Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób gry | Dr. Mundo | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Mundo Top Laner

Early Game

Na początku najlepiej jest skupić się na farmie i cały czas mieć na uwadze to, że Mundo od początku rozgrywki nie posiada aż tak dużej regeneracji, aby cały czas móc korzystać z włączonego W także lepiej nie zabijać się samemu i ograniczyć korzystanie z umiejętności. Pamiętaj, że Tasak trafi w pierwszy napotkany cel więc należy zadbać o odpowiednie pozycjonowanie do rzutu.

Mid Game

W tej fazie rozgrywki Mundo ma już większe pole manewru. Tasak powinien być już rozwinięty na maksymalny poziom, a zatem potrafi już wyrządzić spore obrażenia. Staraj się trafiać nimi jak najczęściej, aby uprzykrzać życie przeciwnikowi. Jeśli zdrowie Mundo spadnie poniżej 50/40% odpal R, aby natychmiast się uleczyć - umiejętność ta szybko się odnowi, a możesz w ten sposób zyskać przewagę nad przeciwnikiem. Staraj się jak najlepiej pushować i w razie potrzeby użyj Teleportacji, aby wspomóc drużynę przy zdobywaniu jakiegoś ważnego celu lub pomóż w starciu drużynowym.

Late Game

Po dobrnięciu do Late Game'a, Mundo dysponuje już horrendalną regenerację zdrowia więc może spokojnie pushować linie z włączonym W. Jako, że Late Game to przede wszystkim starcia drużynowe i walka o ostatnie wieże lub Barona, staraj się zawsze być na pierwszej linii frontu, aby zainicjować walkę lub chronić własnych członków drużyny. Pamiętaj, aby przed zaczęciem walki włączyć W! W ten sposób zmniejszysz ograniczenia, które mogą zostać nałożone na bohatera. Nie czekaj do ostatniej chwili z włączeniem ulti, bo może być na to za późno. Przed rozpoczęciem walki możesz również starać się osłabić przeciwnika za pomocą kilku celnych rzutów tasakiem.

Mundo Jungler

Early Game

Wczesna faza rozgrywki to dla Mundo przede wszystkim zmagania z potworami w dżungli. Przy pierwszy dużym campie (Niebieski lub Czerwony Buff) poproś sojuszników o pomoc, aby nie otrzymać zbyt dużych obrażeń. Pamiętaj o użyciu Porażenia! Następnie wyczyść jeden z pomniejszych campów i biegnij do drugiego Buffa - do tego czasu Porażenie powinno być gotowe do użycia ponownie. Jeżeli widzisz okazję, postaraj się zgankować którąś z linii, aby pokazać żeby przeciwnicy mieli się na baczności - tym samym sojusznicy zyskają trochę swobody na linii.

Mid Game

W środkowej fazie rozgrywki staraj się wywierać sporą presję na którąś z alejek, aby zdobywać kolejne Turrety. Dbaj o to, aby drużyna była gotowa do walki o Smoka ponieważ daje on duży zastrzyk doświadczenia i złota. Kontrolowanie Smoka daje olbrzymią przewagę nad przeciwnikiem. Pamiętaj, że gdy dojdzie do starcia drużynowego to Mundo powinien stać na pierwszej linii ognia i osłaniać sojuszników.

Late Game

Mundo dysponuje już horrendalną regenerację zdrowia więc może spokojnie pushować linie z włączonym W. Jako, że Late Game to przede wszystkim starcia drużynowe i walka o ostatnie wieże lub Barona, staraj się zawsze być na pierwszej linii frontu, aby zainicjować walkę lub chronić własnych członków drużyny. Pamiętaj, aby przed zaczęciem walki włączyć W! W ten sposób zmniejszysz ograniczenia, które mogą zostać nałożone na bohatera. Nie czekaj do ostatniej chwili z włączeniem ulti, bo może być na to za późno. Cały czas staraj się dbać o wizję na mapie.