Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Przeciwnik

Ikona

Poziom trudności

Opis

Renekton

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Grając przeciwko Renektonowi należy być bardzo ostrożnym ponieważ jest znacznie silniejszy od Riven. Jeśli zaczniesz z Q, staraj się nie otrzymywać dużo obrażeń i bezpiecznie farmić, aby na 2 poziomie wybrać E. Można również odwrócić kolejność i zacząć z E. Należy pamiętać, że jak pasek fury Renektona świeci się na czerwono będzie on zadawał dodatkowe obrażenia. Dlatego nie wchodzimy w taką wymianę. Staramy się podpuścić użycie jego Q z furii i absorbujemy za pomocą E. Gdy Renekton użyje E (świder) w stronę Riven, zestunuj przeciwnika i odsuń się przy pomocy E. Jeśli Renekton ma mało życia może starać się zachęcić nas do walki - nie dajcie się w to wciągnąć jeśli jeszcze nie użył swojego Ultimate (doda mu natychmiastowo część życia i zadaje obrażenia na sekundę przez samo przybywanie przy przeciwniku). Dobrą opcją jest farmienie pod turretem i wsparcie junglera.

Garen

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Podobnie jak w przypadku starcia z Renektonem, rozważ zaczęcie z E, aby móc spokojnie farmić i absorbować obrażenia z jego Q. Jeśli zauważymy, że Garena miecz nagle się zaświecił, a on szarżuje w naszą stronę jak byk, używamy E aby odskoczyć do tyłu, a jeśli nie jest to możliwe to absorbujemy obrażenia na tarczę i odbiegamy bo na pewno przejdzie w kołowrotek. Jeśli musisz iść na wymianę, zestunuj przeciwnika, użyj 2 x Q w połączeniu z AA i odskocz za pomocą trzeciego Q. Najlepsza opcją jest poproszenie junglera o pomoc i wymuszenie na Garenie aby użył Q na minionie i dopiero przejście do ataku. Należy również pamiętać o jego umiejętności pasywnej, która dodaje mu niezwykłej regeneracji życia jeśli nie jest w walce. Nie chcemy do tego dopuścić dlatego trzeba go co jakiś czas harrasować nawet za pomocą jednego Q lub E->W.

Gangplank

Niski - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Cała filozofia walki przeciwko GP polega na wyczuciu momentu, kiedy używa Parrrley (Q) i absorbowanie obrażeń za pomocą E. Po jakimś czasie GP wystrzela się z całej many i nie będzie mógł używać tej umiejętności. Trzeba pamiętać, że jego Q ma znacznie krótszy cooldown niż nasze E, także zanim znów ruszymy do farmy/ataku musimy poczekać aż nasz E będzie gotowe do użycia. Po wbiciu 3 lvla możemy zacząć atak według standardowego schematu: E (żeby znaleźć się przy przeciwniku)->W->Q - oczywiście skille miksujemy z Auto Atakiem. Jeśli po stunie użyje swojej pomarańczy, aby wyjść z negatywnego efektu odskakujemy natychmiast do tyłu aby uniknąć obrażeń. Jego umiejętność pasywna jest naprawdę mocna także lepiej nie pchać się do bezpośredniej walki. Jeśli GP będzie miał naprawdę mało many wtedy będzie najlepszy moment do ataku.

Lee Sin

Średni - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Na początku rozgrywki najlepiej jest trzymać się za linią własnych minionów. Większość Lee Sin'ów staruje z Q, a tym samym nie będzie mógł nas trafić. Najważniejszą rzeczą jest unikać jego Q, jeśli nie będzie trafiał - traci większą część swoich obrażeń. Jeśli zjawi się blisko nas (np. używając W na miniona, którego chcemy zabić) na pewno użyje E, aby nas spowolnić dlatego wtedy odskakujemy do tyłu - lepiej nie walczyć w spowolnieniu. Staraj się uprzykrzać mu życie gdy tylko będzie chciał zdobyć CS - poprzez standardowe combo lub za pomocą stuna. Za pomocą E możesz również starać się unikać jego Q. Należy pamiętać, że swoim ulti może wykopać nas pod własnego turreta, a wtedy szybko może nas wykończyć.

