Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy na linii | Lux | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Przeciwnik

Ikona

Poziom trudności

opis

Ahri

Średni - Przeciwnicy na linii | Lux | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Wynik tego pojedynku zależy w dużej mierze od celności trafiania skill shotami przez obydwu graczy. Po osiągnięciu 6 poziomu, Ahri zapewne będzie próbować skoczyć na Ciebie i wpakować całe combo dlatego nie używaj Q dopóki przeciwnik nie zużyje pierwszego doskoku z ulti. Gdy to się stanie najlepszą opcją jest uniknąć jej taunta (serduszko), złapać w Q i przeczekać lub spróbować odgryźć się za pomocą Q->E->R->E. W czasie laning phase dobrze jest chować się za minionami żeby Ahri nie miała możliwości złapać Cię na taunta, ale jednocześnie należy uważać na jej Q, które przechodzi przez wszystkie cele. Dobrą opcją jest harassowanie za pomocą kombinacji E->AA i poczekać na gank ze strony junglera, wpakować Q i liczyć na zdobyte zabójstwo.

Brand

Średni - Przeciwnicy na linii | Lux | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Brand dysponuje bardzo silnym burstem dlatego trzeba uważać na dwie sprawy: nie stać w samym centrum jego W (płonący okrąg pojawiający się na ziemi tuż przed uderzeniem ognia), a gdy uda mu trafić jedną z umiejętności W/E należy być bardzo uważnym na Q, które będzie lecieć w Twoim kierunku. Jeśli trafi, zostaniesz zestunowany, a w tym przypadku Brand ma ułatwioną sprawę wpakowania w Ciebie reszty ze swoich umiejętności. Lux posiada większy zasięg umiejętności więc najlepiej skupić się na farmieniu i harrasowaniu przeciwnika, a gdy uda się złapać Branda w Q należy zastosować podstawowe combo mając na uwadze jego własne umiejętności. Bardzo ważna sprawa: jeśli jungler chce zgankować Branda, a ten osiągnął poziom 6 i wystrzeli kulę ognia w waszym kierunku (ulti) należy jak najszybciej odsunąć się od siebie tak, żeby umiejętność ta nie mogła swobodnie przeskakiwać między wami lub między wami, a minionami.

Katarina

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Lux | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Jeden z najtrudniejszych pojedynków dla Lux. Katarina ma w swoim arsenale Shunpo więc za każdym razem gdy widzi lecące w jej stronę Q, może z niego skorzystać i odskoczyć w dowolnym kierunku. Czasem zdarzy się, że Katarina użyje Shunpo aby zdobyć cs i wtedy jest najlepszy moment, aby spróbować złapać ją w Q. Najlepszym sposobem na uciszenie tak mobilnej postaci jest pomoc junglera. Gdy Katarina wskoczy na Ciebie ze swoim ulti, odbiegnij w stronę własnej wieży, ale natychmiast rzuć też w tym kierunku swoją tarczę (W) - zablokuje sporą część obrażeń i może nawet uratuje Ci życie.

Zed

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Lux | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Podobnie jak w przypadku Katariny, Zed może w łatwy sposób unikać skill shotów Lux za pomocą swojego cienia, a potem harassować przeciwnika za pomocą Q/E. Z tym ninją trzeba grać bardzo ostrożnie i często używać tarczy, aby zablokować choć część otrzymywanych obrażeń. Jeśli nadarzy się okazja można skorzystać z combo do harassowania E->AA, ale najlepszą opcją jest częsta obecność junglera na linii, aby pomógł w uciszeniu Zeda. Gdy przeciwnik zdobędzie 6 poziom może w łatwy sposób zmieść Lux z powierzchni ziemi dlatego gdy tylko skoczy na Ciebie należy użyć W lub Flasha pod własną wieżę i wtedy skorzystać z W. Zed będzie wtedy w bardzo złej sytuacji i otrzyma parę strzałów od turreta. Pierwszym zakupionym przedmiotem w przypadku takiego starcia jest Zhonyia, aby zniwelować obrażenia ulti Zeda.

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie