Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Opis bohatera | Kha'Zix | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Podstawowe informacje

Zalety

Wady

Poziom trudności: Średni

Mobilność: Wysoka

CC: Niskie

Obrażenia: Wysokie

Wytrzymałość: Średnia

Typ obrażeń: AD

Preferowane role: JUNGLER<br>

+ Bardzo duże obrażenia na odosobnionych celach

+ Mobilność

+ E jako gap closer (skraca dystans do przeciwnika)

+ Możliwość redukcji otrzymywanych obrażeń o 50% z ulti

+ Leczenie z W.

+ resetowanie CD skoków E

- Brak CC poza slowem

- Opanowanie umiejętności Kha'Zixa może zabrać trochę czasu

- Podatny na obrażenia bez ewolucji na R

Kha'Zix jest przedstawicielem assassynów, czyli postaci specjalizujących się w zadawaniu olbrzymich obrażeń w jak najkrótszym czasie. Poza tym, Kha'Zix jest bardzo mobilnym bohaterem więc świetnie sprawdza się w roli gankera z dżungli. Za sprawą swojej umiejętności pasywnej zyskuje dodatkowe obrażenia i spowalnia ofiarę. Zakosztuj Ich Strachu (Q) jest jego pierwsza aktywną umiejętnością, która zadaje wybranemu celowi potężne obrażenia, a działanie to jest dodatkowo spotęgowane na odizolowanym (samotnym) celu, co czyni z Kha'Zixa świetnego duelistę. Kolec Pustki (W) jest sporej odległości sill shotem, który zadaje obrażenia wszystkim celom w obszarze wybuchu, a dodatkowo ich spowalnia. Kha'Zix może również użyć swojego skoku (E), aby natychmiast znaleźć się przy wybranym celu lub odskoczyć w bezpieczne miejsce w razie zagrożenia ze strony przeciwników.

Wyjątkową umiejętnością Kha'Zixa jest jego ulti - Atak Pustki (R). Na każdym z 3 poziomów postaci 6/11/16 Kha'Zix może ewoluować, czyli ulepszyć jedną ze swoich 4 umiejętności, a tym samym zyskać na nich dodatkowe działanie. Samo ulti, po aktywacji, pozwala bohaterowi na schowanie się w cieniu na chwilę i zwiększenie swojej prędkości poruszania się o 40%. Więcej informacji o rozwijaniu umiejętności tego bohatera przy pomocy ulti znajduje się w rozdziale o umiejętnościach.

Decydując się na grę tą postacią, w zależności od pełnionej funkcji, należy skupić się zarówno na możliwości zadawania obrażeń, jak i przeżywalności. Kha'Zix bardzo często będzie wskakiwał w środek starcia drużynowego więc musi wytrzymać na tyle długo, aby mógł zlikwidować wybrany cel lub porządnie go osłabić.