Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób Gry | Draven | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Early Game

W początkowej fazie gry Draven jako AD Carry powinien przede wszystkim skupić się na farmieniu i staraniu , aby jak najbardziej zranić przeciwnika. Draven jest na prawdę jednym z nielicznych bohaterów, który posiada niesamowity burst już pierwszych poziomach. Ten bohater posiada więcej obrażeń niż jakikolwiek inny AD carry, nawet jeżeli są trochę lepiej zbudowani dzięki teoretycznie stałemu wspomaganiu z Q. To właśnie jest powód dla, którego Draven jest uważany jako jednego z trudniejszych przeciwników do gry.

Jednak niezwykle ważnym jest, aby zabijać stwory zawsze przy pomocy Q. Tylko dzięki takiemu manewrowi jesteśmy wstanie dogonić przeciwnika jeżeli ma nad nami przewagę lub po prostu zostawić go daleko z tyłu w ilości posiadanego złota. Nie mniej nie wystarczy tylko zabijać stwory w ten sposób, trzeba również po uzbieraniu odpowiedniej ilości ładunków zabić przeciwnika i zamienić ładunki na złoto.

W tej fazie gry jak wspomniałem skupiajmy się głównie na farmieniu oraz niepozwalaniu farmić przeciwnikowi. Próbujmy pozbyć się wieży szybko, ale nie za wcześnie, broniąc przy tym naszej.

Mid Game

W tej fazie gry zaczynają się dziać walki drużyn w różnych częściach mapy oraz chęć zniszczenia wrogich wież czy pewnych celów typu Smok/Baron. Na szczęście jako, że naszą bazową linią jest bottom(dolna aleja) to mamy łatwy i szybki dostęp do smoka.

Skup się jednak przede wszystkim na farmie I zdobądź bardzo dużo złota. Godnym rozważenia pomysłem będzie również dogadanie się z sojusznikami i ewentualne zmiennie linii. Ta sztuczka umożliwi nam zabicie większej ilości stworów jeżeli, któraś z alej nie ma zniszczonej wieży. Wtedy nie dość że farmimy szybko i skutecznie to również będziemy znajdywać się w bezpieczniejszej pozycji.

Warto też poprosić sojuszniczego dżunglera do zgankowania linii, bo gdy zabijemy przeciwników, albo wyślemy ich do bazy to mamy również zagwarantowanego smoka, jeżeli jest oczywiście jest aktywny. Nikt nie przyjdzie go bronić, bo twoja drużyna będzie miała zbyt dużą przewagę. Oczywiście mogą próbować go ukraść, ale tym przejmować powinien się wasz dżungler.

Late Game

Jeśli dojdzie do tej części gry, wszyscy powinni posiadać już pełne wyposażenie. Zaczyna się walka o każdą możliwa wieżę i bardzo ważne - walka o buff Barona Nashora. Twoim celem nadal będzie teraz głównie nie oddalanie się od swoich sojuszników i trzymanie się z tyłu podczas walk drużynowych. To właśnie TY, jako AD Carry nie powinieneś w ogóle umrzeć w takiej potyczce, a już na pewno nie na samym początku. Jako postać z największym potencjałem do zadawania obrażeń musisz wspierać swoją drużynę i eliminować przeciwników. Oni będą starać się głównie atakować ciebie więc pamiętaj o komunikacji z sojusznikami i ciągłym napominaniu im, aby przede wszystkim cię bronili.