Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tips & Tricks | Zed | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Przykładowe Combo Zedem

Wczesny Poke(Obijanie, Harras)

Podstawowe combo jest proste i może zostać użyte w celu obijania wrogiego bohatera - Tips & Tricks | Zed | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Podstawowe combo jest proste i może zostać użyte w celu obijania wrogiego bohatera. Jednak pamiętaj, że W to Twoja jedyna forma ucieczki, a posiadanie tej umiejętności na cooldownie może skutkować twoją śmiercią.

Poziom 4 combo

To combo wymaga użycia wszystkich umiejętności Zeda (Q,W,E) - Tips & Tricks | Zed | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

To combo wymaga użycia wszystkich umiejętności Zeda (Q,W,E). Powinieneś umieścić swój Cień (W) przed wrogim bohaterem, uderzyć go kolejno swoim E i szybko po tym rzucić Shurikenami(Q). Kolejno zamień się miejscami ze swoim cieniem i usiłuj autoatakować przeciwnika. Jak powyżej, pozbędziesz się jedynej formy ucieczki, nie mniej jednak jeżeli zauważysz, że obrażenia jakie zadajesz przeciwnikowi są duże to możesz próbować go zabić. Oczywiście w celu zabezpieczenia zabójstwa warto dodatkowo użyć Podpalenia(ignite)

Wszystko naraz combo

To jest największe oraz najważniejsze combo Zeda - Tips & Tricks | Zed | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

To jest największe oraz najważniejsze combo Zeda. Obrażenia są ogromne. Czasem możesz nawet wyeliminować wrogiego tanka przy użyciu tego. Wygląda na trudne do wykonania, jednak wystarczy parę razy potrenować.

Więc, o co dokładnie chodzi? Na początku inicjujesz swoim ultimate (R) następnie używamy Podpalenie(ignite), a kolejno używamy aktywnego itemu Kordelas z Bilgewater/Ostrze Zniszczonego Króla. Następnie używamy Cięcie Cienia(E) dla obrażeń, a potem Żywy Cień(W) oraz oczywiście Ostrze Shuriken(Q). Jeżeli faktycznie użyliśmy Żywego Cienia(W) to Zed wyrzuci, aż trzy Shurikeny. Po całym combo powinniśmy użyć, albo W, albo ponownie kliknąć swój ultimate (R) by zamienić się miejscami z cieniem w celu ucieczki. Jeżeli wszystko zrobiłeś poprawnie to twój przeciwnik powinien zostać skutecznie wyeliminowany.

Przypominam o ucieczce. Zawsze ważniejsza będzie ucieczka niż zabicie + możliwość bycia zabitym. Dlatego po zadaniu comba w późniejszej fazie gry powinno się jak najszybciej wycofać w każdy możliwy sposób, gdyż Zed jest wtedy bezużyteczny I bardzo podatny na ataki. Oczywiście, można próbować jeszcze autoatakować co dzięki pasywnej umiejętności może być skuteczną próbą nie mniej jednak zalecane jest wycofanie sie i odczekanie na odnownienie chociażby podstawowych umiejętności (Q,W,E), których czas odnowienia nie jest wcale taki długi. Potem będziemy mogli jeszcze raz wskoczyć w walkę drużynową i wesprzec swoich sojuszników bardziej efektywnie. Poza tym rolę jaką posiadamy jest bycie ZABÓJCĄ. Czyli zainicjować/zabić/uciec. Tego należy się trzymać.

Godne uwagi

Pamiętaj, że kiedy Twoje umiejętności trafią w przeciwnika to odzyskasz nieco punktów energii. Warunek jest taki, że umiejętności musza być trafione zarówno od Zeda jak I jego cienia. Jest to bardzo kluczowy moment, bo jeżeli pozbędziesz się calkowicie swojej energii nie skupiając się na odzyskaniu jej w owy sposób, to staniesz się bezużyteczny na pewien czas gry. Jeżeli jednak użyjesz tej sztuczki jeszcze raz na przeciwniku w krótkim odstępie czasu tej energii nie odzyskasz.

Możesz także użyć W tworząc cień za swoimi plecami, a następnie użyć R na przeciwniku. Masz wtedy kilka sekund, aby zadać mu odpowiednie obrażenia I zamienić się miejscami z klonem postawionym wcześniej w tyle z umiejętności W. Jest to skuteczniejsza forma ucieczki jeżeli nie jesteś pewien czy zdołasz zabić i nie zostaniesz przy tym zabity.

Musisz także pamiętać, aby odciągać swoich przeciwników od Twojego cienia. Jest to zasadniczo ważne jeżeli niedługo potem planujesz zamienić się z nim miejscami w celu ucieczki.