Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wybór bohatera League of Legends poradnik, porady

Wprowadzenie

Wybór bohatera (champion select) w grze rankingowej to jeden z najważniejszych elementów w League of Legends. Wiele gier na najwyższym szczeblu zostało przesądzone właśnie na tym etapie. Gracz powinien skupić się wypełnianiu luk w kompozycji - na przykład wybrać Obrońcę, gdy nie ma nikogo wytrzymałego, lub Maga, gdy brakuje obrażeń magicznych. Oprócz tego trzeba również wybrać odpowiednie Runy. Jeśli w drzewku run zabraknie przynajmniej jednej, to klient wymusi wybór predefiniowanej strony. Warto też przyjrzeć się bezpośredniemu przeciwnikowi - warto skontrować oponenta wybierając odpowiedniego bohatera, czar przywoływacza czy runy.

Krok pierwszy - wybór pozycji

Aby powstrzymać kłótnie i nieporozumienia w trakcie wyboru bohaterów w grze rankingowej, Riot Games wprowadziło możliwość wyboru Roli - Wybór bohatera - League of Legends - poradnik do gry

Aby powstrzymać kłótnie i nieporozumienia w trakcie wyboru bohaterów w grze rankingowej, Riot Games wprowadziło możliwość wyboru Roli. gracz może wybrać maksymalnie dwie pozycje, które go interesują, na przykład Górna aleja i Dżungla. Biorąc pod uwagę niską częstotliwość wyboru niektórych pozycji, została również wprowadzona mechanika Automatycznego dobierania. Jeśli przez dłuższy czas gracz nie wybierał pewnych ról, to jest szansa, że system dobierania zignoruje zaznaczone przez niego pozycje i narzuci brakującą. Po rozegranym meczu przywoływacz dostanie gwarantowaną rolę główną na dwa mecze.

Krok drugi - oznaczenie potencjalnego bohatera

Po dołączeniu do Wyboru Bohatera na krótko przed banowaniem każdy z sojuszników może oznaczyć preferowanego herosa - Wybór bohatera - League of Legends - poradnik do gry

Po dołączeniu do Wyboru Bohatera na krótko przed banowaniem każdy z sojuszników może oznaczyć preferowanego herosa. Ma to dwa zastosowania - pierwszym jest takie, że żaden z sojuszników nie powinien zbanować oznaczonego bohatera(chyba, że jest on aktualnie zbyt mocny by ryzykować wzięciem go przez wrogów). Drugim zastosowaniem jest przygotowanie się do kompozycji - drużyna może dogadać się co do wyboru bohaterów tak, aby nie brakowało żadnego reprezentanta Klasy.

Krok trzeci - banowanie

Chwilę po oznaczaniu każdy z uczestników ma możliwość zbanowania jednego bohatera - Wybór bohatera - League of Legends - poradnik do gry

Chwilę po oznaczaniu każdy z uczestników ma możliwość zbanowania jednego bohatera. Warto poświęcić swój wybór na herosa, który sprawia szczególne problemy, lub gdy jest on za mocny w aktualnym Patchu. Można jednak zaryzykować przepuszczeniem takiej postaci, w sytuacji gdy gracz wybiera jako jeden z pierwszych. Bany mogą się powtarzać między drużynami.

Krok czwarty - wybór bohatera

Na tym etapie pozostaje jedynie wybrać Bohatera - Wybór bohatera - League of Legends - poradnik do gry

Na tym etapie pozostaje jedynie wybrać Bohatera. Gracz ma możliwość zamiany herosami z innym przywoływaczem, jeśli ten również go posiada. Warto korzystać z tej opcji w sytuacji, gdy jest ryzyko kradzieży danej postaci przez drużynę wroga. Uwaga - konieczne jest potwierdzenie swojego wyboru! W przeciwnym wypadku Kolejka zostanie rozwiązana, a graczowi zostanie uznany Dodge.