Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy na lini | Orianna | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Przeciwnik

Ikona

Poziom Trudności

Opis

Ziggs

Średni - Przeciwnicy na lini | Orianna | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Ziggs opiera się na swoim Q oraz wzmocnionym Auto Attacku. W pewien sposób jest postacią zbliżoną do nas. Jego push z Blue Buffem może być dla nas uciążliwy, ale ponieważ my też posiadamy dobre umiejętności do szybkiego czyszczenia linii, nie powinniśmy mieć z nim problemów w walce na farmę. Kluczem do wygrania linii przeciwko chomikowi jest unikanie jego Q. Wymaga trochę wprawy, ale jeśli uda nam się wymijać jego bombkę, to faza walki w alejce nie sprawi nam sporych trudności. Jest to linia dla nas na remis, tak zwany farm fest i tyle. Ostrzegamy sojuszników, jeśli Ziggs znika z linii, ponieważ jego ultimate ma bardzo duży zasięg i może on próbować wyrzucić je na inne linie.

AD Zabójcy

Wysoki - Przeciwnicy na lini | Orianna | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

W starciu z zabójcami typu Zed czy Yasuo naszym zadaniem jest nie umierać i nie tracić farmy. Bez pomocy junglera nie mamy co myśleć o przesadnej agresji. Przeciwnik będzie wymuszał na nas wymiany na linii, dlatego dodajemy kilka punktów więcej w naszą tarczę, kosztem W i staramy się oddawać za każdym razem, tak aby nie wychodziły one dla nas na minus. Zabójcy to postacie nastawione na pomaganie innym liniom i zdominowanie swojej. Nie daj się zabić, ale pamiętaj o ostrzeganiu sojuszników zawsze, gdy znikają z linii. Używaj totemów na środku rzeki z jednej i drugiej strony i podążaj za przeciwnikiem z linii w miarę możliwości, jeśli zauważysz, że przymierza się on do ganku. Buduj na pierwszy item Łzę Boginii i Naramiennik Poszukiwacza.W dalszej kolejności Klepsydra Zhonyi jest doskonałą kontrą na ultimate tych trzech panów. Dodatkowo możemy wziąć na drugi Czar Przywoływacza, Zmęczenie, które w obecnej mecie jest bardzo silnym i kontrującym postacie.

AP Zabójcy

Średni - Przeciwnicy na lini | Orianna | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Sytuacja podobna jak z AD zabójcami, z tą różnicą, że tutaj na przykład Le Blanc ma problemy z dobijaniem stworków pod wieżą, co możemy wykorzystać, ponieważ sami dysponujemy dobrym mechanizmem czyszczenia linii. W przypadku gry na obie te postacie, kluczowe jest trzymanie defensywnej postawy i wyczuwanie zamiarów przeciwnika. Jeśli gramy na graczy, którzy wiedzą jak dysponować mocą tych dwóch postaci nie mamy szans na wygranie linii. Jednak trzymając się z tyłu mamy szansę spokojnie farmić. Poproś swojego junglera o Blue Buffa, ponieważ w tym wypadku prawdopodobnie będziesz musiał farmić przy użyciu swoich umiejętności. Te dwie postacie, również nastawiają się na pomaganie innym liniom, dlatego zawsze ostrzegaj sojuszników, gdy znikną z linii. Są to bohaterki, które po złapaniu dwóch zabójstw mogą zupełnie wymknąć się spod kontroli.

Kassadin

Średni - Przeciwnicy na lini | Orianna | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Legendy głoszą, że ktoś kiedyś zagrał przeciwko niemu w kolejce rankingowej. Nie bez powodu banowany niemal na każdej dywizji. Jednak jego siła nie leży w grze na linii, z którą nie powinniśmy mieć większych problemów. Prawdziwą zmorą jest jego ultimate, za którego pomocą może błyskawicznie znajdować się na innych liniach i skutecznie zgarniać asysty i zabójstwa. Jak mawiają profesjonalni gracze, Kassadin nie posiada skutecznej kontry. Jedynie wizja i szybkie ostrzeganie przeciwników może nam zapewnić równe szanse w starciu z tym panem. Na linii, robimy swoje i farmimy, prosimy junglera o wczesny ganek przed 6 lvl,kiedy jest jedyna szansa na zabicie Kassadina.

Kayle

Wysoki - Przeciwnicy na lini | Orianna | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Przed ostatnią łatką 4.11, zupełnie nie zbalansowana postać. Obecnie jest trochę lepiej, ale nadal jest to dla nas ciężka linia. Staramy się spokojnie farmić, ale na 90% przypadków przeciwna Kayle nie pozwoli nam na to. Jeśli odpowiednio zagra swoje ultimate, może też całkowicie zignorować nasz burst. Prosimy o pomoc junglera, staramy się farmić, bierzemy każde duszki jakie pojawią się w naszej jungli, aby odrabiać straty które prawdopodobnie będziemy mieć przez zabójczy push Kayle. Skuteczną kontrą na nią jest odpowiednie CC, możemy rozważyć wybór Wyczerpania, jako drugi Czar Przywoływacza, ponieważ kontruje on i obniża prędkość ataku, a właśnie na tym głównie opiera się anielica.