Shen

 

Niski

Strasznie nudny przeciwnik ponieważ w większości przypadków, jeśli nie popełni błędu, nie będziesz w stanie go zabić. Farm jak najlepiej, absorbuj obrażenia z jego Q na E i bezustannie wywieraj na nim presję. Shen nie jest dobrym championem do farmienia pod własnym turretem i właśnie do tego należy dążyć. Przy wywieraniu presji na przeciwnika zadbaj o dobrą wizję na mapie, aby w porę móc się wycofać. Staraj się nie dopuścić do sytuacji w której Shen używa swojego Ulti - jeśli zauważysz animację, zestunuj go natychmiast.

Malphite

Średni - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Kolejny z wytrzymałych przeciwników, którego ciężko jest zabić w pojedynkę, ale nie jest to niewykonalne. Na wczesnych poziomach staraj się farmić i absorbować jego Q na swoje E, a wszystko powinno być w porządku. Po uzyskaniu 6 poziomu i posiadaniu Tłuczka, jesteś w stanie rozkruszyć tę chodzącą skałę. Harassuj przeciwnika za pomocą standardowych kombinacji i wykończ przy pomocy R w odpowiednim momencie. Pamiętaj, że Malphite może użyć R, aby podbić przeciwnika (np. pod własnym turretem) przez co można otrzymać znacznie więcej obrażeń niż to konieczne więc zastanów się dwa razy zanim zanurkujesz pod wrogą więżę. W momencie zagrożenia Malphite może również użyć R do ucieczki, a w takim wypadku należy ponowić atak gdy tylko ponownie pojawi się na linii, a umiejętność wciąż będzie na CD.

Pantheon

Średni - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

W tym przypadku dobrze jest zacząć z E, aby móc farmić ponieważ Pantheon w większości przypadków zaczyna z Q, aby móc nękać przeciwnika włóczniami. W takim wypadku gdy tylko widzimy animację skilla przeciwnika, przyjmujemy obrażenia na E. Należy pamiętać, że jego Q ma znacznie krótszy czas schłodzenia niż nasze E, dlatego tak jak w przypadku walki przeciwko GP, nie podchodzimy bez odnowionego skilla. Pantheon szybko wypluwa się z many jeśli nie jest ostrożny więc można to wykorzystać i wtedy zaatakować. Pamiętaj, że w bezpośrednim starciu może bardzo szybko odświeżyć swój blok i zminimalizować przez to otrzymane obrażenia. Jeśli uda mu się zbić życie przeciwnika do poziomu 30% na pewno zaatakuje all in: Q + W + E + AA/Q. Istotna sprawa: Pantheon ma 100% szansę na krytyczne uderzenie z AA/Q jeśli życie przeciwnika spadnie do >15%. To bardzo ważne, żeby wtedy nie znaleźć się w jego zasięgu.

Darius

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Zacznij z E, aby farmić i absorbować część obrażeń, które bez wątpienia otrzymać za sprawą jego Q/AA. Najważniejszą rzeczą jest nauczyć się zasięgu jego Q, bo właśnie tym skillem będzie starał się harrasować. Najlepiej trzymać się na dystans i nie dać się przyciągnąć. Jeśli tak się stanie używamy którejś z umiejętności, aby natychmiast odbiec bo w bezpośrednim starciu i nałożonym na postać krwawieniem, ciężko będzie to wygrać. Staraj się przetrwać do 6 poziomu i wyfarmić złoto na podstawowe przedmioty, a wtedy będzie można zacząć iść z nim na wymianę. Jeśli Darius nie trafi swoim Q, masz kilka sekund aby zaatakować i bezpiecznie się wycofać. Jeśli nie masz dużej przewagi - nie goń przeciwnika ponieważ w trakcie ucieczki będzie nakładał na Ciebie krwawienie i harassował za pomocą Q, a później najzwyczajniej w świecie zetnie Ci głowę. Darius bez many zadaje znacznie mniej obrażeń więc wtedy jest najlepszy moment do ataku all in.

Kennen

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Na początkowych poziomach staramy się farmić w miarę bezpiecznie używając do tego umiejętności E->AA. Dzięki temu będziemy absorbować część obrażeń. Jeśli możemy, staramy farmić się pod turretem. Po uzyskaniu 3 poziomu możemy zacząć harass. Jeśli wiemy, że trafi nas shurikenem (Q), staramy się absorbować wszystko za pomocą E. Najlepiej jest chować się za własnymi minionami i być cały czas w ruchu, aby utrudnić życie przeciwnikowi. Cały czas trzeba mieć na uwadze poziom jego energii i kontrolować jego umiejętność lightning dash (E). Jeśli ma poniżej 50% energii tzn. że w czasie walki nie będzie mógł jej użyć do ucieczki. Można pokusić się o sprowokowanie go do użycia E do zaczęcia walki i odskoczyć za pomocą E->Q, a jak jego umiejętność przejdzie w czas schłodzenia kontynuować Q w stronę przeciwnika. Należy wziąć pod uwagę, że Kennen może zestunować przeciwnika lub kilku przeciwników na raz także szczególnie trzeba uważać przy atakowaniu go pod własną wieżą.

