Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Opis bohatera | Zac | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Podstawowe informacje

Zalety

Wady

Poziom trudności: Średni

Mobilność: Wysoka

CC: Wysokie

Obrażenia: Średnie

Wytrzymałość: Wysoka

Tryb obrażeń: AP

Preferowane role: Top/Jungle

+ Wytrzymałość

+ Bardzo duże CC

+ Spora mobilność

+ Obrażenia obszarowe

+ Niskie cooldowny

+ Dobrze sprawdzający się na dwóch pozycjach

- Początkowo duży CD na E

- Łatwe przerywanie E

- Brak burstu 1vs1

- Słabo odnajduje się w inwazjach 1 poziomowych

Zac jest bardzo elastyczną postacią (i nie chodzi tutaj o jego budowę "ciała"). Posiada dobrze dobrany zestaw umiejętności, dzięki któremu doskonale sprawdza się na górnej alei jak i w dżungli. Niezależnie od roli głównym zadaniem Zaca jest inicjowanie walk drużynowych oraz umożliwienie swoim sojusznikom na zadanie jak największych obrażeń przeciwnikom. Mimo że w większości przypadków, postać tą buduje się bardzo defensywnie jest ona zdolna do zadania sporej ilości obrażeń w walkach drużynowych dzięki swoim obszarowym umiejętnościom. Grając na górnej linii Zac może bez większych problemów farmić fale stworów dzięki swojemu Q (Rozciągające Uderzenie) oraz W (Niestabilna Materia). Jego umiejętność pasywna (Podział Komórkowy) sprawia, że Zaca bardzo ciężko jest zmusić do powrotu do bazy, a pozostałe zdolności E (Elastyczna Proca) i R (Hop, Do Góry!) dają mu niezwykłą łatwość w unikaniu ganków przeciwnej drużyny. W dżungli natomiast czynią go ekstremalnie dobrym gankerem. Ponadto jest bardzo mobilny - dzięki E potrafi błyskawicznie przemieszczać się pomiędzy liniami.

Zac nie jest zbyt trudny w opanowaniu, a gra nim sprawia wiele frajdy. Doskonale spełnia swoje zadanie i pasuje do bardzo wielu ustawień.

Grając tą postacią zdobyte złoto inwestuje się przede wszystkim w przedmioty zwiększające życie oraz statystyki defensywne.