Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Ziggs APC

Przeciwnik

Ikona

Poziom trudności

Opis

Ahri

Średni - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Ahri jest groźnym przeciwnikiem jeśli trafia swoimi skillshotami na co oczywiście nie można jej pozwolić. Najważniejszą sprawą w walce przeciwko Ahri jest nie dać złapać się na jej "serduszko" bo Ziggs zostanie zaczarowany i nie będzie mógł wykonać żadnych ruchów przez pewną chwilę. Dlatego warto trzymać się w pewnej odległości od przeciwnika, a dodatkowo chować się za minionami. Przed zdobyciem przez przeciwnika 6 poziomu wykorzystaj swoją przewagę zasięgu i harassuj przeciwnika (AA->Q) za każdym razem, gdy będzie chciał zdobyć CS. Gdy przeciwnik wbije 6 poziom będzie już znacznie trudniej go zabić ze względu na ulti, które pozwala Ahri na 3 krótkie dashe w wybranym przez siebie kierunku. Ulti to może być również użyte do ucieczki więc gdy dojdzie do takiej sytuacji postaraj się ustrzelić przeciwnika za pomocą Q lub w skrajnych przypadkach skorzystaj z ulti.

Fizz

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Fizz jest wymagającym przeciwnikiem. Ten mały psotnik może zaatakować w mgnieniu oka, znaleźć się zaraz przy Tobie i natychmiast odskoczyć co sprawia, że trudno go złapać. Fizz może również całkowicie uniknąć otrzymywania obrażeń poprzez skakanie na własnym trójzębie. Co więcej, po upadku na ziemie zadaje obrażenia magiczne co często wykorzystuje do farmy - w takim przypadku masz większą szansę na wygranie wymiany z przeciwnikiem i staraj się wykorzystywać ten moment gdy tylko jest ku temu okazja. Jeśli musisz walczyć z Fizzem, wykorzystaj taktykę z walki przeciwko Ahri - harassuj przeciwnika AA->Q przed zdobyciem przez niego 6 poziomu. Pamiętaj, że Fizz to postać melee, a więc musi podejść do CS żeby zadać ostatni cios przez co odsłoni się na darmowe obrażenia. Jeśli Fizz doskoczy do Ciebie, skorzystaj z Min - rzuć je pod własne nogi i odbiegnij lub odskocz do tyłu przy użyciu W. Zhonyia może całkowicie zniwelować efekt ulti przeciwnika więc postaraj się wyczuć moment i skorzystać z niej w momencie, gdy rekin Fizza będzie miał zamiar Cię pożreć.

Annie

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Annie dysponuje strasznie mocnym burstem, a do tego ma do dyspozycji stuna także nie zbliżaj się do przeciwnika, gdy dookoła niego unosi się biała otoczka. Graj bezpiecznie i harassuj przeciwnika z odległości. Staraj się przepchnąć linię i zmusić przeciwnika do przeoczenia paru CSów pod własną wieżą. Po zdobyciu 6 poziomu przez przeciwnika, Ziggs nie będzie w stanie wygrać bezpośredniego starcia bez wcześniejszego osłabienia przeciwnika. Annie potrafi sprawić, że przeciwnik dosłownie eksploduje dlatego nie zbliżaj się do niej, gdy ma pod ręką Tibbersa (ulti).

Nidalee

Średni - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Nidalee jest bardzo irytującym przeciwnikiem z uwagi na to, że może trzymać przeciwnika na dystans i harassować go przy pomocy swoich włóczni. Pamiętaj, że włócznie zadają znacznie większe obrażenia z dalszej odległości dlatego staraj się ich unikać. Dobrym nawykiem jest również chowanie się za minionami, szczególnie we wczesnej fazie rozgrywki. Pamiętaj, że Nidalee dysponuje również formą coguara w której może korzystać ze skoku za pomocą którego łatwiej będzie jej omijać Twoje Q. Przed 6 poziomem spychaj przeciwnika pod Turreta ponieważ nie będzie w stanie dobrze farmić bez możliwości skorzystania ze swojej drugiej formy. Naciskaj na przeciwnika, cały czas harassuj i atakuj wieżę. Gdy Nidalee zdobędzie 6 poziom będzie w stanie lepiej farmić, nawet pod własną wieżą. Przepychaj własne miniony i poczekaj, aż przeciwnik wskoczy między nie, aby zdobyć CS - wtedy będziesz mieć okazje do wpakowania w przeciwnika paru AA i Q/E.

Talon

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Talon zadaje spore obrażenia, a do tego nakłada na cel efekt krwawienia. Talon może również skorzystać ze swojej umiejętności gap closer dzięki której może nagle znaleźć się przy Tobie, uciszyć Cię i wpakować całe combo zanim w ogóle będziesz zdolny/a do skorzystania z którejś ze swoich umiejętności. Na szczęście umiejętność ta ma mały zasięg więc staraj się utrzymywać spory dystans i korzystać z AA/Q aby harassować przeciwnika. Staraj się uciszyć przeciwnika przed zdobyciem przez niego 6 poziomu bo później będzie to znacznie trudniejsze. Warto poprosić junglera o wczesną pomoc. Klepsydra Zhonyi jest przedmiotem must have w tym pojedynku.

LeBlanc

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

LeBlanc jest typowym assassynem, wskakuje na przeciwnika i zabija go w ułamku sekundy i w zasadzie niewiele można tutaj zdziałać. Jej Q nakłada efekt uciszenia więc jeśli będzie chciała Cię zabić to po prostu to zrobi i nic na to nie da się poradzić. Można jednak starać się uprzykrzyć życie przeciwnikowi i unikać łańcuchów, które są elementem jej burst combo. Jeśli postać zostanie trafiona takim łańcuchem po krótkiej chwili otrzyma dodatkowe obrażenia i zostanie zrootowana na chwilę. Najlepszą opcją jest farmić i spychać przeciwnika pod własną wieżę bo LeBlanc nie jest dobra w farmie we wczesnej fazie rozgrywki. Poproś junglera o to, aby wspierał Cię na linii - zmuś przeciwnika do skorzystania z W i wtedy ruszcie do ataku ponieważ przeciwnik będzie musiał skorzystać z Flasha, aby uciec. Korzystaj z Q, aby wywierać presję na przeciwniku i pamiętaj, że gdy będziesz mieć 50% HP, przeciwnik może bardzo łatwo Cię wykończyć.

Malzahar

Średni - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Malzahar zadaje spore obrażenia nawet na początku rozgrywki więc musisz uważać na kilka rzeczy: Q Malzahara zadaje obrażenia w linii prostej i ucisza przeciwnika nawet na 3 sekundy, a w tym czasie możesz otrzymać naprawdę dużo obrażeń. Właśnie dlatego staraj się utrzymywać pewien dystans i korzystać bezpiecznie z Q. E Malzahara zatruwa przeciwnika, a po jego śmierci efekt ten przechodzi na najbliższy cel obok także nie stój blisko zarażonego miniona. Ulti tego przeciwnika przytrzyma Cię w miejscu na 2,5 sekundy i zada spore obrażenia magiczne także gdy będziesz mieć mało zdrowia lepiej nie zbliżaj się do przeciwnika. Harassuj przeciwnika i staraj się obniżyć jego zdrowie do >40%, a wtedy będziesz mógł łatwo go wykończyć przy pomocy swoich umiejętności (E->Q->AA->R).

Orianna

Średni - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Orianna ma spory zasięg dlatego będzie starać się harassować przeciwnika za pomocą swojej kuli, jak i AA. Zapewne przepchnie miniony pod Twoją wieżę dlatego staraj się farmić i nie otrzymywać darmowych obrażeń. Jeśli będzie taka możliwość - użyj Q aby osłabić przeciwnika. Orianna dysponuje tarczą za pomocą której będzie absorbować część obrażeń więc może minąć trochę czasu zanim zaczniesz wygrywać wymiany. Korzystaj z AA gdy wiesz, że przeciwnik nie będzie mógł Ci oddać ponieważ wystawisz się na działanie jej pasywki - im więcej AA na dany cel tym większe obrażenia. Staraj się utrzymywać dystans ponieważ gdy znajdziesz się zbyt blisko przeciwnika i nagle pojawi się wrogi jungler to nie będziesz w stanie wyjść cało z takiej sytuacji bez użycia Flasha. Orianna przy pomocy swojego ulti potrafi związać sznurkami kilku przeciwników na raz dlatego bądź bardzo uważny i nie daj się na t złapać.

Twisted Fate

Niski - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

W tym starciu należy być bardzo uważnym i obserwować karty wybierane przez TF (pojawiają się nad jego głową) i unikać złotej, która Cię zestunuje i umożliwi przeciwnikowi bezkarne wpakowanie Q i AA. Jeśli zauważysz złotą kartę, po prostu utrzymaj przez chwilę dystans lub rzuć pod nogi przeciwnika E żeby nie był wstanie zbliżyć się do Ciebie. Staraj się harassować przeciwnika z dystansu za pomocą Q. Najlepszym momentem do ataku jest poczekać, ąz przeciwnik zużyje którejś z kart (np. czerwona) aby zabić miniony. Po osiągnięciu przez TF 6 poziomu zapewne będzie teleportował się na inne linie, aby pomóc sojusznikom więc postaraj się szybko zareagować i wysłać w tym kierunku Megapiekielną Bombę i dalej pushuj linię, aby zdobyć wieżę.

Zed

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Ziggs | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Zed jest niestety bardzo trudnym przeciwnikiem ponieważ dysponuje ogromnymi obrażeniami fizycznymi. W starciu z tym assassynem przyda się Klepsydra Zhonyi, aby móc uniknąć obrażeń od ulti Zeda. Staraj się farmić i unikaj shurikenów przeciwnika. Zed dysponuje umiejętnościami gap closer więc gdy użyjesz W do ucieczki, przeciwnik może zaraz znaleźć się obok Ciebie. Jeśli będziesz osłabiony (>50% HP), Zed będzie w stanie wykończyć Cię w mgnieniu oka. W tym starciu pomoc junglera może być nieoceniona. Poza tym należy wcześnie zakupić Zhonyie, aby unikać obrażeń od ulti Zeda. Wybierz Barierę, jako jedną z Umiejętności Przywoływacza.