Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak grać przeciwko Shyvanie? | Shyvana | League of Legends League of Legends poradnik, porady

  • Shyvana ma najwyższe startowe statystyki spośród wszystkich czempionów w grze. Nie próbuj się z nią pojedynkować na poziomach 1-3, ponieważ zmiecie cię z powierzchni ziemi lub zmusi do zużycia czarów przywoływacza już we wczesnej fazie gry.
  • Smoczyca ta ma możliwość wejścia za twoją wieżę i czyszczenia tam kolejnych fal twoich stworów. W tej sytuacji staraj się chronić swoją wieżę przed przeciwnymi minionami i poproś junglera/middera o jak najszybsze udzielenie ci wsparcia.
  • Shyvana jest bardzo dobrym czempionem do kontrowania przeciwnego junglera poprzez zbieranie jego dżungli. Grając przeciw niej staraj się rozmieścić na dżungli możliwie jak najwięcej wardów, aby widzieć jej kolejne posunięcia i w ten sposób zdobyć możliwość odcięcia jest drogi powrotnej i ukarania jej zuchwałości.
  • Jeżeli Shyvana użyje swojego R w trakcie walki sprawi to, że pozbędzie się swojej najlepszej możliwości ucieczki. Miej to na względzie i poproś o pomoc sojuszników w zabiciu jej.
  • Shyvana pełni w drużynie rolę inicjatora, a swoim skokiem jest w stanie pokonać naprawdę dużą odległość. Jeżeli posiadasz jakąkolwiek możliwość wpłynięcia na pozycję przeciwnika (Thresh, Lux i jej klatka, Lee Sin), możesz wykorzystać ją do zniwelowania efektów skoku, wymaga to jednak dużego refleksu.
  • Najlepszym sposobem na walkę z Shyvaną jest kite'owanie jej. Kiedy nie będzie mogła do ciebie podejść, nie będzie w stanie nic zrobić.
  • Jeżeli Shyvana zainicjuje walkę, skupiaj się na niej tylko, jeżeli reszta przeciwników jest stosunkowo daleko. W innym jednak przypadku zanim zabijesz Shyvanę, połowa twojej drużyny może być już martwa.
  • Shyvana jest w stanie zadać naprawdę dużo obrażeń będąc jednocześnie trudną do zabicia. Nie bagatelizuj jej obecności podczas oblegania wieży lub próby zdobycia smoka/barona. Jeżeli skupisz się na niewłaściwej rzeczy (zniszczeniu wieży, zdobyciu smoka itd.) i zlekceważysz Shyvanę, jest ona w stanie zabrać twojej drużynie sporą ilość życia, a swojej dać dogodną sytuację do rozpoczęcia walki.
  • Shyvana jako jungler ma raczej słabe ganki. W większości przypadków wystarczy, że zwardujesz dwie najpopularniejsze drogi do gankowania twojej linii i to pomoże ci uniknąć śmierci. Kiedy widzisz Shyvanę czekającą na możliwość zaatakowania cię, wycofaj się pod wieżę i czekaj, aż sobie pójdzie. Pamiętaj, że czając się przy twojej linii traci doświadczenie i złoto, jakie mogłaby w tym czasie zdobyć na dżungli.