Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy na linii | Kha'Zix | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Przeciwnik

Ikona

Poziom trudności

Opis

Renekton

Wysoki - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Renekton dysponuje bardzo silnym early game'em więc należy być szczególnie ostrożnym na samym początku rozgrywki. Należy szczególnie uważać gdy Renekton nabił powyżej 50 furii (pasek pod jego życiem stał się czerwony) ponieważ wtedy dysponuje większymi obrażeniami i mocniejszą kradzieżą życia. Nie daj się podpuścić do walki gdy włączył ulti (odzyskuje wtedy natychmiast pewną ilość życia i zadaje obrażenia AoE poprzez samo przebywanie przy przeciwniku). Kha'Zix nie ma zbyt wielkich szans w bezpośrednim starciu z tym przeciwnikiem, a już szczególnie we wczesnej fazie rozgrywki. Postaraj się przetrwać i farmić jak najlepiej, aby móc zakupić Hydrę i któryś z przedmiotów do penetracji pancerza - Renekton na pewno zbuduje się tanky. Poczekaj, aż użyje Q na minionach i wtedy możesz postarać się zaatakować W->Q->AA i odejść. Nie nurkuj pod jego wieże jeśli ma możliwość użycia ulti. Poproś Junglera o pomoc zanim przeciwnik osiągnie 6 poziom. W late game'ie Kha'Zix będzie w stanie pójść z przeciwnikiem na bezpośrednią wymianę.

Ahri

Średni - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Ahri jest również assassynem, jak Kha'Zix. Posiada bardzo dużą mobilność, a przy tym dysponuje bardzo mocnym burstem. Jeśli nie będziesz uważał na przeciwnika to bardzo szybko może Cię zlikwidować. Na początku rozgrywki możesz otrzymywać sporo obrażeń ponieważ Ahri dysponuje AA z dystansu, a Kha'Zix niestety nie. Staraj się farmić i leczyć przy minionach za pomocą W. W starciu tym należy bardzo uważać na Charm przeciwnika (serduszko) ponieważ gdy Cię trafi, możesz zostać zlikwidowany, a już szczególnie po osiągnięciu przez przeciwnika 6 poziomu. Ahri jest bardzo mobilną postacią więc trudno będzie ją zabić gdy będzie dysponować ulti ponieważ będzie mogła użyć jednego z krótkich dashów do ucieczki. Pamiętaj, że gdy skoczysz na przeciwnika na pewno użyje on Charma więc zrób zwód i rusz trochę do góry lub w dół, aby zmylić przeciwnika. Wcześnie zakupiony Pochłaniacz Uroków może okazać się bardzo przydatny.

Jax

Wysoki - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Jax jest zdecydowanie silnym przeciwnikiem ponieważ dysponuje bardzo dużymi obrażeniami, stunem i umiejętnością gap closer. Nie ma co iść z nim na wymianę ponieważ wystarczy, że włączy E (zacznie kręcić bronią nad głową) i będzie omijał wszelkie obrażenia, a dodatkowo może Cię zestunować. Farm jak najlepiej do 6 poziomu i staraj się wypierać przeciwnika z linii. Po zdobyciu przez przeciwnika 6 poziomu będzie mógł grać znacznie agresywniej. Miej na uwadze, że co 3 atak Jaxa będzie zadawał dodatkowe obrażenia dlatego licz bardzo uważnie uderzenia na minionach - może uderzyć je 2 razy i 3 cios skierować na Ciebie. Jeśli chcesz walczyć z Jaxem musisz mieć pod ręką ulti, aby w razie wypadku móc się szybko ewakuować.

Lee Sin

Średni - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Na początku rozgrywki najlepiej jest trzymać się za linią własnych minionów. Większość Lee Sin'ów staruje z Q, a tym samym nie będzie mógł nas trafić. Najważniejszą rzeczą jest unikać jego Q, jeśli nie będzie trafiał - traci większą część swoich obrażeń. Miej zawsze na uwadze, że jeśli przeciwnik użyje E, Kha'Zix nie będzie mógł niezauważenie ucieć w trakcie używania ulti ponieważ będzie przez ten czas widoczny! Jeśli Lee poczuje się zagrożony zawsze może wykopać niedogodny cel do tył€ i bezpiecznie odbiec. Gdy Lee użyje W aby uciec możesz podążyć za nim swoim skokiem. Pamiętaj, aby korzystać z pasywa i łapać przeciwnika jak jest odizolowany aby zwiększyć zadawane obrażenia. Jeśli masz mało życia i uciekasz przed przeciwnikiem staraj się nie poruszać w jednym kierunku ponieważ jedno Q ze strony Lee może zakończyć Twoje życie. Zamiast tego staraj się markować zwody i zmylić przeciwnika.

