawane przez Lulu obrażenia, a poza tym w większym stopniu bohater będzie mógł korzystać z pomocy Pixa. W ostatniej kolejności rozwija się W ponieważ umiejętność ta nie zadaje obrażeń więc nie warto jest maxować ją jako jedną z pierwszych - 1 wcześnie rozdany punkt zupełnie wystarczy. Ulti oczywiście rozwijamy na 6/11 i 16 poziomie.

Pix Duszek Towarzysz/Pix, Faerie Companion

Pix to dziki duszek, który przebywa z Lulu - Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Pix to dziki duszek, który przebywa z Lulu. Strzela salwami magicznej energii w cele, które atakuje Lulu.

Pix wystrzeliwuje salwę trzech pocisków w aktualny cel Lulu. Każdy zadaje 3/7/11/15/19/23/27/31/35 (+5% mocy umiejętności) magicznych obrażeń. Pociski są naprowadzane na cel i mogą zostać zablokowane przez inne jednostki

Zaawansowane:

Pix jest swego rodzaju ofensywnym towarzyszem Lulu. Wspiera jej ataki własnymi, a poza tym wykonuje róże zlecone mu zadania przy korzystaniu z umiejętności Lulu.

Lśniąca Lanca/Glitterlance

Koszt: 60/65/70/75/80 pkt - Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: 60/65/70/75/80 pkt. many

Zasięg: 925

Pix i Lulu wystrzeliwują magiczny pocisk, który spowalnia trafione jednostki. Tylko jeden pocisk może dosięgnąć wroga.

Pix i Lulu wystrzeliwują magiczny pocisk, który zadaje 80/125/170/215/260 (+50% mocy umiejętności) pkt. obrażeń magicznych i spowalnia trafionych wrogów o 80% na 1/1.25/1.5/1.75/2 sek. Spowolnienie słabnie z czasem aż do minimalnej wartości ([13% mocy umiejętności]%).Wróg może otrzymać obrażenia tylko od jednego pocisku.

Zaawansowane:

Lśniąca Lanca to podstawowe źródło obrażeń Lulu, a także jedno z lepszych CC. Odpowiednie korzystanie z tej umiejętności (w połączeniu z Pixem) to klucz do sukcesu. W czasie zmagań na linii przy pomocy Q można świetnie harassować przeciwników, a w tracie starć drużynowych Lśniąca Lanca potrafi spowolnić jednocześnie nawet wszystkich 5 szarżujących wrogów. Q to tak naprawdę dwa pociski - jeden, który wystrzeliwuje Lulu i drugi, którym strzela Pix. Dzięki temu obszar działania tej umiejętności znacznie się zwiększa i można nią strzelić przykładowo w dwóch przeciwnych kierunkach. Opanowanie mechaniki Q może zabrać trochę czasu, ale nie wolno się zniechęcać.

1 - Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Fanaberia/Whimsy

Koszt: 65 pkt - Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: 65 pkt. many

Zasięg: 650

W przypadku rzucenia na sojusznika daje mu krótkotrwałą premię do prędkości ruchu. W przypadku rzucenia na wroga, zmienia go w uroczą istotkę, która nie może atakować ani rzucać zaklęć.

W przypadku rzucenia na sojusznika: Wybrany sojusznik otrzymuje premię w wysokości 30 (+10% mocy umiejętności)% prędkości ruchu na 3/3.5/4/4.5/5 sek.

W przypadku rzucenia na wroga: Polimorfuje wroga na 1.5/1.75/2/2.25/2.5 sek. , uniemożliwiając mu ataki i rzucanie zaklęć oraz zmniejszając jego podstawową prędkość ruchu o 60.

Zaawansowane:

Zamiana na 2,5 sekundy przeciwnika w coś, czego jedyną funkcją jest jedynie uroczo wyglądać potrafi uciszyć nawet najbardziej wyfarmionego ADC. W trakcie zamiany przeciwnik nie może korzystać z żadnych umiejętności.

