Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kolejność rozwoju | Dr. Mundo | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Przy rozwijaniu umiejętności Mundo Top Lanera, jak i Junglera, najlepiej jest skupić się w pierwszej kolejności na Rzucie Tasakiem (zadaje % obrażenia) za pomocą którego można farmić i zadawać obrażenia z dystansu - jest to szczególnie pomocne w początkowej fazie gry - Kolejność rozwoju | Dr. Mundo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Przy rozwijaniu umiejętności Mundo Top Lanera, jak i Junglera, najlepiej jest skupić się w pierwszej kolejności na Rzucie Tasakiem (zadaje % obrażenia) za pomocą którego można farmić i zadawać obrażenia z dystansu - jest to szczególnie pomocne w początkowej fazie gry. W drugiej kolejności warto rozwijać Agonię Ognia, aby zapewnić Mundo całkiem solidne obrażenia AoE, a także możliwość zmniejszenia efektywności nałożonych na postać ograniczeń kontroli. Niestety, koszt tej umiejętności jest wysoki, a Mundo na starcie nie posiada powalającej regeneracji zdrowia więc ciężko by było skutecznie korzystać z tej umiejętności w dżungli. W Masochizm można zainwestować 1 punk i rozwijać w ostatniej kolejności. Sadyzm oczywiście powinien być rozwijany kiedy tylko się da, zaczynając od 6 poziomu bohatera, a na 16 kończąc.

Zastrzyk Adrenaliny/Adrenaline Rush

Dr Mundo regeneruje 0,3% maksymalnego życia co sekundę - Kolejność rozwoju | Dr. Mundo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Dr Mundo regeneruje 0,3% maksymalnego życia co sekundę.

Zaawansowane:

Jako, że Mundo wykorzystuje własne zdrowie do używania umiejętności, jego pasyw pozwala mu na szybszą regenerację. Poza tym, w późniejszej fazie rozgrywki świetnie zgrywa się z Obliczem Ducha.

Zatruty Tasak/Infected Cleaver

Koszt: Koszt: 50/60/70/80/90 pkt - Kolejność rozwoju | Dr. Mundo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: Koszt: 50/60/70/80/90 pkt. zdrowia

Zasięg: 975

Mundo rzuca tasakiem, zadając obrażenia równe pewnej części aktualnego zdrowia ofiary oraz spowalniając ją. Raduje się też, patrząc, jak inni cierpią, więc udane trafienie przywraca mu połowę kosztu tej umiejętności.

Mundo ciska tasakiem, zadając obrażenia magiczne równe 15/18/21/23/25% aktualnego zdrowia przeciwnika (minimalnie 80/130/180/230/280 pkt. obrażeń) oraz spowalniając go o 40% na 2 sek. Połowa kosztu zdrowia jest zwracana w przypadku trafienia w cel.

Zaawansowane:

Rzut Tasakiem to podstawowe źródło zadawania obrażeń dla Mundo, a poza tym jedyny skill CC. Co więcej, tasak umożliwia spokojną farmę z dalekiej odległości. W późniejszej fazie rozgrywki, dzięki zadawaniu dodatkowych % obrażeń, za pomocą tasaków Mundo potrafi wyrządzać naprawdę spore obrażenia.

Agonia Ognia/Burning Agony

Koszt: Koszt:10/15/20/25/30 pkt - Kolejność rozwoju | Dr. Mundo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: Koszt:10/15/20/25/30 pkt. zdrowia na sekundę

Zasięg: 325

Mundo traci punkty życia w celu skrócenia czasu działania osłabień oraz zadaje ciągłe obrażenia AoE pobliskim przeciwnikom.

Po aktywacji: Mundo zadaje 35/50/65/80/95 (+20% mocy umiejętności) pkt. obrażeń magicznych pobliskim wrogom oraz skraca czas trwania działających na niego osłabień o 10/15/20/25/30%.

Zaawansowane:

Świetna umiejętność, która nie dość, że zadaje obrażenia AoE to jeszcze gdy jest aktywna, dodaje 30% tenacity - ograniczenie czasu działania osłabień. Wbiegając w Team Fight ZAWSZE warto mieć na uwadze, aby mieć włączoną Agonię. Umiejętność ta świetnie współgra ze Słoneczną Peleryną dzięki czemu utrzymując się przy przeciwniku można zadać poważne obrażenia.

Masochizm/Masochism

Koszt: Koszt: 25/35/45/55/65 pkt - Kolejność rozwoju | Dr. Mundo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: Koszt: 25/35/45/55/65 pkt. zdrowia

Masochizm na 5 sekund zwiększa zadawane przez Mundo obrażenia od ataku. Ponadto, zwiększają się one w zależności od tego, ile procent zdrowia stracił Mundo.

Zwiększa zadawane obrażenia od ataku o 40/55/70/85/100 pkt. na 5 sekund. Mundo zadaje 0.4/0.55/0.7/0.85/1 dodatkowych pkt. obrażeń od ataku za każdy procent straconego zdrowia.

Zaawansowane:

Masochizm działa jak steroid - po aktywacji zwiększa obrażenia fizyczne Mundo. W trakcie walki 1 na 1 zawsze warto pamiętać o aktywacji tej umiejętności ponieważ jak wiadomo - lepiej jest mieć więcej obrażeń, niż mniej. Warto również korzystać z tej umiejętności gdy przeciwnik przepycha linię i jesteśmy zmuszeni do farmienia pod turretem, dodatkowe AD znacząco ułatwia sprawę.

Sadyzm/Sadism

Koszt: Koszt:20% aktualnego zdrowia - Kolejność rozwoju | Dr. Mundo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Koszt: Koszt:20% aktualnego zdrowia

Mundo poświęca część zdrowia, uzyskując zwiększoną prędkość ruchu oraz regenerację zdrowia.

Mundo regeneruje 40/50/60% maksymalnego zdrowia w przeciągu 12 sek. Ponadto, jego prędkość ruchu wzrasta o 15/25/35%.

Zaawansowane:

Bardzo przydatna umiejętność, która potrafi stworzyć z Mundo prawie niezniszczalnego potwora. Sadyzm kosztuje 20% aktualnego zdrowia Mundo więc im później aktywujesz tę umiejętność - tym mniej życia będzie to kosztować. Należy pamiętać, aby nie włączać tej umiejętności w ostatniej chwili bo po prostu można zginąć zanim regeneracja w ogóle zaskoczy. Lepiej jest więc włączyć Sadyzm trochę wcześniej niż za późno. Pamiętaj również, że gdy przeciwnik skorzysta z Podpalenia lub ma na wyposażeniu Morellonomicon - Twoje zdolności samoleczenia będą znacznie ograniczone.