Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób gry | Caitlyn | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Early Game

Początkowa faza gry w wykonaniu Caitlyn to przede wszystkim skuteczna farma i wczesna agresja z wykorzystaniem przewagi zasięgu. Jeśli przeciwnik podchodzi aby zdobyć CS - ukarz go za ten ruch za pomocą AA. Po naładowaniu pasywa, wystrzel Headshot w któregoś z przeciwników, jeśli tylko będzie to możliwe. Pamiętaj o rozstawieniu pułapek (W) w krzakach z których przeważnie atakują junglerzy lub w których przebywają supporty. Kiedy z mgły wojny wyłoni się wrogi jungler, ustaw pułapkę na linii swojej ucieczki i wystrzel E w dobrym momencie, aby odskoczyć od przeciwników.

Mid Game

W tej fazie gry Caitlyn jest naprawdę solidną postacią dlatego wykorzystaj to, aby zdobywać ważne cele i wspomagać drużynę w walkach o smoka lub kolejne wieże. Farm jak najwięcej, aby Caitlyn rosłą w siłę, ale reaguj na wszelkie prośby pomocy ze strony sojuszników. Pamiętaj, aby trzymać się z tyłu i spokojnie wyprowadzać ataki w kluczowe cele - AP i AD Carry. Zachowaj R dopóki nie będzie 100% szansy na zdobycie zabójstwa. Rozstawiaj pułapki (W) w czasie starć drużynowych w taki sposób, żeby uciekający przeciwnicy mieli utrudnione zadanie. Często sami się zabiją wpadając w Twoje sidła.

Late Game

Dobrze wyekwipowana i wyfarmiona Caitlyn jak większość AD Carry świetnie sprawdza się w końcowej fazie gry, choć nie jest to typowy late game heros, jak Vayne czy Tristana. Nie daj się złapać, zadbaj o odpowiednie pozycjonowanie w starciach drużynowych, likwiduj najważniejsze cele zza pleców tanków, a zrobisz naprawdę dobrą robotę dla własnego teamu. Pamiętaj, aby cały czas trzymać się na maksymalnym zasięgu od przeciwników, a jeśli któryś z nich do Ciebie doskoczy, skorzystaj z E, Flasha, Oczyszczenia lub Rtęciowego Bułatu żeby tylko się od niego uwolnić.