Umiejętność ta świetnie sprawdza się na linii gdzie można pokrzyżować plany przeciwnego duetu ADC + Support w taki sposób, żeby nie mogli się zgrać - Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Umiejętność ta świetnie sprawdza się na linii gdzie można pokrzyżować plany przeciwnego duetu ADC + Support w taki sposób, żeby nie mogli się zgrać. Przykładowo: Support zaczyna walkę, a ADC zostaje zaczarowany w stworzonko czego rezultatem jest nieudany engage i możliwość skontrowania. W późniejszej fazie rozgrywki Fanaberię najlepiej jest użyć na przeciwniku, który akurat wskakuje na któregoś z kluczowych członków drużyny i dać mu w ten sposób szansę na przetrwanie. Po użyciu W na sojuszniku (lub na sobie) przyśpiesza się wybranego bohatera na 5 sekund i zwiększa jego obrażenia magiczne. Jest to szczególnie przydatne kiedy trzeba szybko dotrzeć w dane miejsce lub ułatwić komuś ucieczkę. Należy jednak pamiętać, że W można użyć tylko RAZ w danym momencie więc trzeba uważnie wybrać czy lepiej wspomóc sojusznika, czy unieszkodliwić wroga.

Na pomoc, Pix!/Help, Pix!

Koszt: 60/70/80/90/100 pkt - Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: 60/70/80/90/100 pkt. many

Zasięg: 650

W przypadku użycia na sojuszniku, Pix osłania go tarczą. Następnie podąża za nim i wspiera jego ataki. W przypadku użycia na wrogu, Pix doskakuje i zadaje mu obrażenia. Następnie podąża za nim i ujawnia go.

W przypadku rzucenia na sojusznika: Lulu nakazuje Pixowi doskoczyć do sojusznika, podążać za nim oraz wspomagać jego ataki przez 4 sek. Pix tworzy wokół sojusznika tarczę (tarcza nie działa na miniony) z 80/120/160/200/240 (+60% mocy umiejętności) pkt. wytrzymałości, która będzie istnieć przez 4 sek lub dopóki nie zostanie rozbita.

W przypadku rzucenia na wroga: Pix zadaje 80/110/140/170/200 (+40% mocy umiejętności) pkt. obrażeń magicznych wybranemu celowi. Następnie podąża za nim i ujawnia go na 4 sek.

Zaawansowane:

Pixa można użyć na wiele sposobów. Rzucony na przeciwnika zadaje obrażenia i pokazuje jego pozycje na mapie przez parę sekund. W takim wypadku postaci, które mogą chodzić w cieniu będą cały czas widoczne. Pix wysłany na pomoc sojuszników, osłoni go tarczą absorbującą obrażenia. Co więcej, Pix będzie wspomagał ataki wybranego sojusznika własnymi (pasyw Lulu) Stworzonko to może być również użyte do wypracowania sobie dogodnej pozycji do użycia Q ponieważ Pix może zwiększyć zasięg Lśniącej Lancy nawet dwukrotnie. Walcząc na linii można wysłać Pixa na przeciwnika, a później użyć na nim Q nawet gdy jest poza zasięgiem Lulu. Więcej informacji na temat korzystania z Pixa można znaleźć w rozdziale Tips & Tricks.

Szalony Rozrost/Wild Growth

Koszt: 100 pkt - Kolejność rozwoju | Lulu | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: 100 pkt. many

Zasięg: 900

Lulu powiększa sojusznika, wyrzucając pobliskich wrogów w powietrze i dając mu dużą premię do zdrowia. Przez kilka sekund tego sojusznika otacza aura, spowalniająca wrogów.

Lulu powiększa sojusznika, wyrzucając pobliskich wrogów w powietrze. Przez 7 sek., jej sojusznik otrzymuje 300/450/600 (+50% mocy umiejętności) pkt. premii do zdrowia i spowalnia pobliskich wrogów o 30/45/60%.

Zaawansowane:

Szalony Rozrost potrafi uratować życie w krytycznej sytuacji, a co więcej jest też formą CC ponieważ podrzuca do góry pobliskich przeciwników i spowalnia ich na chwilę. Ulti Lulu nie jest liczone jako leczenie więc Podpalenie nie będzie ograniczać przyrostu życia po użyciu R. Szalonego Rozrostu można również użyć w ofensywny sposób aby uniemożliwić przeciwnikom ucieczkę. Więcej o zastosowaniach ulti Lulu znajduje się w rozdziale Tips & Tricks.