Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Fazy gry | Miss Fortune | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Early Game

Na tym etapie gry twoim zadaniem jest głównie zabijanie stworów w alei. Staraj się ukrywać za swoimi stworami i zabijaj przeciwne w chwili gdy będą miały bardzo mało zdrowia. Umiejętność pasywna zagwarantuje ci zadanie ostatecznego ciosu jeśli tylko będziesz używał na stworach pojedynczego strzału. Linia powinna być utrzymana na środku, tak żebyś w każdym momencie mógł wycofać się bezpiecznie pod wieże. Jeśli przeciwnicy będą nieuważni możesz ich dodatkowo obijać, ale pamiętaj, żeby nie wchodzić w grupę minionów przeciwnika. Pamiętaj żeby na 3 poziomie odblokować Deszcz Kul, co znacznie ułatwi kontrolę nad linią i pomoże junglerowi w gankach.

Mid Game

Zepchnij swoją linię do wieży i zniszcz ją jak najszybciej. Trzymaj się blisko gry i obserwuj zachowanie przeciwników z dolnej alei. Bądź gotowy, żeby wesprzeć kompanów w przypadku walki na rzece bądź starcia o smoka. Jeśli zniszczysz wieżę przeciwnika, natychmiast pobiegnij na środkową aleję i pomóż zepchnąć wieżę na midzie. Na tym etapie gry musisz szczególnie uważać, żeby nie wystawić się na łatwą śmierć. Przeciwnicy będą grupować się w pobliżu środka, a każdy błąd może skutkować utratą wieży bądź smoka. Staraj się nie odstępować swojego supporta i jednocześnie dbaj aby wieża na twojej linii utrzymała się jak najdłużej. Twoim głównym zadaniem jest wykorzystanie ulti w czasie teamfightu więc nie używaj go pochopnie na pojedynczych celach, chyba, że zabity może zostać przeciwny jungler.

Late game

Jeśli gra trwa wystarczająco długo musisz szybko rotować pomiędzy liniami i zabezpieczać budynki swojej drużyny. W miarę możliwości dbaj o dobrą wizję we własnej dżungli, aby nie wpaść w pułapkę przeciwników. Staraj się trzymać jak najdalej wrogich prowadzących i poproś supporta, żeby skupił się na twoim bezpieczeństwie. Na tym etapie twoje ulti może zadać ponad 4 tys. obrażeń całej drużynie przeciwnej, więc będziesz mocno prześladowany przez przeciwników. Staraj się wyeliminować nawet pojedyncze jednostki, co będzie dobrym podłożem do zabicia Barona Nashora i zepchnięcie wrogów do granic możliwości. Jeśli zdobędziesz wzmocnienie Barona staraj się trzymać przynajmniej z częścią drużyny. Samotne pushowanie może kosztować cię śmierć i ponad 40 sekund niemocy podczas której przeciwnicy mogą skończyć grę.