Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób gry | Lissandra | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Early Game

Na początku gry zawsze powinieneś pomóc bronić buffów w jungli, aby te nie zostały skradzione. Po dotarciu na linię skup się na zdobywaniu pieniędzy z zabijania minionów i unikaniu harrasu przeciwnika. Blisko 6 poziomu możesz zacząć grać nieco agresywniej i jeżeli tylko widziałeś, że przeciwny jungler jest na innej linii postaraj się zadać przeciwnikowi trochę obrażeń. Dzięki Twoim umiejętnościom będziesz w stanie podskoczyć pod przeciwnika, a następnie zadać mu sporo obrażeń samemu przy tym nie obrywając zbyt znacząco. Lissandra poprzez swoje CC jest postacią bardzo przyjazną dla junglerów. Jeżeli tylko nadarzy się okazja do ganku może zaowocować on straceniem przez przeciwnika Flasha czy też jego śmiercią, dlatego utrzymuj kontakt z junglerem i poinformuj go, że zatrzymasz linię przy swojej wieży, aby umożliwić mu gank. Jeżeli natomiast to ty stajesz się ofiarą ganku zawsze staraj się uciec używając E w kierunku swojej wieży/towarzysza.

Mid Game

Faza, w której Lissandra zacznie pokazywać swoją prawdziwą moc. Jeżeli uda Ci się szybko zniszczyć wieżę przeciwnika lub będziesz mocno przepychać fale minionów powinieneś zacząć gankować inne linie. Staraj się komunikować z drużyną, aby dowiedzieć się gdzie przeciwna drużyna ma Totemy Wizji, aby w miarę możliwości ich uniknąć. Powinieneś wybrać najłatwiejszą linię do zgankowania. Zazwyczaj będzie to dolna linia gdzie w trzy osoby będziecie w stanie zabić przeciwnika/przeciwników naprawdę szybko. Jeżeli jednak na górnej linii znajduje się postać bez mechanizmu ucieczki jak np. Darius, możesz pokusić się o zgankowanie właśnie tej linii. Zaczną się również pierwsze walki o obiekty. Jeżeli tylko dżungler wraz z dolną linią zdobyli fragi na dolnej linii i kierują się w stronę smoka powinieneś również to uczynić lub blokować drogę przeciwnemu midowi.

End Game

Nie przemieszczaj się samemu oraz nie wchodź do krzaków po stronie przeciwnika, w których nie posiadacie wizji. Będziecie walczyć o kolejne cele gry. Jest to znakomita okazja, aby zainicjować walkę i łapać przeciwników, którzy za bardzo oddalili się od swoich kompanów. Twoje Ultimate może okazać się ważnym czynnikiem do zwycięstwa. Jeżeli nie masz okazji zainicjować walki powinieneś zdecydować czy użyć go na sobie, aby przeżyć trudną sytuację czy też na przeciwniku, który stara się zabić Twojego ADC. Zawsze myśl o dobrze drużyny. Jeżeli ADC jest bardzo dobrze nafarmiony powinieneś starać się go uratować nawet za cenę własnego życia. Gdy Twoja drużyna zabije całą przeciwną drużynę w tej fazie gry staraj się niszczyć kolejne wieże w kierunku Nexusa. Jeżeli jest jeszcze ~20 sekund do odrodzenia przeciwników po zniszczeniu inhibitora nie powinieneś bać się zaatakować wież broniących Nexus. Mając sporo przedmiotów będziecie w stanie zniszczyć je naprawdę szybko i bardzo prawdopodobne, że skończycie grę.