Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Opis bohatera | Swain | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Podstawowe informacje - Opis bohatera | Swain | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Podstawowe informacje

Zalety

Wady

Poziom trudności: Średnia

Mobilność: Słaba

CC: Wysokie

Obrażenia: Wysokie

Wytrzymałość: Wysokie

Typ obrażeń: AP

Preferowane role: Midlaner/Toplaner

+ Duże obrażenia za sprawą umiejętności Torment (E)

+ Bardzo duże CC

+ Wytrzymałość

+ Może zagwarantować ucieczkę sobie, jak i sojusznikowi

+ Łatwa walka na linii

- Brak mechanizmu ucieczki

- Duże koszty many na Ulti

- Często musi stać w środku teamfightu

- Duży czas odnowienia się umiejętności

- Przedłużające się walki drużynowe sprawiają, że Swain szybko zostaje bez many

Swain jest bardzo dobrym wyborem na mida oraz na topa. Jest mało popularny przez co wiele osób nie wie jak nim grać, a tym bardziej, przeciwko niemu. Nie mając przedmiotów potrafi zrobić bardzo dużo obrażeń w krótkim czasie przez co przeciwnik szybko umiera. W zwykłym meczu rankedowym może zabić już nawet na 3 lub 4 poziomie, dzięki czemu może dojść do efektu kuli śnieżnej(snowball). Jego głównym zaklęciem rozpoczynającym podczas walk drużynowych w późniejszym etapie gry zawsze powinna być umiejętność E, która zadaje największe obrażenia i zwiększa obrażenia od innych ataków Swaina nawet o 20%. Następnie na zaznaczonego tak bohatera należy dorzucić Q, W i R. W przypadku przeciwnego ADC lub APC dostanie taką kombinacją powinno skutkować natychmiastowym zgonem przez co przeciwny team jest szybko o jednego zawodnika do tyłu. Podczas walki na alei zawsze staraj się harrasować przeciwnika z E i wyszukiwać okazji by wrzucić mu całą kombinację.

Jako jeden z niewielu bohaterów potrafi za pomocą jednego zaklęcia zatrzymać całą drużynę przeciwnika w miejscu (W), a jego kombo jest może niepozorne, ale potrafi zwalić przeciwnego ADC lub APC z nóg w przeciągu sekund. Dodatkowo jego umiejętność pasywna (Ożywienie Padliny) oraz Ultimate użyte odpowiednio mogą sprawić że podczas walki na linii nigdy nie skończy mu się mana oraz życie.

Należy sobie powiedzieć, że Swain nie stoi na obrzeżach pola bitwy. Jego ultimate powinien cały czas ranić kilku przeciwników na raz co oznacza że musi stać w samym środku pola bitwy. Pamiętaj, że jednym z jego podstawowych przedmiotów jest Zhonya, która sprawia że staje się on niewrażliwy na cokolwiek. Nie możesz, co prawda wtedy atakować lub być atakowanym jednakże twój Ultimate ciągle cię leczy, oraz zadaje obrażenia pobliskim wrogom.