Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób Gry | Ezreal | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Ezreal ADC

Early Game

Początkowa faza rozgrywki w wykonaniu Ezreala ADC to przede wszystkim skuteczna farma, harassowanie przeciwnika z wykorzystaniem zasięgu na Q i uważanie na to, aby po prostu nie zginąć. Jeśli widzisz możliwość zdobycia zabójstwa, ale nie kosztem własnego życia, możesz wykorzystać E do agresywnego ataku (pamiętaj, że w takiej sytuacji zrezygnujesz na kilka lub kilkanaście sekund z wykorzystania tej umiejętności do ucieczki).

Mid Game

W tej fazie rozgrywki należy kontynuować farmę, aby Ezreal mógł rosnąć w siłę. ADC pozbawiony farmy jest znacznie mniej skuteczny dlatego warto mieć to na uwadze, a nie biegać po mapie bez celu i tracić czas. Odpowiadaj na wszelkie wezwania teamu do walki drużynowej, aby nie zostali postawieni w trudnej sytuacji walki 4 na 5 bez ADC. Pamiętaj, że za pomocą R możesz ustrzelić uciekającego przeciwnika nawet, gdy znajdujesz się na drugim końcu mapy. Przy pushowaniu wież przeciwnika, zdobywaniu Smoka itd. używaj W na sojuszników, aby przyśpieszyć ten proces.

Late Game

Końcowa faza rozgrywki to przede wszystkim starcia drużynowe i walka o Barona lub pozostałe na mapie wieże i inhibitory. Miej na uwadze odpowiednie pozycjonowanie w trakcie starć, aby Ezreal nie znalazł się nagle na głównej linii wroga. Pamiętaj, że za pomocą E lub Flasha możesz sprawnie uciec przeciwnikom. Unikaj używania E w agresywny sposób (żeby zdobyć zabójstwo), jeśli po takim ruchu znajdziesz się nagle pomiędzy przeciwnikami - w takiej sytuacji bardzo szybko , zginiesz. Staraj się trafiać Q najczęściej, jak to tylko możliwe, aby zmaksymalizować obrażenia zadawane przez postać, a tym samym skracać cooldowny pozostałych umiejętności.

Ezreal APC

Early Game

Tak, jak w przypadku każdego APC, początkowa faza rozgrywki to przede wszystkim farma. Dlatego też zacznij z umiejętnością Q, aby w razie potrzeby móc użyć tej umiejętności do zdobycia CS lub harassowania przeciwnika. Pamiętaj, że W Ezreala przechodzi przez wszystkie cele także możesz harassować przeciwnika nawet wtedy, gdy ten chowa się za falą własnych minionów.

Mid Game

Po zakupie pierwszych przedmiotów i uzyskaniu 6+ poziomu Ezreal może skutecznie poruszać się pomiędzy innymi alejkami za sprawą E (dzięki któremu może ominąć wardy przeciwnika np. przeskakując przez ścianę obok). Dlatego też warto przepchnąć linię własnych minionów pod więżę przeciwnika i spróbować szczęścia w ustrzeleniu wroga znajdującego się na bocie lub topie. Pamiętaj, że możesz wesprzeć sojuszników za pomocą R, a nawet zdobyć zabójstwo dzięki celnemu strzałowi. Przy pushowaniu wież wroga korzystaj z W, aby zwiększyć szybkość ataku sojuszników.

Late Game

Końcowa faza rozgrywki w wykonaniu Ezreala APC jest bardzo solidna, jeśli dobrze trafia się umiejętnościami. Za pomocą W i R można zadać naprawdę masywne obrażenia AoE. Pamiętaj, aby nie używać E, aby zainicjować starcie - w takiej sytuacji Ezreal może zostać bardzo szybko zlikwidowany. Jeśli wiesz na 100%, że uda Ci się zdobyć zabójstwo i bezpiecznie uciec - ruszaj! Ale pamiętaj, jeśli sytuacja zacznie źle wyglądać, skorzystaj z Flasha.