Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak grać przeciwko Jinx? | Jinx | League of Legends League of Legends poradnik, porady

  • Jinx, podobnie jak choćby Ashe, nie posiada żadnej umiejętności pozwalającej jej na ucieczkę - jeśli uda się wam ją złapać, bądź twój support do niej doskoczy (np. Leona, Thresh), lub ją przyciągnie (Blitzcrank), to możecie spokojnie się jej pozbyć, jeśli oczywiście nie ma przewagi w złocie i/lub poziomach.
  • Jinx jest słaba (szczególnie w porównaniu do Twitcha, Gravesa, czy Dravena) w early game i powinniście to wykorzystać - harassujcie ją ile się tylko da, by wypchnąć ją z alejki. Odepchnięcie jej "od koryta" i uniemożliwienie farmienia jest w tym przypadku prawie tak skuteczne, jak jej zabicie - ADC bez złota jest bezużyteczny.
  • Starajcie się stać cały czas za minionami bądź pozostawać w ruchu - dzięki temu jej umiejętność, Bzzzzyt! (W), was nie dosięgnie. Gdy któryś z was zostanie trafiony, prócz otrzymania sporych obrażeń, zostanie spowolniony i odkryty na kilka sekund, co może mieć przykre konsekwencje.
  • Unikając jej (W) pamiętajcie, by nie stać bezpośrednio przy sojuszniczych minionach - w takim przypadku Jinx może bezkarnie harassować was za pomocą rakiet z jej (Q).
  • Jeśli cofacie się z alejki, szczególnie z małą ilością życia, to róbcie to w niewidocznym i "niespodziewanym" miejscu - Jinx może zdjąć któregoś z was za pomocą swojego ultimate.
  • Umiejętności Jinx pochłaniają bardzo dużą ilość many (szczególnie, gdy często korzysta ze swoich rakiet) - bez many nie jest w stanie harassować was za pomocą (W) ani rozstawić Ognistych Gryzaków (E), przez co staje się podatna na wasze ataki, bądź interwencje sojusznika.
  • Jeśli wroga Jinx wymyka się spod kontroli i zadaje bardzo duże obrażenia, dobrą kontrą na nią jest Lodowe Serce lub Kolczasta Kolczuga - oba oferują potężną premię do pancerza. Dodatkowo, pierwszy z nich dodaje aurę zmniejszającą prędkość ataku pobliskich wrogów, co powinno znacząco zmniejszyć zadawane przez nią obrażenia, a drugi odbija część zadawanych przez nią obrażeń, co drastycznie zmniejszy jej możliwości leczenia się.