Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sposób gry | Xin Zhao | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Xin Zhao Top

Early Game

Na starcie najlepiej jest skupić się na farmie i zdobyć 3 poziom, aby dysponować wszystkimi umiejętnościami. Staraj się nie zostać w tyle z CS-ami ponieważ w późniejszej fazie rozgrywki może mieć to kolosalne znaczenie. Jeśli złapiesz przeciwnika blisko siebie na 1 lvlu, skorzystaj z combo AA->Q->Q->Q ponieważ możesz w ten sposób zadać naprawdę duże obrażenia i przeciwnik nie będzie w stanie iść na taką wymianę. Pamiętaj, aby postawić Warda w krzakach około 2 minuty, aby wiedzieć, czy wrogi jungler stara się Ciebie zgankować.

Mid Game

Jeśli kontrolujesz własną linię w tej fazie rozgrywki to dobry znak, ponieważ zyskałeś/łaś przewagę nad przeciwnikiem. Staraj się wywierać dalszą presję i pushować wrogą wieżę, a gdy rpzeciwnik zamrozi linię pod Turretem, spróbuj counterować dżunglę przeciwnika, albo zgankować środkową alejkę. Jeśli natomiast zostałeś/łaś w tyle, zainwestuj w przedmioty defensywne i poczekaj na pomoc ze strony sojuszników.

Late Game

Late Game to przede wszystkim starcia drużynowe, walka o ostatnie wieże, inhibitory, smoka i Barona. Zadaniem Xin Zhao będzie wskoczenie na Carry przeciwnika (APC/ADC) i próba jak najszybszego wyeliminowania wybranego celu lub użycie Zamaszystego Ciosu w taki sposób, aby odseparować przeciwników od aktualnie atakowanego celu.

Xin Zhao Jungler

Early Game

Wczesna faza rozgrywki to dla Xin Zhao to zmagania z potworami w dżungli. Zacznij z Q i przy pierwszy dużym campie (Niebieski lub Czerwony Buff) poproś sojuszników o pomoc, aby nie otrzymać zbyt dużych obrażeń. Pamiętaj o użyciu Porażenia! Następnie, wyczyść jeden z pomniejszych campów i biegnij do drugiego Buffa - do tego czasu Porażenie powinno być gotowe do użycia ponownie. Jeżeli chcesz wykonać wczesny gank to po zdobyciu Red Buffa (Spowolnienie) zajdź od tyłu przeciwnika (z aktywowanym Q) znajdującego się na środkowej alejce i wykonaj atak - poczekaj, aż skorzysta z flasha i gdy będzie ku temu okazja doskocz do niego przy pomocy E. Pamiętaj, aby nie znaleźć się nagle unieruchomiony pod wrogą wieżą!

Mid Game

W środkowej fazie rozgrywki staraj się wywierać sporą presję na którąś z alejek, aby zdobywać kolejne Turrety. Dbaj o to, aby drużyna była gotowa do walki o Smoka ponieważ daje on duży zastrzyk doświadczenia i złota. Kontrolowanie Smoka daje olbrzymią przewagę nad przeciwnikiem. Staraj się liczyć czasy odnawiania się buffów i wardować wrogą dżunglę, aby mieć przegląd na działania przeciwnego junglera. Wizja zapewni wiedzę, a ta przyda się do skontrowania ganku. Jeśli uda Ci się sukcesywnie zgankować Mid lub Bot Lane lub jeśli wrogi Jungler polegnie w walce - zbierz sojuszników przy Smoku, a zdobędziecie sporą przewagę nad przeciwnikiem.

Late Game

Jako, że Late Game to przede wszystkim starcia drużynowe i walka o ostatnie wieże lub Barona, staraj się zawsze być tam, gdzie sojusznicy potrzebują Twoje wsparcia. Nie jest to łatwe, ale jeśli uważnie patrzy się na mini mapę i dba o wizję w dżungli przeciwnika - można to zrobić. Pamiętaj, że w tej fazie rozgrywki jedna zła decyzja może przesądzić o sprawie. Jeśli przeciwnicy wyślą kogoś na dolną alejkę, aby wyczyścił miniony, spróbuj wezwać sojuszników na Barona - przeciwnicy mogą spanikować i zacząć walkę 4 na 5, a to może być ich gwoździem do trumny. W trakcie starcia drużynowego staraj się jak najlepiej użyć Zamaszystego Ciosu, aby umożliwić drużynie wyeliminowanie najważniejszego celu. Jeśli masz ku temu możliwość - wskocz na Carry przeciwnika i staraj się go wyłączyć z walki.