Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Wrogi suport

Przeciwnik

Ikona

Poziom trudności

Opis

Annie

Niski - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Annie, normalnie rozgrywana na środku, to popularny w ostatnim czasie wybór na supporta. Przed 6 poziomem Annie nie stanowi żadnego zagrożenia, gdyż nie jest w stanie zadać wystarczająco dużych obrażeń.

Cały czas musisz uważać na to, czy Annie jest gotowa by cię ogłuszyć (widać to po animacji dookoła jej postaci) i jeśli tak nie jest to oznacza to dla ciebie moment do ataku.

Gdy Annie gra agresywnie to bardzo szybko zaczyna jej brakować many a ty powinieneś to wykorzystać, ze względu na fakt, iż Leona nie powinna mieć problemów z wytrzymaniem jej ataków. Po 6 poziomie Annie staje się dużo silniejsza, ze względu na swoje ultimate, ale w dalszym ciągu nie powinieneś mieć z nią problemów jeśli zastosujesz się do powyższych zasad. Annie, podobnie jak Lux, w późniejszym etapie gry nie zadaje już tak dużych obrażeń, ze względu na to iż jako support nie może kupować przedmiotów zwiększających jej obrażenia magiczne.

Blitzcrank

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Bardzo wyrównana linia, jednak z lekką przewagą Leony. Sukces zależy od pozycji i umiejętnego używania skillshotów. Leona jest w stanie zadać większe obrażenia lecz musi doskoczyć do przeciwnika, natomiast Blitzcrank może po prostu przyciągnąć twojego ADC.

Zawsze powinieneś ustawiać się tak, by być na linii ognia między Blitzcrankiem a swoim ADC - jeśli cię przyciągnie to masz otwartą drogę do wrogiego ADC. Jednocześnie uważaj, by nie dać się przyciągnąć pod wrogą wieżę, bo może się to skończyć twoją śmiercią.

Fiddlesticks

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Fiddlesticks, pomimo braku typowych umiejętności supporta jak leczenie czy tarcza, jest koszmarem na linii. Jeśli doskoczysz do niego lub wrogiego ADC czeka cię cała plejada CC, zaczynając od strachu (który może trwać nawet 3 sekundy), a następnie ciszy, która dodatkowo zmniejszy burst twój i twojego ADC.

Jeśli Fiddlesticks ma 6 poziom i zniknął gdzieś w krzakach, może to oznaczać, że szykuje się do ataku ze swojego ultimate'a. W takim przypadku albo musisz go ogłuszyć, by przerwać ładowanie umiejętności albo po prostu uciekać. Jeśli złapie twojego ADC w swoje ultimate to na 100% skończy się to jego śmiercią.

W czasie walki powinniście skupić uwagę na wrogim ADC, gdyż Fiddlesticks może się leczyć, wysysając wasze życie. Umiejętność tą można przerwać odsuwająć się od Fiddlesticksa lub go ogłuszając. Fiddlesticks nie oferuje żadnej bezpośredniej pomocy swojemu ADC, więc to jeszcze jeden powód, by właśnie na wrogim ADC skupić uwagę.

Janna

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Kolejna trudna linia dla Leony, lecz w tym wypadku nie ze względu na obrażenia, jakie potrafi zadać Janna. Powodem jest to, że dobrze wymierzone Tornado uniemożliwi ci dostanie się w pobliże Janny czy jej ADC. Nawet jeśli jej się to nie uda to jej tarcza pochłonie sporą część waszych obrażeń. Dodatkowo, jej ultimate może wyrzucić ciebie (lub twojego ADC) w miejsce, w którym nie chcielibyście się znaleźć (np. pod wrogą wieżę).

Grając przeciwko Jannie staraj się wymusić użycie Tornada przez nią, gdyż na czas jego odnowienia Janna staje się podatna na ataki i nie ma możliwości (oprócz użycia ultimate) by odciągnąć cię od niej czy jej ADC.

Jej ultimate ma dużo dłuższy czas odnowienia niż twój własny, dlatego każdorazowe zmuszenie Janny do użycia go daje ci szanse na wygranie następnej potyczki.

Karma

Średni - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Karma posiada umiejętności, które doskonale nadają się do nękania, w dodatku zadają one spore obrażenia. Jej tarcza pozwala pochłonąć sporą część obrażeń a dodatkowo zwiększa szybkość poruszania się. Dodatkowo, jej tarcza, wzmocniona przez jej ultimate, działa na kilku sojuszników naraz.

