Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wardowanie | Leona | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Mapa powyżej pokazuje typowe umiejscowienie wardów na mapie, zakładając, że gramy drużyną niebieskich - Wardowanie | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Mapa powyżej pokazuje typowe umiejscowienie wardów na mapie, zakładając, że gramy drużyną niebieskich. Jeśli gramy drużyną purpurowych to zamieniamy miejscami kropki czerwone z niebieskimi. Kolory oznaczają kolejno:

  • Zielony - wardy, które mają chronić daną alejkę przed gankiem.
  • Niebieski - wardy, które mają chronić buffy w naszej dżungli i zapobiec ich wykradnięciu przez wrogiego junglera
  • Czerwony - wardy, które mają nam dać informacje o buffach przeciwnika, co może się przydać do counterjungla, czyli próby wykradnięcia ich wrogowi.
  • Purpurowy - wardy, które mają dać nam wizję na Smoka i Barona. Najlepszym wyjściem byłoby, gdyby to były różowe wardy (czyli Totemy Wizji) by być pewnym, że wróg nie ma tam wizji.
  • Białe - wardy, które mają zapewnić generalną wizję na mapie. Umieszczane w miejscach, w których często poruszamy się my bądź wrogowie i dające wizje na kilka przejść naraz.
  • Pomarańczowe - wardy stawiane w późnym etapie gry, gdy pushujemy my lub wróg i chcemy mieć w tych miejscach wizje, by wiedzieć, gdzie znajdują się przeciwnicy.

Oczywistym jest, iż support nie da rady wardować całej mapy - z tego powodu każdy w grze powinien je kupować!

Na wczesnym etapie gry (early game) koncentrujemy się tylko na zielonych kropkach, oczywiście tylko na naszej alejce (nie latamy po całej mapie, rozrzucając wszędzie wardy!), pamiętając, by trzymać wizje na Smoku. Jeśli nasz jungler ma problemy z utrzymaniem bezpieczeństwa w swojej dżungli możemy umieścić ward na miejscu niebieskiej kropki, koło naszej alejki, zwracając jednocześnie uwagę, by ktoś umieścił kolejny bliżej górnej.

Gdy zniszczone zostaną pierwsze wieże i wszyscy zaczynają biegać po mapie (mid game) koncentrujemy się na tym, by utrzymać wizję na Smoku i Baronie (w miarę możliwości poprzez Totemy Wizji), pamiętając, by cały czas trzymać naszą linie bezpieczną. W miarę postępów na mapie staramy się umieszczać wardy na białych kropkach, by móc przewidzieć, gdzie znajduje się wróg. Powinniśmy zaopatrzyć się w Eliksir Wyroczni (chyba że ktoś inny w drużynie już go ma) i starać się niszczyć wrogie wardy. Jeśli jesteśmy do przodu z pieniędzmi, możemy w miejsce białych kropek stawiać Totemy Wizji zamiast normalnych, by być pewnym, że wróg nie ma w tym miejscu wizji.

Na późnym etapie gry (late game) powinniśmy za wszelką cenę posiadać wizję przynajmniej na białych i purpurowych kropkach, by móc walczyć o Smoka czy przede wszystkim Barona i monitorować ruch przeciwnika. W razie potrzeby rozrzucamy wardy w miejsce pomarańczowych kropek.