Kayle

Średni - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Kayle jest ciężkim przeciwnikiem ze względu na to, że trzeba traktować ją jako postać zasięgową. Posiada przewagę nad Riven więc na pewno będzie pushować - pozwólmy na to i skupmy się na farmieniu pod turretem. W tym starciu również zaczynamy z naszą umiejętnością E. Większość naszych ataków all in będą kończyć się odpaleniem nieśmiertelności przez Kayle i ucieczką. Należy do tego doprowadzić i po chwili poprosić junglera o pomoc i unieszkodliwić przeciwnika przed odnowieniem umiejętności nieśmiertelności. Przy harassowaniu dobrze sprawdza się combo E->AA->W->AA->Q do ucieczki. Nie staraj się szarżować na przeciwnika gdy nie masz odnowionego ulti.

Shyvana

Średni - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Shyvana zapewne zacznie z W czyli będzie zadawać spore obrażenia AoE dlatego warto zainwestować w E na starcie, aby móc farmić. Na drugim poziomie Shyvana będzie dysponować naprawdę sporymi obrażeniami więc należy być bardzo uważnym i nie zaczynać walki bez aktywnej tarczy. Po zdobyciu 3 poziomu można zacząć iść na wymianę, ale tylko z krótkim combo, np. E->AA->Q->AA->W->Q aby odskoczyć. Cały czas miej na uwadze cooldowny Shyvany i ruszaj do ataku gdy zużyje swoje umiejętności, a odskakuj gdy tylko ogień znowu zacznie krążyć dookoła niej. Jeśli skoczy na Ciebie w formie smoka zawsze lepiej jest ją zestunować i odskoczyć za pomocą Q/E aby spokojnie przeczekać moment gdy jest w tej formie.

Dr. Mundo

Niski - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Mundo jest STRASZNIE irytującym przeciwnikiem, którego trzeba uciszyć na samym początku rozgrywki, bo zabicie go w późniejszej fazie gry może być bardzo kłopotliwe. Najważniejszą kwestią jest unikanie jego tasaków (można np. kryć się za minionami), a jeśli wiesz, że i tak w Ciebie trafi - skorzystaj z tarczy aby zaabsorbować obrażenia. Mundo za sprawą swojego ulti otrzymuje BARDZO dużą regenerację życia (zwłaszcza gdy uda mu się uzbierać na Oblicze Ducha) więc zachowaj Podpalenie właśnie na ten moment, a ograniczysz jego regenerację zdrowia. Mundo zapewne zbuduje się tanky dlatego trzeba zadbać o penetrację pancerza. Bardzo dużo osób grając tym championem wybiera Teleport jako jeden z Czarów Przywoływacza więc miej na uwadze, że możesz przerwać teleportację przeciwnika za pomocą W.

Trundle

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Trundle jest bardzo trudnym przeciwnikiem dla Riven ze względu na to, że jego Q "kradnie" trochę AD Riven. Poza tym, bardzo szybko regeneruje własne zdrowie za sprawą pasywa (otrzymuje punkty zdrowia za każdą zabitą jednostkę w jego pobliżu). Nie idź z nim na wczesną wymianę, staraj się spokojnie farmić i uzbierać złoto na początkowe przedmioty. Poproś junglera o wczesny gank, aby zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. Uważaj na jego filar, który może naglę wyrosnąć przed Tobą i odciąć drogę ucieczki. Właśnie dlatego staraj się unikać bliskości ścian. Nie bij się z Trundle'm w jego Zamarzniętym Terytorium ponieważ w obrębie działania tej umiejętności zyskuje bardzo dużą premię do szybkości biegu, szybkości ataku, a także ogranicza czas działa na sobie umiejętności takich jak np. stun. Jeśli użyje na Tobie ulti, odsuń się i poczekaj aż negatywny efekt przestanie działać i dopiero wtedy rusz do ataku.