Nidalee

Średni - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Nidalee jest słabą postacią we wczesnej fazie rozgrywki więc można to wykorzystać. Do 6 poziomu nie jest też zbytnio mobilna bo nie może wykorzystywać formy coguara. Jedynym mankamentem jest to, że może Cię harassować z dystansu przy pomocy AA więc trzeba to po prostu przeboleć. Staraj się farmić i wbić 2 lvl przed przeciwnikiem. Dysponując Q i E możesz skoczyć na przeciwnika i zaatakować bardzo agresywnie, a przy pomocy Podpalenia nawet zdobyć zabójstwo, a już na pewno wymusić użycie Flasha na przeciwniku co później ułatwi gank Junglerowi. Pamiętaj, że gdy Nidalee buduje się pod AP, po zdobyciu paru poziomów jej harras z Q będzie bardzo duży więc uważaj na latające dookoła włócznie. Staraj się ich unikać i jeśli możesz - chowaj się za minionami. Uważaj w trakcie odnawiania pasywki w krzakach ponieważ mogą być tam rozstawione pułapki Nidalee.

Evelynn

Średni - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Przed zdobyciem 6 poziomu przez przeciwnika, Kha'Zix ma nad Evelynn przewagę, jeśli oczywiście uda mu się ją znaleźć. W późniejszej fazie rozgrywki, gdy przeciwnik dysponuje ulti może być ciężko przebić się przez jej tarczę i nie zginąć w tym czasie. Uważaj na ganki ze strony Evelynn ponieważ porusza się w cieniu więc jeśli grasz na Topie to zalecane jest, aby zainwestować w pinka, który będzie mógł wykryć nadciągające zagrożenie. Jeśli grasz w dżungli to dobrą opcją jest wyciąganie buffów w krzaki (jeśli wiesz, że nie ma tam wrogiego warda) ponieważ Evelynn może użyć smite'a z ukrycia i ukraść buffa.

Pantheon

Średni - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Pantheon w większości przypadków zaczyna z Q, aby móc nękać przeciwnika włóczniami. Nie musi nimi ręcznie celować więc jeśli znajdzie się w pobliżu to na 100% trafi. Pamiętaj, że w bezpośrednim starciu może bardzo szybko odświeżyć swój blok (jego W resetuje CD na pasywie od razu) i zminimalizować przez to otrzymane obrażenia. Jeśli uda mu się zbić życie przeciwnika do poziomu 30% na pewno zaatakuje all in: Q + W + E + AA/Q. Istotna sprawa: Pantheon ma 100% szansę na krytyczne uderzenie z AA/Q jeśli życie przeciwnika spadnie do >15%. To bardzo ważne, żeby wtedy nie znaleźć się w jego zasięgu. Cały czas pilnuj tarczy Pantheona i używaj combo Q->W->AA gdy nią nie dysponuje. Większość graczy spamuje Q grając Pantheonem więc szybko kończy im się mana, a wtedy jest dobra pora do ataku. Jeśli wiesz, że nie wygrasz bezpośredniej wymiany - farm pod Turretem i poproś junglera o wczesną pomoc. Pamiętaj, że Pantheon może użyć swoje ulti i spaść na Twoich sojuszników także niezwłocznie ich informuj gdy przeciwnik zniknie Ci z pola widzenia. Jeśli Pantheon goni Cię gdy masz >15% zdrowia i wiesz, że użyje Q - skorzystaj z ulti jeśli tylko jest taka możliwość. Zainwestuj w pancerz, aby ograniczyć zadawane przez przeciwnika obrażenia.

Xin'Zhao

Średni - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Xin'Zhao jest typowym fighterem, ale można z niego zrobić bardzo wytrzymałego przeciwnika. Bohater ten dysponuje bardzo dużą prędkością ataku, podrzutem, leczeniem, a także zadaje spore obrażenia więc ciężko będzie wygrać z nim bezpośrednie stracie - szczególnie na początku rozgrywki. Staraj się farmić i nie otrzymywać zbyt dużo obrażeń. Korzystaj z krzaków, aby odnawiać pasywke. Uważnie licz ataki Xina ponieważ gdy zaświeci mu się grot włóczni i użyje 2 ataków na minionach, 3 będzie podrzutem i może wskoczyć na Ciebie przy pomocy E. Pamiętaj, że Xin dysponuje umiejętnością gap closer więc korzystaj ze swojego Skoku dopiero wtedy, kiedy Xin użył swojego doskoku. W innym wypadku i tak Cię złapie. Zainwestuj w pancerz - Randuin będzie najlepszym wyborem.

Riven

Wysoki - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Riven dysponuje bardzo wysoką mobilnością, a to sprawia, że może zacząć i przerwać atak w dowolnym momencie. Riven w swoim wachlarzu umiejętności może podrzucić przeciwnika za sprawą 3 użycia Q, zestunować, a do tego dysponuje krótkim Dashem, który gwarantuje jej tarczę na 1,5 sekundy. Właśnie za pomocą E może absorbować część otrzymanych obrażeń. Niech idź z nią na wczesną wymianę, staraj się farmić i uprzykrzać jej życie za pomocą E. Miej na uwadze, że po aktywacji ulti (jej miecz staje się kompletny) zyskuje znaczny bonus do AD - najlepiej jest wtedy odbiec i nie walczyć w zwarciu. Po drugiej aktywacji R, Riven może strzelić energią Ki w stożku na pewną odległość także nie możesz czuć się w pełni bezpiecznie nawet pod własną wieżą. W starciu tym należy korzystać z krzaków, aby odnawiać umiejętność pasywną przed wykonaniem ataku na przeciwnika. Staraj się harassować Riven przy pomocy W i ruszać do ataku Q->AA po tym, jak skorzysta ze swoich umiejętności. Jeśli dysponujesz ulepszonym ulti nie bój się bezpośrednich wymian i staraj się przyjąć jej burst właśnie w trakcie zniknięcia (50% mniej obrażeń). Zainwestuj w pancerz i penetrację pancerza.

Shyvana

Średni - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Jeśli przeciwnik zaczął z W nie ma co podchodzić do niego na 1 poziomie. Jeśli natomiast zaczął z E (skill shot) można być bardziej agresywnym i poczęstować przeciwnika Q/W->AA gdy nadazy się ku temu okazja. Najważniejszą sprawą jest unikać bezpośredniego starcia gdy Shyvana ma włączone W i atakować dopiero wtedy, gdy ten efekt przeminie. Shyvana zapewne będzie inwestować w przedmioty defensywne więc warto zakupić Ostatni Szept, aby móc w dalszym ciągu zadawać spore obrażenia. Poproś junglera o pomoc i poczekajcie, aż przeciwnik skorzysta z W, aby nie mógł szybko odbiec. Poczekaj na akcję junglera i gdy przeciwnik użyje flasha - wceluj swoje W, aby go spowolnić, a zabójstwo powinno być wasze.

Trundle

Średni - Przeciwnicy na linii | KhaZix | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Trundle jest strasznie wytrzymałym przeciwnikiem i potrafi bardzo szybko zregenerować własne zdrowie za sprawą pasywa (otrzymuje punkty zdrowia za każdą zabitą jednostkę w jego pobliżu). Nie ma co iść z nim na wczesną wymianę ponieważ za sprawą ugryzienia z Q potrafi zadać spore obrażenia, zwiększyć własny AD, a przeciwnika osłabić - w takim wypadku ataki Kha'Zixa będą przynosić marny efekt. Jeśli przeciwnik uwięzi Cię w niewygodnej sytuacji za pomocą swojego filara - odskocz przy pomocy E. Nie bij się z Trundlem w jego Zamarzniętym Terytorium ponieważ w obrębie działania tej umiejętności zyskuje bardzo dużą premię do szybkości biegu, szybkości ataku, a także ogranicza czas działa na sobie umiejętności ograniczających kontrolę ruchu. Kha'Zix nie będzie w stanie zabić przeciwnika w bezpośrednim starciu więc jedynie możesz opóźnić jego rozwój, harassować i czekać na błąd przeciwnika lub pomoc ze strony własnej drużyny.