Karma nie posiada natomiast żadnej umiejętności leczącej ani ogłuszenia, więc jak już doskoczysz do niej czy jej ADC nie powinno być problemu z zakończeniem całej akcji zabójstwem lub dwoma.

Lulu

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Lulu, za pomocą umiejętności Lśniąca Lanca może cię bezkarnie nękać, gdyż umiejętność ta ma duży zasięg i ciężko jest przewidzieć z której strony otrzymamy cios.

Jej tarcza i ultimate pozwalają pochłonąć bardzo dużą ilość obrażeń. Dodatkowo, może zmienić ciebie lub twojego ADC w zwierzaka, przerywając wasze combo.

Staraj się unikać jej Lśniącej Lancy i szukaj dobrej okazji do inicjacji. Dobrym pomysłem byłoby skupienie uwagi na Lulu, by uniemożliwić jej użycie CC, tarczy bądź swojego ultimete'a.

Lux

Niski - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Posiada tarczę, która potrafi pochłonąć sporo obrażeń, w dodatku może chronić kilku bohaterów naraz. Lux posiada bardzo mocny poke, ale jedynie na wczesnym etapie gry. By zadawać duże obrażenia musi budować przedmioty zwiększające moc umiejętności, a jako support nie może sobie na to pozwolić.

Dodatkowo, wszystkie jej umiejętności to skillshoty. Umiejętne unikanie ich i trafianie twoimi własnymi skutecznie wyłączy ją z linii. Powinieneś zasygnalizować każdorazowe zniknięcie Lux z linii, gdyż dzięki olbrzymiemu zasięgowi na swoim ultimate jest w stanie zaatakować inną alejkę (np. środek).

Nami

Niski - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Nami posiada CC, którym na szczęście dla ciebie bardzo trudno jest trafić. Jej umiejętność leczącą służy jednocześnie jako poke, lecz używając jej w ten sposób, ze względu na krótki zasięg, jest otwarta na atak z twojej strony.

Musisz uważać na jej ultimate, gdyż potrafi zrobić trochę zamieszania, lecz w regularnym starciu nie powinniście mieć z nią większych problemów. Jak przeciwko każdemu nastawionemu na sustain supportowi powinieneś grać bardzo agresywnie, by Nami nie była w stanie wyleczyć siebie bądź swojego ADC.

Nidalee

Niski - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Nidalee stanowi praktycznie zerowe zagrożenie dla Leony. Jedyną rzeczą, na którą trzeba uważać grając przeciwko niej to jej oszczepy, które potrafią zadawać absurdalne obrażenia, lecz są dość proste w uniknięciu.

Jej pułapki, jeśli dobrze umiejscowione, potrafią uniemożliwić gank ze strony waszej drużyny, dlatego też w razie możliwości powinieneś w nie wchodzić by je unieszkodliwiać. Nidalee posiada także dość mocne leczenie, które jednocześnie zwiększa szybkość ataku.

Po 6 poziomie doświadczenia Nidalee może zmienić się w pumę, stając się dość mocną postacią walczącą w zwarciu i zyskując bardzo dużą mobilność, ale do tego momentu powinniście wyrobić już sporą przewagę, więc nie stanowi to dużego problemu.

Nunu

Niski - Przeciwnicy na linii | Leona | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Nunu, podobnie jak Leona, nie ma żadnego sposobu by bezpośrednio pomóc swojemu ADC. Jego najbardziej irytująca umiejętność, Uderzenie Lodu, ze względu na fakt, że Leona jest odporniejsza niż większość supportów tylko cię spowalnia, nie zadając wielkich szkód.

Leona posiada także 2 umiejętności, które mogą przerwać jego ultimate, Zero Bezwzględne, więc i to nie stanowi większego zagrożenia. Jego Wrząca Krew może być denerwująca, ze względu na to, że zwiększa szybkość ruchu i ataku Nunu jak i jego ADC, utrudniając ci "zaczepienie" się o któregoś z nich. W czasie walki 2 vs 2 należy skupić uwagę na ADC a nie na Nunu, gdyż jest on w stanie szybko się wyleczyć za pomocą Pożarcia. Jego ultimate, Zero Bezwzględne, jest dla was niewidoczne, gdy Nunu używa go będąc w krzakach, dlatego powinniście na to uważać, starając się wardować krzaki lub koło nich nie przechodzić.

Zostało jeszcze 65% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie